انجام پروپوزال دامپزشکی در مقاطع ارشد و دکتری تخصصی

انجام پروپوزال دامپزشکی در مقاطع ارشد و دکتری تخصصی

انجام پروپوزال دامپزشکی در مقاطع ارشد و دکتری تخصصی

انجام پروپوزال دامپزشکی در مقاطع ارشد و دکتری تخصصی :

رشته تحصیلی دامپزشکی از رشته‌های مورد علاقه دانشجویان علوم تجربی است. به خوبی می‌دانیم که همچون سایر رشته‌ها، برای ادامه تحصیل در رشته دامپزشکی پیش‌نیازهایی وجود دارد. اولین شرط برای این کار داشتن علاقه است و پس از آن باید علاقه دانشجو با چاشنی سختکوشی همراه شود. یکی از اولین سختی‌هایی که دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری با آن روبرو می‌شوند نوشتن پروپوزال دانپزشکی است؛ یعنی همان چیزی که قرار است آغازی برای نوشتن پایان نامه دامپزشکی باشد. اگرچه برخی از دانشجویان با تلاش و پشتکار زیاد و البته صرف زمانی کافی، به تنهایی اقدام به نوشتن پروپوزال خود می‌کنند اما نمیتوان انکار کرد که پروپوزالنویسی چندان هم کار آسانی نیست.

البته ما قصد نداریم در اینجا به ایجاد رعب و وحشت برای نوشتن پروپوزال رشته دامپزشکی بپردازیم بلکه می‌خواهیم شما را با اصول نوشتن صحیح این بخش آشنا کنیم. مطمئنا اگر شما در مسیر درست گام بردارید سختی‌های نگارش پروپوزال دانپزشکی نیز برای شما شیرین خواهد شد. در ادامه به بررسی مراحل انجام پروپوزال برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی می‌پردازیم و جزئیات کافی را در اختیار این دسته از دانشجویان قرار می‌دهیم.

انتخاب موضوع

اگر بگوییم مهمترین و اصلی‌ترین بخش در انجام پایان نامه یا نوشتن پروپوزال دامپزشکی انتخاب موضوع است اغراق نکرده‌ایم. انتخاب یک موضوع خوب، مناسب و کاربردی همچون زیرساخت قدرتمند برای پروژه کار می‌کند. اگر موضوع انتخابی فضای کار در اختیار دانشجو بگذارد، تحقیق و پژوهش لذت بخش خواهد شد و نتایج درخشانی به همراه خواهد داشت. بسیاری از دانشجویان برای انتخاب موضوع دنبال علایق خود می‌روند که آسان‌ترین راه است. در صورتی که موضوعی انتخابی در میان موضوعات بروز و کاربردی رشته شما قرار بگیرد انتخاب علایق موردی ندارد. اما اگر موضوعی قدیمی و غیرکاربردی باشد دردسرهای جدی را در ادامه کار برای شما همراه خواهد داشت.

مطب پیشنهادی :
انجام رساله دکترا مهندسی سیستم | انجام پایان نامه دکتری و ارشد مهندسی سیستم

برای انتخاب موضوع مناسب از اساتید دانشگاهی کمک بگیرید. آنها به خوبی می‌توانند از میان زمینه‌های کاری مورد علاقه شما، موضوعات مناسب و نامناسب را متمایز کنند تا کار شما برای انتخاب راحت شود. شما همچنین می‌توانید گشتی در موضوعات پایان نامه دانشگاه‌های برتر ایران و جهان بزنید. گاهی هم خوب است سری به ژورنال‌ها بزنید و ببینید مقالات روز دنیا در چه زمینه‌هایی منتشر شده‌اند. با این کار آینده‌نگری نیز کرده‌اید و برای تبدیل پایان نامه به مقاله آماده شده‌اید.

حالا که موضوع و زمینه کاری خود را میدانید باید با مشخص کردم حد و حدودی عنوان دقیق پایان نامه خود را برگزینید. برای این کار می‌توانید روش تحقیق خود را به عنوان اضافه کنید. یا اگر روش شما، تکمیل روش از قبل انجام شده‌ای‌ست، میتوانید نام روش مبنا را در عنوان پایان نامه ذکر کنید.

