انجام پایان نامه شهرسازی ارشد و دکتری تضمینی ❤️09353132500❤️

انجام پایان نامه شهرسازی ارشد و دکتری تضمینی ❤️09353132500❤️ | پایان نامه : 09199631325 | مقاله : 09353132500

پایان نامه مهندسی شهرسازی

انجام پایان نامه شهرسازی ارشد و دکتری تضمینی ❤️09353132500❤️

فارغ التحصیلی دانشجویان رشته مهندسی شهرسازی در گرو انجام پایان نامه ارشد مهندسی شهرسازی است. چگونه باید پایان نامه مهندسی شهرسازی را انجام داد؟ مراحل انجام پایان نامه ارشد شهرسازی چه هستند؟ چگونه برای پایان نامه مهندسی شهرسازی موضوع انتخاب کنیم؟ پاسخ تمامی این سوالات در انجام موفقیت آمیز پایان نامه ارشد شهرسازی تاثیرگذارند. بیایید یکبار برای همیشه به  سوالات فوق پاسخ دهیم!

رشته ارشد مهندسی شهرسازی

فارغ التحصیلان رشته شهرسازی قادر هستند تا در امور شهری با بالاترین بازدهی مداخله نمایند. این مداخله به منظور بهبود کیفیت زندگی ساکنان شهر از طریق برنامه های مختلفی از جمله تفکر، برنامه ریزی، طراحی و ساخت و ساز معبر، بنا و تنظیم فضا انجام می شود.

همان گونه که مشاهده نمودید شهرسازی از ابزارها و روش های گوناگونی جهت نظم بخشیدن به حریم ها و محدوده ها استفاده می نماید. گستردگی این رشته بسیار زیاد بوده و سبب شکل گیری گرایش های مختلفی در مقاطع ارشد و دکترا این رشته شده است.

محورهای اصلی رشته مهندسی شهرسازی

به طور کلی رشته مهندسی شهرسازی دارای دو گرایش طراحی شهری و گرایش برنامه ریزی شهری است که دارای شش محور اصلی هستند. محورهای اصلی رشته مهندسی شهرسازی به شرح زیر می باشند:

 • برنامه ریزی شهری
 • برنامه ریزی حمل و نقل
 • برنامه ریزی منطقه ای
 • برنامه ریزی محیط زیست
 • برنامه ریزی شبکه های زیرساختی
 • طراحی شهری

گام اول: انتخاب موضوع برای پایان نامه مهندسی شهرسازی

نخستین کاری که برای انجام پایان نامه مهندسی شهرسازی باید انجام داد انتخاب موضوع است. انتخاب موضوع بر اساس گرایشی که قصد ادامه تحصیل را در آن دارید مشخص می‌ شود. رشته برنامه ریزی شهری به مطالعه تطبیقی شهرها می پردازد.

مطب پیشنهادی :
انجام رساله و پایان نامه دکتری و نکات مهم درباره انجام رساله و پایان نامه دکتری

در صورتی که پایان نامه طراحی شهری به تکامل یافتن در طول زمان و به دست آوردن تجارب متفاوت برای دستیابی شهر به تکامل می پردازد. انتخاب موضوع برای پایان نامه مهندسی شهرسازی بسیار حائز اهمیت بوده و لازم است که به دقت انجام شود. انتخاب موضوعات آینده دار و پولساز سبب پیشرفت تحصیلی و شغلی شما شده و می تواند آینده شما را تامین نماید. موضوع انتخاب شده برای پایان نامه مهندسی شهرسازی باید نوآورانه بوده و از انتخاب موضوعات تکراری خودداری نمود.

 

گام دوم: استاد راهنما و استاد مشاور خود را انتخاب کنید.

برای انجام پایان نامه ارشد شهرسازی لازم است از اساتیدی که دارای تخصص کافی در زمینه گرایش و موضوع مورد نظر شما هستند راهنمایی دریافت کنید. موضوع پایان نامه ارشد مهندسی شهرسازی انتخاب شده را با استاد راهنمای خود در میان بگذارید.

پیش از انتخاب استاد راهنما و استاد مشاور لازم است که تحقیقات کاملی در خصوص موضوع انتخاب شده برای پایان نامه ارشد شهرسازی انجام داده و با اطلاعات مناسب برای دریافت راهنمایی ایشان مراجعه کنید. در نهایت اساتید شرایط پذیرش شما به عنوان دانشجو را عنوان خواهند نمود.

