ارزانترین روش چاپ کتاب چیست ؟ چاپ کتاب ارزان را از کجا بخواهیم ؟

ارزانترین روش چاپ کتاب چیست ؟ چاپ کتاب ارزان را از کجا بخواهیم ؟

ارزانترین روش چاپ کتاب چیست

ارزانترین روش چاپ کتاب چیست ؟ چاپ کتاب ارزان را از کجا بخواهیم ؟:

دانشجویان اغلب قادر به پرداخت هزینه چاپ کتاب نمی‌باشند و به همین جهت اغلب از انتشار تحقیقات و یافته های خود صرف نظر می‌کنند تا مجبور به پرداخت هزینه های بالای چاپ نشوند. ما در موسسه ایزی تز با به کارگیری متدهایی هزینه چاپ کتب تخصصی, عمومی را به حداقل رسانده‌ایم.


چاپ کتاب

با افزایش هزینه‌های کاغذ و چاپ متاسفانه هزینه چاپ کتاب افزایش چشم گیری داشته است و انگیزه بسیاری از نویسندگان برای انتشار آثار خود از دست رفته است. برای انتشار آثار علمی و کتب تخصصی نویسنده باید هزینه زیادی اختصاص دهد که از عهده نویسندگان تازه کار و کسانی که صرفا هدفشان ترویج تحقیقات می‌باشد صرف چنین هزینه هایی غیر ممکن می‌باشد. ما در موسسه ایزی تز برای همکاری با شما نویسندگان عزیز راه‌هایی اندیشیده‌ایم تا هزینه چاپ کتاب را به حداقل ممکن کاهش دهیم. هدف ما در این مجموعه ترویج آثار علمی در قالب کتاب و کمک به نویسندگانی می‌باشد که انگیزه و مهارت کافی برای چاپ کتاب را دارند اما به دلیل مراحل طولانی چاپ کتاب و هزینه های بالای چاپ هیچ‌گاه با انگیزه این هدف را دنبال نمی‌کنند. ما به کسانی که دوست دارند اثری ماندگار از خود برجای گذارند و در توسعه و ترویج فرهنگ در کشور تلاش کنند کمک می‌کنیم تا به بهرین نحو فرآیند چاپ کتاب را پیش ببرند.

ما با استفاده از روش‌های اقتصادی و مقرون به صرفه با حفظ کیفیت کتاب شما را به مرحله چاپ خواهیم رساند. بنابراین نگران افت کیفیت باپایین آمدن هزینه نباشید. هزینه چاپ کتاب با توجه به عوامل مختلفی تعیین می‌گردد که در موسسه ایزی تز فایل شما به صورت دقیق و کارشناسی شده بررسی خواهد شد و مناسبترین راههای چاپ از طرف کارشناس و مشاور موسسه به شما پیشنهاد خواهد شد. این مجموعه با سالها سابقه در زمینه انتشار و چاپ کتابهای علمی و تخصصی و عمومی هم اکنون در ارائه خدمات چاپ کتاب ارزان همراه شما عزیزان می‌باشد.

عوامل تاثیرگذار بر هزینه چاپ کتاب

تیراژ کتاب 

مطب پیشنهادی :
قیمت پروپوزال و پایان نامه مهندسی معماری ارشد و دکتری در سال 1403

اگر برای اولین بار کتاب نوشته اید و با نحوه چاپ کتاب آشنایی ندارید یقینان بهتر است چاپ کتاب با تیراژ پایین را انتخاب کنید چاپ کتاب با تیراژ دلخواه در موسسه ایزی تز انجام می‌شود. اولین روش برای پایین آوردن هزینه چاپ گتاب تیراژ پایین می‌باشد. در اصل، انتخاب تیراژ زیر پانصد جلد، باعث می‌شود تا ما بتوانیم از روش چاپ دیجیتال با صرفه اقتصادی بیشتری استفاده کنیم. به عنوان یک اصل به خاطر داشته باشید که چاپ کتاب با تیراژ بیش از هزار جلد، نیاز به مراحلی چون لیتوگرافی و تهیه زینک است و نمی‌توان از این روش برای تیراژ پایین‌تر استفاده کرد؛ چرا که در اینجا هزینه‌هایی چون تهیه زینک بر دوش ناشر اعمال می‌شود که عملاً تنها برای تیراژهای بیش از هزار جلد منطقی است.

نوع چاپ کتاب

بسیاری بر این باورند که کیفیت نسخه‌های افست از دیجیتال بهتر است. البته شاید در گذشته، این طرز فکر تا حدودی درست بوده است اما اگر در این روش از دستگاه‌های چاپ پیشرفته و کارشناسان متبحر در امر چاپ بهره گرفته شود، مطمئن باشید که نتیجه‌ی نهایی با کیفیت چاپ افست قابل رقابت خواهد بود از این حیث ما به شما اطمینان می‌دهیم که در گروه بوک چاپ از پیشرفته‌ترین دستگاه‌های چاپ دیجیتال تهران بهره می‌بریم و گواه این امر، رضایت بسیار بالای مشتریان ما بوده است.

