انجام پروپوزال دانشجویی در مقطع ارشد و دکتری در موسسه ❤️ایزی تز ❤️

انجام پروپوزال دانشجویی در مقطع ارشد و دکتری در موسسه ❤️ایزی تز ❤️ | مشاوره پایان نامه : 09199631325 می باشد ...............

انجام پروپوزال دانشجویی در مقطع ارشد و دکتری در موسسه ❤️ایزی تز ❤️

انجام پروپوزال دانشجویی در مقطع ارشد و دکتری در موسسه ❤️ایزی تز ❤️ :

انجام پروپوزال نویسی کارشناسی ارشد و دکتری

حتما می دانید که پروپوزال نویسی از جمله مهم ترین مراحلی است که در نوشتن پایان نامه بایستی انجام گیرد. تفاوتی ندارد که شما دانشجوی ارشد یا دکترا باشید، در هر دو مقطع نیاز است تا پیش از انجام کار پژوهشی خود، یک پروپوزال حرفه ای را به استاد راهنما و دانشگاه ارائه دهید. گروه علمی پژوهشی ایزی تز از پژوهشگران در زمینه ها و رشته های مختلف بهره گرفته است تا پروپوزال های شما را در مقاطع ارشد و دکتری انجام داده و شما را آماده نوشتن پایان نامه نماید. افراد فعال در این مرکز دارای رزومه قوی بوده و از دانشگاه های مطرح فارغ التحصیل می باشند.

در صورتی که تمایل دارید خودتان هم سهمی در نوشتن پروپوزال داشته باشید و صفر تا صد کار را برون سپاری نکنید، می توانید از کمک پژوهشگران فعال در موسسه ایزی تز بهره گرفته و در تمامی مراحل از راهنمایی های آنها کمک بگیرید. برای دریافت کمک از این مرکز می توانید با ما تماس حاصل نموده تا از روند انجام کار و قیمت ها آگاهی کسب نمایید.

پروپوزال نویسی دانشگاهی چیست؟

دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری با واژه و مفهوم پروپوزال آشنایی دارند. پروپوزال در واقع از واژه Propose به معنای پیشنهاد دادن است و به نوعی می توان آن را یک پیشنهاد پژوهشی دانست. پس از این که موضوع پایان نامه انتخاب گردید، در اولین گام باید مقالات متعددی در زمینه موضوع مربوطه خوانده شده و پروپوزال نوشته شود. در واقع پروپوزال هدفی که انجام کار و پژوهش مربوطه دنبال می کند را بیان نموده و یک راه حل و متد را ارائه می دهد. در پایان نامه نویسی هم فصل اول در واقع به همین کار می پردازد و می توان گفت که پروپوزال مانند همان فصل اول پایان نامه است که در با نوشتن آن می توان به راحتی فصل اول تز خود را با استفاده از آن تکمیل نمود.

برای این که یک پروپوزال مورد قبول اساتید و متخصصین نوشته شود باید مقالات فارسی و انگلیسی متعددی دز زمینه ای که قرار است کار در آن انجام شود، مطالعه گردد. با مطالعه مقالات، می توان کارها و تحقیقات قبلی صورت گرفته توسط پژوهشگران مختلف را متوجه شد و از آنها الگو گرفت و یا اشتباهات آنها را تصحیح نمود. بهترین کار برای مطالعه جامع مقالات این است که آنها را بر اساس موضوع و یا سال چاپشان دسته بندی کرده و سپس خلاصه ای از آنها را برای خود یادداشت نمود.

با مطالعه این مقالات متدهایی که در گذشته انجام شده است را درک خواهید کرد و می توانید در رابطه با روش پیشنهادی خود با استاد راهنما مشورت نمایید. در نهایت یک روش پیشنهادی برای کار خود باید در پروپوزال آورده شود. در این مطلب به نحوه پروپوزال نویسی به طور کامل و مرحله به مرحله پرداخته شده است.

انجام پروپوزال دانشجویی در مقطع ارشد و دکتری در موسسه ❤️ایزی تز ❤️

تضمین موسسه ایزی تز و مشاوره انجام پروپوزال نویسی

ممکن است این مشکل برای دانشجویان ایجاد گردد که به دلیل برون سپاری پروپوزال خود، هیچ آگاهی از کار نداشته و در نوشتن پایان نامه و دفاع از آن دچار مشکل گردند. اما موسسه ایزی تز مشاوره های لازم را به دانشجو ارائه داده و در تمامی مراحل وی را در جریان کار قرار می دهد. مقاله هایی که برای نوشتن پروپوزال مورد استفاده قرار گرفته اند به دانشجو تحویل داده شده و در رابطه با آنها نیز توضیحاتی ارائه می گردد. در صورتی که دانشجو نظری در رابطه با پروپوزال خود داشته باشد می تواند با تیم ایزی تز در میان گذاشته و ویرایش های لازم را انجام دهد. در نهایت با آگاهی کامل قادر به ارائه پروپوزال و پس از آن پایان نامه نویسی و دفاع از آن خواهد بود.

