انجام پایان نامه مهندسی شیمی ارشد و دکتری تضمینی ❤️09353132500❤️

انجام پایان نامه مهندسی شیمی ارشد و دکتری تضمینی ❤️09353132500❤️ | پایان نامه : 09199631325 | مقاله : 09353132500

انجام پایان نامه ارشد مهندسی شیمی

انجام پایان نامه مهندسی شیمی ارشد و دکتری تضمینی ❤️09353132500❤️

رشته مهندسی شیمی (Chemical engineering) یکی از پر تب و تاب ترین رشته های مجموعه ریاضی فیزیک است که دانشجویان بسیاری علاقه مند به ادامه رشته مهندسی شیمی در مقاطع ارشد و دکترا می باشند. مهم ترین بخش رشته مهندسی شیمی، تربیت مهندسانی است که بتوانند گره از مشکلات جامعه باز کنند. به همین علت تخصص و تبحر در انجام پایان نامه مهندسی شیمی بسیار حائز اهمیت است. با ما همراه باشید تا نحوه انجام پایان نامه ارشد شیمی را توضیح دهیم.

گرایش های رشته مهندسی شیمی کدامند؟

رشته مهندسی شیمی از گستردگی بسیار زیادی برخوردار بوده و به تبع دارای گرایش های مختلفی می باشد که هر کدام از گرایش های آن، تخصص های مختلف را در خود گنجانده است. گرایش های ارشد رشته مهندسی شیمی به شرح زیر هستند:

 • پالایش: دانش تبدیل نفت خام به فرآورده های نفتی
 • پتروشیمی: دانشی مختص به تبدیل شاخه ای از فراورده های نفتی به فراورده های غیر نفتی
 • پلیمر: دانشی که در آن پلیمرهای خام به پلیمرهای صنعتی تبدیل می شوند.
 • صنایع گاز: تبدیل گاز طبیعی به گاز قابل مصرف در این گرایش گنجانده می شود.
 • صنایع شیمیایی معدنی: این گرایش مربوط به تبدیل مواد شیمیایی استخراج شده از معدن به محصولات شیمیایی معدنی است.
 • صنایع: تبدیل نمودن مواد غذایی به محصولات غذایی مغذی تر و با طعم بهتر در این گرایش قرار دارد.
 • طراحی فرایندهای صنعت نفت: مسائل مربوط به صنایع نفت در این گرایش مطرح می گردد.
 • بهره برداری: گرایشی مستقل است و شامل دروس اکتشافات نفت، حفاری، مخازن هیدروکربنی و… می باشد.

آیا می دانید ما به عنوان بهترین سایت ترجمه و مشاوره پایان نامه شناخته شده ایم؟

 • مراحل انجام پایان نامه ارشد شیمی

  مجموعه‌ ای از مراحل برای انجام پایان نامه ارشد مهندسی شیمی وجود دارد که طی کردن آن ها برای کسب نمره قبولی و فارغ التحصیل شدن در مقطع ارشد الزامی است. مجموعه ای از مراحل دشوار اما مهم سبب می شوند تا شما یک فارغ التحصیل موفق رشته مهندسی شیمی شوید. بیایید با یکدیگر این مراحل را مورد بررسی قرار دهیم.

  1. انتخاب موضوع برای پایان نامه ارشد مهندسی شیمی

  هنگام انتخاب موضوع برای پایان نامه ارشد شیمی باید توجه کافی را به عمل آورد. لازم است بدانید که یک موضوع مناسب می تواند سبب پیشرفت تحصیلی و شغلی شما شده و بورسیه برترین دانشگاه های دنیا را از آنِ شما نماید. در مقابل با انتخاب نامناسب موضوع برای پایان نامه ارشد شیمی وقت بسیاری از شما گرفته می شود.

  با توجه به آن که زمان زیادی از وقت خود را صرف کار بر روی پایان نامه مهندسی شیمی خود گذاشته و ممکن است ماه ها و حتی سال ها برای آن وقت و هزینه صرف نماید پیشنهاد می کنیم که حتماً موضوعی را انتخاب کنید که برای شما جذاب بوده و از کندو کاش در آن خسته نشوید.

