انتخاب مجلات برای چاپ مقاله در سه سوت

1sasa - انتخاب مجلات برای چاپ مقاله در سه سوت

انتخاب مجلات برای چاپ مقاله در سه سوت

انتخاب مجلات برای چاپ مقاله در سه سوت :

ایزی تز : انتخاب مجله مناسب بر اساس موضوع مقاله و عناوین، مشخصات، و اعتبار مجله بسیار حائز اهمیت می باشد و نقش مهمی در پذیرش یا رد شدن مقاله شما از سوی آن مجله دارد.


هنگامی که می خواهید مقاله‌ای را برای چاپ در مجله یا کنفرانس ارسال کنید، ابتدا باید به این سوال پاسخ دهید که ” آیا اطلاعات این مقاله به اندازه کافی مهم و جدید هست که ارزش چاپ شدن داشته باشد؟ “. برای اینکه بتوانید به این سوال پاسخ دهید لازم است که خود را به جای سردبیر مجله یا ژورنال مورد نظرتان قرار دهید. سعی کنید با خودتان روراست باشید و صادقانه به این پرسش پاسخ دهید.

زیرا زمانی که مقاله شما برای اولین بار برای بررسی به دست سردبیر می رسد، اولین چیزی که از خود می پرسد این است که چرا باید این مقاله را چاپ کنم؟ اگر مقاله شما محتوای خوب داشته باشد و از لحاظ ویراستاری ادبی و گرامری مشکلی نداشته باشد و یافته های مقاله مرتبط با حیطه کاری مجله باشد، در این صورت سردبیر مجله برای چاپ مقاله شما در مجله مصصم تر خواهد شد.

پس از اینکه به سوال خود پاسخ دادید وتصمیم گرفتید که دستاوردهای خود را در قالب یک مقاله به جامعه علمی عرضه کنید، در گام بعدی باید به مخاطبان مقاله فکر کنید. بسیاری از نویسندگان به این مساله توجه نکرده و به افرادی که قرار است مقاله را مطالعه کنند، فکر نمی‌کنند. باید این را در نظر داشته باشید که هدف شما از نوشتن مقاله این است که دیگران آنرا بخوانند و از نتایج تحقیق شما آگاه شوند! پس تلاش کنید از همان ابتدا، مقاله را با هدف مشخص و با در نظر گرفتن تمامی مسائل به مجله و یا کنفرانسی بفرستید که در نهایت توسط افرادی که شما مایلید، خوانده شود و مورد استفاده قرار گیرد.

مطب پیشنهادی :
لیست نشريات فارسی مصوب وزارت علوم گروه فنی و مهندسی

هر روز تعداد کثیری مقاله به مجلات مخالف فرستاده می شود اما در این میان تنها تعداد معدودی از سوی مجلات و ژورنال ها پذیرفته می شود. هر چه مجله ای که انتخاب می کنید، معتبرتر باشد، نرخ رد مقاله هم بیشتر خواهد بود. از طرفی با توجه به اینکه مجلات و ژورنال های معتبر، بازه داوری طولانی تری دارند، در نتیجه لازم است قبل از ارسال مقاله خود،  تمامی موارد فوق را از طریق سایت مربوط به مجله یا ژورنال مورد نظر بررسی نمایید و مطمئن شوید که مجله درستی را برای ارسال مقاله انتخاب کرده‌اید.

از جمله عواملی که توصیه می‌شود در انتخاب مجله  به آنها توجه نمایید شامل موارد زیر می باشد:

 1.  نوع مقاله انتخابی : ISC, SCOPUS ،ISI  و علمی پژوهشی
 2. نوع انتشارات : Elsevier ، Springer، Taylor and Francis و …
 3. انطباق پذیری اهداف و حیطه فعالیت ژورنال و مقاله
 4.  ضریب تاثیر ژورنال
 5.  اعتبار ژورنال بر اساس Black List و White List وزارت علوم، وزارت بهداشت و دانشگاه آزاد
 6.  پروسه داوری ژورنالها و محدودیت زمانی متقاضی
مطب پیشنهادی :
افزایش شانس چاپ مقاله خود در مجلات خارجی با رعایت 7 نکته کلیدی

موسسه ایزی تز در زمینه چاپ مقالات ISC, SCOPUS ،ISI  و علمی پژوهشی دارای تجربه چندین ساله بوده و با ارائه خدمات زیر، شما را در اهداف چاپ مقاله در مجلات و ژورنال های مورد نظر یاری می کند:

 1. مشاوره رایگان در زمینه چاپ مقاله
 2. تغییر فرمت مقالات مطابق فرمتهای مورد قبول ژورنالها (مثل قالب بندی، تغییر رفرنس مقالات به سبک های  APA ، MLA، شیکاگو و )
 3. ارسال مقالات برای ژورنالها و تسریع فرآیند داوری و پیگیری آن
 4. پاسخ به سوالات و یا ایرادات ممکن از سوی داوران و انتقال آن به نویسنده مقاله جهت رفع آنها
 5. دریافت نامه پذیرش نهایی و ارسال آن به نویسندگان
 6. ارسال گالری پروف نهایی مقاله برای چاپ

ایزی تز برندی متفاوت با خدماتی متمایز در زمینه پایان نامه مشاوره پایان نامه دکتری و …

با همکاری آسان مقاله برند اول مشاوره مقاله در ایران

مشاوره پایان نامه : 09199631325

مشاوره مقاله : 09353132500

ارسال دیدگاه

ایمیل خود را وارد کنید

error: checked