گام سوم: نگارش و ارائه پروپوزال مهندسی شهرسازی

پروپوزال یا پیشنهاده به فرم خاصی در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا گفته می شود که در آن دانشجو با هماهنگی اساتید راهنما و مشاور به بررسی موضوع پایان نامه خود در خصوص بیان مسئله، اهداف و روش کار، سوابق تحقیق و… می پردازد. دانشجویان رشته مهندسی شهرسازی باید برای انجام پایان نامه ارشد شهرسازی اقدام به ارائه پروپوزال نمایند.

مطب پیشنهادی :
پایان نامه دکتری معماری | مشاوره آموزش و انجام رساله و پایان نامه دکتری دکترا معماری

نگارش پروپوزال مهندسی شهرسازی باید منابع مختلف علمی و پژوهشی را مورد بررسی قرار داده و پس از تحقیقات دقیق و بسیار در منابع مختلف اطلاعات مورد نیاز برای نگارش پروپوزال خود را جمع آوری نمایید. بدیهی است که نگارش پروپوزال باید به صورت کاملاً علمی انجام شود.

گام چهارم: نگارش پایان نامه مهندسی شهرسازی

چهارمین قدمی که در انجام پایان نامه مهندسی شهرسازی باید برداشته شود نگارش پایان نامه این رشته است. هر کدام از دانشگاه های کشور دارای قوانین و قواعد خاصی برای نگارش پایان نامه ارشد و دکترا دانشجویان خود هستند. اما می توان گفت که به طور کلی پایان نامه ارشد از بخش های زیر تشکیل شده است:

 1. مقدمه: نخستین فصل پایان نامه ارشد مهندسی شهرسازی فصل مقدمه است که در آن به موضوع پایان نامه و روش حل مسئله پرداخته می شود.
 2. پیشینه تحقیق: پایان نامه به تحقیق و جستجو در آثار گذشتگان پرداخته و تحقیقاتی که توسط دانشجویان و پژوهشگران پیش از شما در ایران و جهان انجام شده است را عنوان می کند.
 3. روش تحقیق یا مواد و روش ها: فصل سوم مختص مواد و روش هایی است که برای انجام پژوهش خود مورد استفاده قرار داده اید. در این فصل به توضیح کامل روش های مورد استفاده شما پرداخته می شود.
 4. نتایج: در این فصل نتایج حاصل از آزمایشات فصل سوم ذکر می شود. در فصل نتایج تنها به نتیجه هایی که از انجام آزمایش های مختلف کسب شده است پرداخته شده و هیچ گونه تحلیل و تفسیری انجام نمی شود.
 5. بحث و پیشنهاد: تحلیل و تفسیر نتایج حاصل از آزمایشات و پایان نامه شما در این فصل عنوان شده و این فصل چراغ راه آینده گان و سایر پژوهشگرانی است که به مطالعه پایان نامه شما می پردازند.
مطب پیشنهادی :
انجام پروژه اکسل با بهترین قیمت در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا

دفاع از پایان نامه ارشد مهندسی شهرسازی

 در نهایت به بخش پایانی انجام پایان نامه ارشد شهرسازی می رسیم! دفاع از پایان نامه ارشد مهندسی شهرسازی آخرین و مهم ترین مرحله بوده و هر دانشجو باید در زمان ۲۰ دقیقه بتواند به دفاع از موضوع پایان نامه خود بپردازد.

در جلسه دفاع از پایان نامه ارشد مهندسی شهرسازی دانشجو باید قادر باشد تا به خوبی از پس دفاع برآمده و به سوالات حضار و اساتید داور به خوبی پاسخگو باشد. ارائه یک پاورپوینت علمی و مناسب از مهم ترین موضوعاتی است که در جلسه دفاع پایان نامه باید مورد توجه قرار گیرد. یک زمان ‌بندی مناسب برای ارائه نمودن مطالب پایان نامه خود در نظر بگیرید.

 

گروه متخصصان ایزی تز :

( اکسپت مقاله )

مشاوره انجام رساله دکترا و انجام رساله دکتری

مشاوره انجام پایان نامه دکترا و انجام پایان نامه دکتری

مشاوره پایان نامه : 09199631325

مشاوره مقاله : 09353132500

ارسال دیدگاه

ایمیل خود را وارد کنید