استخراج مقاله از پایان نامه با انتخاب موضوع مناسب برای پایان نامه

استخراج مقاله از پایان نامه با انتخاب موضوع مناسب برای پایان نامه

استخراج مقاله از پایان نامه : انتخاب موضوع پایان نامه و استخراج مقاله از پایان نامه در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری به نظر کار دشواری برای برخی از دانشجویان به نظر می آید اما اگر دانشجو بر اساس اصول و قواعد پایان نامه نویسی و مقاله نویسی فرآیند انتخاب موضوع پایان نامه و مقاله رو به جلو حرکت کند، فرآیند انتخاب موضوع پایان نامه و استخراج مقاله از پایان نامه می تواند به کاری آسان، سهل، جذاب و دلنشین تبدیل شود.

 

فرآیند انتخاب موضوع پایام نامه برای دانشجویان کارشناسی ارشد و دانشجویان دکتری، پس از گذراندن دروس اجباری، اختیاری، و دروس مرتبط با پایان نامه صورت خواهد پذیرفت. این فرآیند با راهنمایی استاد راهنما و استاد مشاور صورت خواهد پذیرفت. نکته مهم برای انتخاب موضوع پایان نامه این است که دانشجو با انتخاب یک موضوع خوب و قوی می تواند مقالات بیشماری از پایان نامه خود برای چاپ در مجلات ISI، مجلات اسکوپوس Scopus، مجلات علمی و پژوهشی، مجلات PubMed، مجلات مدلاین Medline ، مجلات JCR، کنفرانس های معتبر بین المللی استخراج کند. بنابراین انتخاب موضوع پایان نامه باید بدقت انجام شده و از حساسیت بالایی برخوردار است.

 

بطور کلی دانشجویان در این مورد به دو دسته تقسیم می شوند. دسته اول دانشجویانی هستند که علاقه ای به ادامه تحصیل نداشته و صرفا به مدرک آن فکر می کنند. این دسته علاقه ای به استخراج مقاله از پایان نامه نداشته و بنابراین موضوعی برای پایان نامه انتخاب می کنند که ساده، آسان بوده و بتوانند در زمان کوتاه تری انجام داده و براحتی از پایان نامه خود دفاع نمایند. دسته دوم دانشجویانی هستند که علاقه مند به ادامه تحصیل در داخل و خارج از کشور هستند. این دسته از دانشجویان برای ارتقای موقعیت شغلی در کار، عضویت هیات علمی، اخذ فرصت های پسا دکتری، به استخراج مقاله از پایان نامه خود نیاز مبرمی دارند. برای این دسته از دانشجویان، انتخاب موضوع پایان نامه از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا چاپ مقاله از پایان نامه برای این دسته از دانشجویان برای دستیابی به فرصت های اشاره شده و حتی دفاع از پایان نامه ضروی است.

 

مطب پیشنهادی :
تفاوت مقاله کنفرانسی و ژورنالی چیست ؟ | تفاوت مقاله کنفرانسی و ژورنالی در ایزی تز

برای انتخاب موضوع پایان نامه دانشجو باید به نکات زیر توجه کند. هزینه انجام پایان نامه، انتخاب مواد لازم و مناسب برای انجام پایان نامه، به روز بودن موضوع پایان نامه، مرز دانش بودن موضوع پایان نامه، امکانات دانشگاه و آزمایشگاه برای انجام پایان نامه، محل مناسب انجام پایان نامه، زمان انجام پایان نامه.

 

دانشجویانی که تمایل به استخراج مقاله های زیادی از پایان نامه خود هستند می بایست تمامی موارد انتخاب موضوع پایان نامه را بدقت در نظر بگیرند. دلیل این دقت این است که پس از تایید موضوع پایان نامه و انتخاب موضوع رساله دکتری، عموما تغییر موضوع پایان نامه پس از تصویب پروپوزال با دشواری های زیادی همراه است.

 

عموما موضوعات پایان نامه و رساله هایی که دارای طیف گسترده ای از عوامل متعدد هستند برای استخراج مقالات متعدد از پایان نامه مناسب هستند زیرا دانشجو می تواند از هر یک از عوامل مقاله ای را استخراج نماید. درحالی که پایان نامه ها با موضوعات ضعیف دانشجو را از استخراج مقالات متعدد پژوهشی محروم می نماید و مجبور است برای استخراج مقاله بیشتر، فعالیت بیشتری نسبت به نوشتن پایان نامه داشته باشد.

 

مطب پیشنهادی :
آموزش نگارش و چاپ مقاله علمی پژوهشی

استاد راهنما و استاد مشاور نقش مهمی در تعریف موضوع پایان نامه و استخراج مقاله از پایان نامه دارند. نکته مهم این است که دانشجو باید دقت کافی در عدم تکراری بودن موضوع داشته باشد زیرا موضوع تکراری برای پایان نامه هم موجبات ضعف در رتبه علمی نویسندگان را به همراه دارد و هم سطح مقاله ای که از پایان نامه استخراج می شود را پایین خواهد آورد.

 

دانشجویانی که موضوعات پایان نامه و رساله خود را به روز و روی مرز دانش انتخاب می کنند به این نکته واقف هستند که این نوع پایان نامه ها از اقبال بیشتری در جامعه علمی برخوردار هستند و مقاله هایی که از این موضوعات پایان نامه ای استخراج شده اند دارای ارزش بیشتری هستند و اعتبار آنها در جامعه علمی داخل کشور و خارج کشور بالا خواهد بود.

 

از موارد مهمی که می تواند به انتخاب موضوع پایان نامه کمک کند جستجو بسیار در پایان نامه های داخلی و خارجی (دانلود پایان نامه های خارجی از پایگاه معتبر ProQuest)، پایگاه های اطلاعات علمی مانند الزویر، اشپرینگر، امرالد، مطالعه نتایج محققان، مطالعه دقیق مقاله های مروری جدید هستند. و بدین ترتیب دانشجویان، اساتید می توانند با مطالعه بیشتر روی نتایج و تحقیقات آتی مقالات جدید، موضوع جذاب و به روزی برای پایان نامه انتخاب کرده و اعتبار مقاله ای که قرار است از پایان نامه استخراج شود را بالا ببرند.

 

مطب پیشنهادی :
چاپ مقالات در مجلات اسکوپوس

کلام آخر این است که موضوع پایان نامه از اهمیت بسزایی برخوردار است چرا که مقاله ای که قرار است از پایان نامه استخراج شود به شدت تحت تاثیر موضوع پایان نامه قرار دارد.

استخراج مقاله از پایان نامه با انتخاب موضوع مناسب برای پایان نامه

ایزی تز مرکز مشاوره انجام رساله دکتری و پایان نامه دکتری در ایران | برندی برتر در زمینه خدمات پایان نامه

انجام پایان نامه ارشد : 09199631325

انجام پایان نامه دکتری : 09199631325

اکسپت مقاله علمی پژوهشی : 09353132500

ارسال دیدگاه

ایمیل خود را وارد کنید