اکسپت مقاله | خود دانشجو میتواند برای مقاله اش اکسپت بگیرد؟

اکسپت مقاله | خود دانشجو میتواند برای مقاله اش اکسپت بگیرد؟

خود دانشجو میتواند برای مقاله اش اکسپت بگیرد؟!

اکسپت مقاله

این سوال بسیاری از دانشجویان است که آیا خود دانشجو میتواند با نشریات مکاتبه کند و اکسپت مقاله بگیرد ؟در این باره میتوان گفت که این کار نیازمند دقت و تجربه بسیار زیادی است و بهتر است که موسسات معتبر این کار را انجام دهند تا روند کار سریع تر پیش برود

در ابتدا باید به این سوال پاسخ دهیم که هدف ما از ارسال مقاله و پذیرش آن، مجلات داخلی یا خارجی است و یا اینکه کنفرانس ها و همایش ها می باشد؟ برای این منظور به بررسی هر کدام از این 3 مورد می پردازیم تا بتوانید به سوال اصلی پاسخ دهیم.

چاپ مقاله کنفرانسی

اکسپت مقالات کنفرانسی بسیار آسان تر از مقالات ژورنالی می باشند. برای گرفتن اکسپت مقالات کنفرانسی و در پی آن چاپ این مقاله در مجلات حامی کنفرانس، باید عضو کنفرانس شوید و اطلاعات  مقاله خود را به فرمت کنفرانس تبدیل کنید و با پسوند خواسته شده برای کنفرانس ارسال نمایید. ولی باید این را بدانید که ارسال مقاله به معنای اکسپت مقاله نیست.

بلکه سردبیر کنفرانس بعد از بررسی دقیق در صورت نیاز مقاله را به دانشجویان میفرستد تا اصلاح کنند. دانشجویان هم بعد از اصلاح دوباره مقاله را به کنفرانس ارسال میکند و منتظر نتیجه اکسپت میماند. در این بخش اگر ایرادی نبود مقاله مرحله اول اکسپت را طی میکند. و پس از پرداخت هزینه همایش اکسپت به صورت نهایی صادر شده و برای نویسنده ارسال میشود.

مطب پیشنهادی :
موضوع مناسب مقاله چگونه انتخاب کنیم؟

روند این کار کمی ساده بوده و دانشجو به راحتی میتواند این کار را انجام  دهد و اکسپت مقاله خود را از کنفرانس ها بگیرد. ولی کنفرانس های خارجی که بین المللی می باشند و از شما مقالات انگلیسی می خواهند، اگر تسلط کافی به زبان انگلیسی نداشته باشید، بهتر از یک فرد آشنا به این کار و یا موسسه کارشناسان  کمک بگیرید.

چاپ مقاله علمی پژوهشی داخلی

اما چاپ مقاله علمی پژوهشی در مجلات و نشریات علمی نسبت به کفنرانسی کمی سخت تر است. البته گرفتن پذیرش از برخی مجلات داخلی نسبت به مجلات ISI ایمپکت دار خارجی به مراتب راحت است. امکان اینکه مقاله برای بازبینی مجدد به نویسنده ارسال شود در مجلات بیشتر از  کنفرانس است .
روند ارسال مقاله به مجلات برای اخذ اکسپت یا بصورت آنلاین از طریق سایت مجله و یا از طریق ایمیل سردبیر صورت میگیرد. روند کار اینگونه  است که اول مقاله را به فرمت مجله تبدیل میکنیم و سپس آن را برای نشریه ارسال میکنیم. پس از بررسی اولیه توسط ادیتور مجله، و اخذ تائیدیه اولیه، به داوری تخصصی ارسال می شود.
ممکن است داوران ایرادات مختفی برای مقاله بگیرند و از نویسنده بخواهند مقاله خود را بازخوانی کرده، ایرادات را رفع و جددا ارسال نماید. در همه این حالت ها اگر دانشجو بتواند که مقاله اش را ویرایش کند شانس دریافت اکسپت دارد اما اگر نتواند همه زحمت های چند ماهه یا حتی چند ساله اش از بین میرود. به همین علت توصیه میشود که این کار را با کمترین هزینه به افراد متخصص این کار بسپارند تا هم فرمت بندی دقیق انجام دهند  و هم ویرایشات لازم را اعمال کنند.
خود دانشجو میتواند برای مقاله اش اکسپت بگیرد؟!

چاپ مقاله isi

درجه بعدی و سخت ترین درجه اکسپت مقاله، ارسال مقالات به مجلات خارجی است. مکاتبه با این نشریات باید به زبان انگلیسی باشد. همچنین انتخاب مجله نیز باید با دقت صورت بگیرد تا هم مجله انتخابی معتبر باشد و هم پس از واریز هزینه ، وقت و پول شما به هدر نرود.(برای تشخیص مجلات جعلی از معتبر ،  حتما این بخش را مطالعه کنید).

مطب پیشنهادی :
انواع داوری مقالات و دلایل پذیریش یا رد مقاله

بعد از بررسی مجله انتخابی، باید اطلاعادت مربوط به نویسنده را مطالعه کنید که اکسپت مقاله در آن مجله به چه شکلی است.اکسپت مقاله در مجلات آی اس آی نیاز به اصلاحات و فرمت دقیق دارد. همچنین مقاله باید  پلاجیریسم بالا نداشته باشد در غیر این صورت مقاله شما ریجکت می شود. در صورتی که مقاله شما هیچ ایراد نگارشی و محتوایی نداشته باشد .

داوران مجله مقاله شما را تائید نمایند، مجله با بدون دریافت هزینه،  اکسپت مقاله را به شما ارسال میکند. اما در صورتی که مقاله شما در حوزه فعالیت آن مجله نباشد و یا از لحاظ گرامری و ترجمه مشکل داشته باشد، از سوی مجله رد خواهد شد.
با توجه به پروسه نسبتا طولانی که فرمت بندی، ارسال، داوری و اکسپت مقاله دارد، بهتر است کار سابمیت مقاله خود را به کارشناسان خبره  بسپارید تا هم کار فرمت بندی مقاله شما را انجام دهند و هم در صورت نیاز مقاله شما را برای ویراستاری گرامری ارسال کنند و در نهایت تمام مراحل ارسال تا چاپ مقاله را برای شما انجام دهند.

مطب پیشنهادی :
چاپ مقالات در مجلات اسکوپوس

ایزی تز مرکز مشاوره انجام رساله دکتری و پایان نامه دکتری در ایران | برندی برتر در زمینه خدمات پایان نامه

انجام پایان نامه ارشد : 09199631325

انجام پایان نامه دکتری : 09199631325

اکسپت مقاله علمی پژوهشی : 09353132500

ارسال دیدگاه

ایمیل خود را وارد کنید