هزینه و قیمت انجام پروپوزال ارشد و دکتری

بسته به این که فرد دانشجوی چه رشته و چه گرایشی و در چه مقطعی باشد، هزینه نوشتن پروپوزال متفاوت خواهد بود. بنابراین امکان درج هزینه های دقیق پروپوزال نویسی در سایت وجود ندارد و نیاز است تا دانشجو موضوع مورد نظر خود را بیان نموده تا بررسی های لازم صورت گرفته و در نهایت برآوردی از هزینه ها به وی اعلام گردد.

نحوه انتخاب موضوع پروپوزال ارشد و دکتری

انتخاب عنوان و موضوع پروپوزال از مهم ترین مراحلی است که در نوشتن پروپوزال و پایان نامه باید مورد توجه قرار گیرد. برای این کار باید دقت و توجه زیادی به خرج داد و با افرادی که در این زمینه دارای تخصص هستند مشورت نمود. می توان از استاد راهنمای خود کمک گرفت تا در انتخاب موضوع شما را یاری نماید. همچنین می توان با توجه به نکاتی خود فرد اقدام به انتخاب موضوع نماید. موضوع پروپوزال باید در ارتباط با رشته و گرایش تحصیلی و در زمینه کاری استاد راهنما باشد. همچنین این عنوان نباید تکراری بوده و نو بودن آن باید در سایت ایرانداک مورد بررسی قرار گیرد. نوآوری و خلاقیت در موضوع پروپوزال و پایان نامه از نکاتی است که باید به آن توجه نمود. علاوه بر آن ایده ای که برای عنوان در نظر گرفته می شود باید قابلیت اجرایی شدن را داشته باشد در غیر این صورت توسط بخش مربوطه رد خواهد شد.

اهمیت پروپوزال در مقطع دانشجویی ارشد و دکتری

برای موفق شدن در هر زمینه ای، نیاز است تا از پیش برای آن برنامه ریزی کرد و هدف خود را تعین نمود. در نوشتن پایان نامه هم که یک دستاورد علمی است، باید این برنامه ریزی صورت پذیرد. این هدف و برنامه ریزی در قالب پروپوزال تهیه شده و به دانشگاه ارائه می گردد. اگر می خواهید که یک پایان نامه و دفاع خوب داشته باشید، داشتن یک پروپوزال حرفه ای لازمه آن است.

دانشجو برای نوشتن پایان نامه دارای یک طرح و ایده در ذهن خود است که باید این طرح را برای نشان دادن به سایر اساتید، داوران و ناظران اثبات نماید. در واقع پروپوزال شکل مکتوب شده طرحی است که فرد در ذهن خود دارد و می خواهد برای آن تلاش نماید.  با استفاده از پروپوزال مسیر تحقیق و پژوهش کاملا مشخص شده و دانشجو می تواند به راحتی جهت ادامه مسیر به تلاش خود ادامه دهد.

با توجه به اهمیتی که پروپوزال دارد مسلم است که هر چقدر نوشتن آن با دقت و وسواس بیشتری انجام گیرد، در نهایت دانشجو پایان نامه حرفه ای تر و نمره بالاتری را اخذ خواهد کرد. علاوه بر آن داشتن یک پروپوزال خوب پیش زمینه ای برای نوشتن مقاله های ISI معتبر است که می تواند در آینده شغلی و تحصیلی فرد موثر باشد.

گاهی ممکن است تصور شود که اهمیت پروپوزال مقطع کارشناسی ارشد به اندازه مقطع دکترا نبوده و در نتیجه تلاش زیادی برای درست و مناسب نوشتن آن نمی شود. اما باید به این نکته توجه کرد که در مقطع ارشد هم در صورتی که پروپوزال به صورت مناسب و بر طبق اصول خاص نوشته نشده باشد، امکان تصویب آن وجود نداشته و دانشجو نمی تواند وارد مراحل بعد که همان ثبت پایان نامه و دفاع است گردد.

برای نوشتن پروپوزال باید مراحل مختلفی طی گردد تا یک پروپوزال به صورت اصولی ایجاد شود. در موسسه ایزی تز این مراحل به صورت حرفه ای و با دقت بالا انجام گرفته و همچنین در مراحل بعد که شامل نوشتن پایان نامه و رساله است مشاورین این موسسه همراه شما خواهند بود.