نگارش پروپوزال رشته دامپزشکی

در این مرحله مقدمات کار به خوبی انجام شده است و حالا باید سراغ اصل کار برویم. برای شروع نگارش پروپوزال دامپزشکی کافی‌ست بدانید کدام تیترها را باید در نوشته خود رعایت کنید. برای اینکه نسبت به تیترهای دقیق آگاهی پیدا کنید کافی است یکی دو نمونه از پروپوزال‌های هم‌رشته‌ای‌های خود را ببینید. راه ساده‌تر نیز رفتن سراغ آموزش رشته دامپزشکی است. اطلاعات آنها دقیق و موثق خواهد بود. ما اینجا بخش‌هایی که در تمامی پروپوزال‌ها کم‌وبیش وجود دارند را ذکر می‌کنیم.

مقدمه: هیچ نوشته علمی و حتی غیرعلمی وجود ندارد که مقدمه نداشته باشد. مقدمه وارد شدن به بحث و باز کردن موضوع است. کافی است کلیاتی از موضوع انتخابی خود ذکر کنید و توضیح بیشتر را برای ادامه پروپوزال نگه دارید.

مطب پیشنهادی :
پروپوزال تسلیحات | انجام پروپوزال ارشد و دکترا تسلیحات دکتری و ارشد

طرح مسئله: در این بخش به بررسی دلایل خود برای انتخاب موضوع پیشنهادی می‌پردازید. شما باید به مشکلاتی اشاره کنید که در حال حاضر وجود دارند و نیاز به پیدا کردن راه‌حل برای آنها، دلیل شما برای انتخاب این موضوع بوده‌اند.

ابزار و منابع تحقیق: هر پژوهش علمی بر مبنای پژوهش‌های پیشین استوار است و اغلب به تکمیل و بهبود مشکلاتی که در تحقیقات قبل از خود وجود داشته می‌پردازد. ذکر منابع تحقیق به اساتید نشان می‌دهد که شما پیش‌زمینه خوبی از موضوع انتخابی خود دارید.

اگر در ابتدای کار نمی‌دانید از چه ابزارهایی می‌خواهید استفاده کنید نگران نباشید. بعدا در پایان نامه همه این ابزارها را نام خواهید برد.

فرآیند تحویل پروپوزال

حالا که نوشتن پروپوزال را به اتمام رسانده‌اید خوب است اول خودتان یک بار آن را بازبینی کنید و سپس از دوستان یا دانشجویان دیگر بخواهید که به شما در بازبینی آن کمک کنند. آنچه که اهمیت دارد تکمیل پروپوزال به گونه‌است که احتمال رد شدن آن بسیار کم باشد.

پس از آماده شدن نسخه نهایی پروپوزال دامپزشکی، حالا کافی است آن را به آموزش رشته خود تحویل دهید. البته فراموش نکنید که قبل از تحویل به آموزش احتمالا باید از استاد راهنما و سپس مدیرگروه رشته خود امضاهای لازم را بگیرید. در نهایت این موارد جزء روال اداری است و نگرانی ندارد. کافی است روال درست را از آموزش دانشکده خود بپرسید و با خیالی آسوده پروپوزال را تحویل دهید.

مطب پیشنهادی :
پروژه آماده متلب | خرید پروژه آماده متلب | فروش پروژه آماده متلب

نکات مهم در نوشتن پروپوزال رشته دامپزشکی

در انجام هر کاری، اغلب توجه به نکاتی ظریف که معمولا از چشم بسیاری افراد دور می‌ماند، می‌تواند کار را تا حد زیادی برای شما راحت کند.

  • پس از انتخاب موضوع پایان نامه و پیش از نوشتن پروپوزال دامپزشکی، حتما استاد راهنمای خود را مطلع کنید. اطلاع دادن به استاد راهنما در مرحله آخر ممکن است برای ایشان ناخوشایند باشد و دلخوری همراه داشته باشد.
  • برای انتخاب موضوع، سراغ مباحث قدیمی رشته خود نروید زیرا حتی اگر امکان نوشتن مقاله در آن موضوعات وجود داشته باشد ممکن است راه برای ادامه کارهای تحقیقاتی برای شما هموار نباشد.
  • از مشاوره گرفتن از هم‌کلاسی‌ها و اساتید واهمه‌ای نداشته باشید. حتی اگر به این افراد دسترسی ندارید خوب است سراغ موسسه‌ای معتبر برای مشاوره پایان نامه و مقاله بروید.

 

گروه متخصصان ایزی تز :

( اکسپت مقاله )

مشاوره انجام رساله دکترا و انجام رساله دکتری

مشاوره انجام پایان نامه دکترا و انجام پایان نامه دکتری

مشاوره پایان نامه : 09199631325

مشاوره مقاله : 09353132500

 

ارسال دیدگاه

ایمیل خود را وارد کنید