نوع جلد کتاب

جلد کتاب نقش فوق العاده ای در جذب مخاطب دارد، بنابراین میتواند تأثیر شگرف در خرید و فروش کتاب داشته باشد. احتمالا این روند به علت نیازمندی به گرافیست متخصص، هزینه بیشمار و زمان نامحدودی را در پی خواهد داشت، چراکه در حین کار ممکن است چندین بار در طراحی اصلی تجدید نظر صورت پذیرد و حتی برای حساسیتی که در زمینه و محتوای برخی کتابها است برای داشتن جلد مناسب و مخاطب پسند، هزینه های زیادی تقبل شود. ما در راستای هدف انتشار ارزان کتاب، تعمیدات ویژه ای در نظر گرفتیم تا شما با فراق خاطر باهمراهی جمعی از طراحان مجرب و متخصص بار دیگر از بخش حمایتی انتشاراتی مان برخوردار شوید. در انتشارات ما به کارگیری گرافیستها و تصویرگران متخصص مرتبط به کلیه زمینه ها این فرایند را به 24 الی 48 ساعت با ارزانترین هزینه طراحی جلد ختم کرده است.

مطب پیشنهادی :
پروپوزال شیمی معدنی | انجام پروپوزال ارشد و دکترا پروپوزال شیمی معدنی دکتری و ارشد

سه مورد فوق در کاهش هزینه های چاپ کتاب تاثیر به سزایی دارد که ما در موسسه ایزی تز تمام سعی خود را برای کاهش و صرفه جویی در هزینه های چاپ کتاب قرار داده ایم. از طرفی با توجه به اینکه کلیه خدمات توسط افراد متخصص و با سابقه  ارائه می‌گردد.

خدمات چاپ کتاب در موسسه ایزی تز شامل موارد زیر می‌باشد:

ویرایش کتاب

کتاب باید به صورت دقیق ویراستاری شود و ایرادات نگارشی و دستور زبانی آن اصلاح شود. غلط های املایی  و تایپ … نیازمند دانش و تخصص در حوزه کتاب می‌باشد.

صفحه آرایی کتاب

صفحات کتاب باید به صورت یکدست و یکپارچه و منسجم باشند به همین جهت قبل از چاپ احتیاج به یک طراح خواهید داشت که بتواند به صورت دقیق و رعایت جزئیات کتاب شما را صفحه آرایی کند.

طراحی جلد کتاب 

جلد کتاب باید بیشترین تاثیر را در جلب توجه مخاطبین داشته باشد به همین جهت توصیه می‌شود حتما با دقت و ظرافت کامل بررسی و طراحی شود. جلد کتاب بادی دارای تصاویر مرتبط با موضوع باشد و رنگ بندی جذاب و تاثیر گذار داشته باشد همچنین عنوان باید با فونتی خوانا و درشت نوشته شده باشد.

دریافت شابک

شابک مخفف عبارت شماره استاندارد بین المللی کتاب یا به انگلیسی International Standard Book Number است. شابک یک کد ۱۰ الی ۱۳ رقمی است که به هرکتاب منسوب می‌شود.

دریافت فیپا

فیپا که مخفف فهرست نويسي پيش از انتشار است شامل اطلاعاتی است که در پشت صفحه عنوان کتاب چاپ می‌شود. اداره كل پردازش و سازماندهي سازمان اسناد و كتابخانه ملي مسئول مستقيم صدور فيپا در ایران است و برای اخذ فیپا باید از طریق این سازمان اقدام کرد.

دریافت مجوز اداره ارشاد اسلامی

در این مرحله پرینت کتاب به همراه فایل آن در قالب سی دی و اطلاعات مربوط به فیپا و شابک و همچنین طرح رنگی جلد برای صدور مجوز به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال می‌گردد. به طور معمول مجوز وزارت ارشاد یک هفته الی ۴ ماه بعد از تحویل کتاب صادر می‌شود که بستگی به موضوع کتاب دارد. کتاب‌های علمی و دانشگاهی معمولاً در کمترین زمان بررسی می‌شوند اما کتاب‌های شعر یا با موضوعات حساس ممکن است چند ماه پس از ارسال مجوز را دریافت نمایند. همچنین گاهی اوقات ممکن است برای دریافت مجوز نیاز به تغییرات و اصلاحاتی در محتوای کتاب باشد. موسسه ایزی تز با رایزنی خواهد توانست در کمترین زمان مجوز ارشاد اسلامی را دریافت نماید.

صحافی و چاپ کتاب

کلیه خدمات لازم برای چاپ کتاب در موسسه ایزی تز به صورت تضمینی و با هزینه بسیار پایین ارائه می‌گرد. ارائه خدمات به صورت آنلاین می‌‌‌‌باشد برای کسب اطلاعات دقیق در مورد هزینه و زمان چاپ کتاب در حوزه های مختلف می‌توانید از کارشناسان موسسه بخواهید تا برآورد دقیق هزینه و زمان را انجام دهند و به اطلاع شما رسانند. ما در تمامی مراحل چاپ کتاب همراه شما خواهیم بود.

مطب پیشنهادی :
انجام رساله دکترا مددکاری اجتماعی | انجام پایان نامه دکتری و ارشد مددکاری اجتماعی

ایزی تز برندی متفاوت با خدماتی متمایز در زمینه پایان نامه مشاوره پایان نامه دکتری و …

با همکاری آسان مقاله برند اول مشاوره مقاله در ایران

انجام پایان نامه ارشد : 09199631325

انجام پایان نامه دکتری : 09199631325

اکسپت مقاله علمی پژوهشی : 09353132500

ارسال دیدگاه

ایمیل خود را وارد کنید