پیش نیازهای مهم در نوشتن پروپوزال دانشجویی

نکاتی وجود دارد که دانشجویان پیش از نگارش پروپوزال دانشجویی ارشد و دکترا باید به آن توجه داشته باشند. این نکات شامل موارد زیر می گردند:

پیش از هر چیز نیاز است تا مصوبات دانشگاه را در رابطه با زمان تحویل پروپوزال در مقاطع مختلف مشاهده نمود و از آنها اطلاعات کافی را کسب کرد و تا زمانی که پروپوزال به ثبت نهایی رسید آن را پیگیری کرد.

دانشگاه های مختلف ممکن است فرمت های مختلفی را از دانشجو برای نوشتن پروپوزال و پایان نامه بخواهند که در هنگام نوشتن پروپوزال و ارسال آن باید حتما این نکته مورد توجه قرار گیرد. بعضی از دانشگاه فرمت های آماده ای را که به صورت فایل پی دی اف یا ورد است را در اختیار دانشجویان قرار می دهند.

نکته دیگری که در نوشتن پروپوزال باید مورد توجه قرار گیرد انتخاب مقالات خارجی و داخلی متناسب با موضوع پروپوزال است که باید با مشورت استاد راهنما انتخاب شده و مورد مطالعه و بررسی قرار گیرند.

موضوع و عنوان پروپوزالی که انتخاب می شود باید کاملا جدید بوده و در گذشته کاری مشابه با آن انجام نشده باشد. برای اطمینان از این موضوع باید مشورت های لازم را با استاد راهنما نموده تا از نظر زمانی و مکانی مقاله ای با این عنوان چاپ نشده و یا پروپوزالی نوشته نشده باشد.

روش تحقیق و جمع آوری دیتاهای مختلف باید در پروپوزال قید گردد و پیشینه آن نیز مورد بررسی قرار گیرد.

در صورتی که به موضوع و زمینه خاصی در رشته تحصیلی خود علاقمند هستید باید رزومه و CV اساتید دانشگاه خود را بررسی نموده و استاد راهنمایی را انتخاب کنید که در این زمینه مشغول به فعالیت باشد.

تمام مراحل نوشتن و ارسال پروپوزال باید با هماهنگیی استاد راهنما صورت گرفته و در غیر این صورت ممکن است در هر یک از مراحل، فرآیند لغو گردد.

از جمله پیش نیازهای مهمی که برای نوشتن پروپوزال و انتخاب موضوع تحقیق مورد نظر است، پیدا کردن استاد راهنما در این زمینه است. در بسیاری دانشگاه های مختلف دنیا در ابتدا علایق و پیشینه فرد مورد بررسی قرار گرفته و با توجه به این موارد استاد راهنمای مورد نظر به وی پیشنهاد داد می شود. در صورتی که فرد علاقه ای به موضوع انتخابی توسط استاد راهنما نداشته باشد ممکن است در ادامه راه با مشکلات مختلف مواجه شده و قادر به نوشتن پایان نامه و دفاع از آن نباشد.

انجام پروپوزال دانشجویی در مقطع ارشد و دکتری در موسسه ❤️ایزی تز ❤️

بخش های تشکیل دهنده پروپوزال دانشجویی

فرمت های مختلفی برای نگارش پروپوزال وجود دارد که البته فرد به انتخاب خود نمی تواند هر یک از این فرمت ها را انتخاب نماید. بسیاری از سازمان ها و دانشگاه ها فرمت های مورد قبول خود را ارائه می دهند و دانشجو باید بر اساس این فرمت ها، پروپوزال خود را نگارش نماید. با توجه به هدفی که پروپوزال دنبال می کند و بسته به نوع رشته شما، ممکن است نوع فرمت پروپوزال متفاوت باشد. اما هر چه که هست نیاز است تا فرمتی را انتخاب کرد که مورد تایید دانشگاه و یا سازمان مورد نظر باشد.