اطمینان از تکراری نبودن موضوع برای پایان نامه ارشد شیمی

یکی دیگر از نکاتی که هنگام انتخاب موضوع برای پایان نامه مهندسی شیمی باید مد نظر قرار دهید آن است که موضوع شما باید کاملاً نوآورانه بوده و از انتخاب موضوعات تکراری خودداری نمایید. برای انتخاب موضوع می توانید به استاد راهنما و یا مشاور خود مراجعه کرده و از ایشان راهنمایی دریافت کنید.

به علاوه می توانید با افراد متخصصی که فارغ التحصیلان موفق رشته مهندسی شیمی هستند مشورت نموده و یک موضوع مناسب و عالی را برای پایان نامه مهندسی شیمی خود انتخاب کنید. انتخاب موضوع برای پایان نامه ارشد مهندسی شیمی باید بر اساس گرایش مورد نظر بوده و در حیطه آن گرایش گنجانده شود.

 1. نگارش پروپوزال مهندسی شیمی

پس از آن که موضوع پایان نامه شما مشخص شد وقت آن رسیده است که تحقیقات خود را در منابع علمی و تحقیقی آغاز کرده و اطلاعات کامل و جامعی در خصوص موضوع پایان نامه خود کسب کنید. جدیدترین و به روز ترین منابع علمی و تخصصی برای نگارش پروپوزال مهندسی شیمی به کار شما خواهد آمد!

زیرا که قرار است در انجام پروپوزال ارشد خود موارد مختلفی اعم از بیان مسئله، اهمیت موضوع و هدف خود را مورد بررسی قرار داده و روش تحقیق خود را به طور کامل شرح دهید. به علاوه بر ذکر نمودن یک پیشینه کوتاه از تحقیقات به عمل آمده در پروپوزال مهندسی شیمی الزامی است. بنابراین با دقت هرچه بیشتر بررسی منابع خود را انجام دهید.

 1. انجام پایان نامه ارشد مهندسی شیمی

پس از آن که پروپوزال خود را آماده کرده و به گروه مهندسی شیمی ارائه نموده و مورد تایید اساتید داور قرار گرفت وقت آن رسیده است که پایان نامه مهندسی شیمی خود را استارت بزنید. انجام پایان نامه ارشد مهندسی شیمی باید کاملاً علمی انجام شده و بر اساس برنامه ریزی های دقیق به پیش برود.

نگارش پایان نامه مهندسی شیمی را فراموش نکنید! این موضوع از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بوده و علمی بودن شما در پایان نامه شما به چشم خواهد آمد. هر پایان نامه مهندسی شیمی از فصول زیر تشکیل شده است:

 1. مقدمه ای بر موضوع پایان نامه ارشد مهندسی شیمی و اهمیت آن
 2. پیشینه پژوهش های انجام شده حول محور موضوع پایان نامه ارشد مهندسی شیمی
 3. ذکر مواد و روش ها، نرم افزارها، فرمول ها و منابع مورد استفاده
 4. نتایج حاصل از آزمایشات فصل سوم
 5. تفسیر نتایج

رعایت شرایط و ضوابط هر دانشگاه برای نگارش پایان نامه ارشد مهندسی شیمی الزامی است.

۴- دفاع از پایان نامه ارشد شیمی

زحمات چندین ماهه و چندین ساله شما در جلسه دفاع از پایان نامه در مدت زمان ۲۰ دقیقه با ارائه یک پاورپوینت علمی و حرفه ای نشان داده خواهد شد. در این جلسه شما باید به نحو احسن از پایان نامه خود دفاع کرده و اساتید داور و حضار را قانع کنید که پایان نامه شما کاربردی بوده و می تواند گرهی از مشکلات رشته مهندسی شیمی باز کند.

دانشجویان مهندسی شیمی در جلسه دفاع از پایان نامه باید قادر باشند که به سوالات حاضرین در جلسه و اساتید داور به خوبی پاسخ داده و با دلایل علمی کاربردی بودن پایان نامه خود را به اثبات برسانند.

 

گروه متخصصان ایزی تز :

( اکسپت مقاله )

مشاوره انجام رساله دکترا و انجام رساله دکتری

انجام پایان نامه دکترا

مشاوره پایان نامه : 09199631325

مشاوره مقاله : 09353132500