به طور کلی یک پروپوزال از بخش های زیر تشکیل شده است:

 • عنوان تحقیق
 • مقدمه
 • بیان مسئله
 • اهمیت تحقیق
 • پیشینه پژوهش
 • اهداف کلی و جزئی تحقیق
 • سوالات تحقیق
 • فرضیه های تحقیق
 • تعاریف مفهومی و عملیاتی متغیرها
 • روش اجرای تحقیق ( روش تحقیق، جامعه، نمونه و حجم آن، روش نمونه گیری، ابزار های اندازه گیری و روش های آماری)
 • محدودیت های احتمالی اجرای تحقیق
 • نتیجه‌گیری
 • منابع

برای تکمیل کردن هر یک از بخش های گفته شده لازم است تا نظر استاد راهنما در نظر گرفته شود چرا که در صورت عدم تایید وی، پروپوزال باید از ابتدا نوشته شده و تصویب نخواهد د. در نهایت پس از این که استاد راهنما بخش های مختلف را تایید نمود می توان با توجه به مقالات مطالعه شده این قسمت ها را تکمیل کرد و پس از تایید نهایی استاد آن را برای تصویب نهایی ارسال کرد.

انجام پروپوزال دانشجویی در مقطع ارشد و دکتری در موسسه ❤️ایزی تز ❤️

کلیاتی در رابطه با نحوه نگارش پروپوزال

همانطور که ساخت یک ساختمان نیاز به یک طرح و نقشه اولیه دارد و این نقشه است که باعث می شود بتوان ادامه کار را به راحتی پیش برد و تا مراحل آخر یعنی طراحی داخلی و غیره پیش رفت، در مقاطع تحصیلات تکمیلی نیز پروپوزال نقش این طرح و نقشه اولیه را ایفا می کند. در واقع در صورتی که پروپوزال شما به صورت حرفه ای و با دقت نوشته شود و تمام اصول مربوط به این کار رعایت گردد، می توان انتظار یک پایان نامه عالی و دفاعی جانانه را داشت.

استانداردهای مختلفی برای نگارش پروپوزال وجود دارد که این استانداردها مورد قبول اکثر دانشگاه های دنیا بوده و در صورت رعایت آنها می توان یک پروپوزال حرفه ای را نوشت.

در تحقیقات علمی مختلف باید بتوان سوالات زیر را پاسخ داد:

چرا انجام این پژوهش اهمیت دارد؟

دلیل انتخاب این موضوع برای تحقیق چیست؟

پژوهش حاضر قرار است چه مشکلی را برطرف کند؟

چه نقطه تمایزی بین این پژوهش و مطالعات قبلی وجود دارد؟

چرا این روش تحقیق را برای انجام کار مطالعاتی خود برگزیده اید؟

چه روش آماری را برای تحلیل و آنالیز داده های پژوهش تان انتخاب کرده اید؟

اگر برای پژوهش خود محدوده زمانی یا جغرافیایی خاصی را در نظر گرفته اید، دلیل انتخابتان چیست؟ و چگونه این انتخاب موجب بهبود فرآیند تحقیق شما خواهد شد؟

وجود این سوالات باعث می شود تا ذهن شما نسبت به کاری که قصد انجام آن را دارید بازتر شده و قادر به انجام تحقیقات جدی تری در رابطه با موضوع مورد نظر باشید. اگر بتوانید در پروپوزال خود به این سوالات پاسخ دهید، می توان انتظار یک کار تحقیقاتی و پژوهش حرفه ای را داشت که قادر است مشکلی را برطرف نموده و دریچه ای را به روی علم باز نماید.

چگونه می توان عنوان پروپوزال را انتخاب کرد؟

موضوع و عنوان پروپوزال از اهمیت بسیاری برخوردار بوده و باید به گونه ای باشد که به صورت مختصر، هدف کلی کار را بیان نموده و روشی را برای انجام آن ارائه دهد. در واقع باید عنوان به گونه ای باشد که مخاطب با مشاهده آن بدونن خواندن پروپوزال متوجه کلیت کار گردد. دانشجویان ارشد و دکترا که قصد اپلای دارند نیاز است تا عنوان پروپوزال و پایان نامه خود را به گونه ای انتخاب نمایند که جلوه ای از علایق آنها بوده تا برای اپلای بتوانند در رشته و شغل مورد نظر پذیرفته شوند.

هیچ گونه ابهامی نباید در عنوان پروپوزال وجود داشته باشد و موضوع و روش تحقیق را در حداکثر 12 کلمه به صورت شفاف بیان نماید. واضح تر بودن عنوان پروپوزال باعث می شود تا فرآیند نگارش نیز راحت تر صورت گرفته و پیچیدگی نداشته باشد.

 

انجام پروپوزال دانشجویی در مقطع ارشد و دکتری در موسسه ❤️ایزی تز ❤️

گروه متخصصان ایزی تز :

( اکسپت مقاله )

مشاوره انجام رساله دکترا و انجام رساله دکتری

انجام پایان نامه دکترا

مشاوره پایان نامه : 09199631325

مشاوره مقاله : 09353132500