دفاع پایان نامه چقدر زمان داریم ؟ | چند ترم برای دفاع پایان نامه چقدر زمان داریم ؟

دفاع پایان نامه چقدر زمان داریم ؟ | چند ترم برای دفاع پایان نامه چقدر زمان داریم ؟

دفاع پایان نامه چقدر زمان داریم ؟ | چند ترم برای دفاع پایان نامه چقدر زمان داریم ؟

دفاع پایان نامه چقدر زمان داریم ؟ | چند ترم برای دفاع پایان نامه چقدر زمان داریم ؟ :

دوره کارشناسی ارشد دروازه ورود دانشجویان به تحصیلات تکمیلی است و دانشجویان در این دوره تحصیلی پس از گذراندن چندین واحد تئوری، باید به صورت عملی بر روی یک موضوع مشخص تحقیقات لازم را به عمل بیاورند و آن را به صورت مکتوب در قالب یک پایان نامه ارائه کند و در نهایت باید از آن دفاع کنند. حالا سوالی که برای بسیاری از دانشجویان پیش می آید این است که تا چند ترم می توان از پایان نامه دفاع کرد با ما در این مقاله همراه باشید تا جزئیات کامل را در مورد سمینار اول و دفاع از پایان نامه و زمان آن را برای شما توضیح دهیم.

سمینار و پایان نامه ها

دانشجویان کارشناسی ارشد تا حداکثر نیم سال سوم واحدی را به عنوان سمینار می‌گذرانند، که هدف از این واحد آشنایی دانشجو با اصول اولیه تحقیق بررسی و استفاده از منابع و شیوه های ارائه کار علمی به صورت شفاهی و کتبی است.

تا چند ترم برای تصویب پروپوزال زمان داریم؟

به طور معمول دانشجو تا پایان نیمسال دوم یا سوم (در بعضی دانشگاهها تا ترم چهارم نیز با ارفاق امکانپذیرست) موضوع سمینار یا همان پروپوزال خود را مشخص می‌کند و به استاد راهنما ارائه می دهد. سپس موضوع پروپوزال سمینار در جلسه شورای گروه مطرح می شود که در صورت مورد تایید بودن تصویب خواهد شد موضوعی که برای سمینار انتخاب می‌شود، باید همراه با موضوع پایان نامه باشد. در نهایت باید دانشجو طی یک سمینار از موضوع خود که تحقیقات لازم را برای انجام داده است دفاع کند.(در هر دانشگاه متفاوت است و ممکن است نیاز به دفاع سمینار نباشد.)

مطب پیشنهادی :
انجام پایان نامه ارشد و انجام رساله دکتری تهران اصفهان مشهد شیراز تبریز و سراسر ایران

تا چند ترم برای دفاع پایان نامه زمان داریم؟

پایان نامه آخرین مرحله کارشناسی ارشد می باشد که دانشجو بعد از گذراندن واحدهای تئوری و همچنین انجام دادن سمینار باید به انجام امور پایان نامه مشغول شود. زمانی که دانشجو باید واحد پایان نامه را انتخاب کند در نیم سال سوم تحصیلی خود می باشد و باید در نیمسال چهارم آن را تمدید کند.

بعد از اینکه دانشجو و استاد راهنمای خود را با توجه به شرایط و ضوابط دانشکده انتخاب کرد باید با همفکری و راهنمایی استاد راهنما یک موضوع را انتخاب کند و پروپوزال آن را به دفتر تحصیلات تکمیلی دانشکده ارائه دهد. که پس از برگزاری جلسه توسط اساتید در صورت تایید تصویب شود

مطب پیشنهادی :
انجام پروژه های دکتری با MATLAB

بعد از اینکه پروپوزال تصویب شد دانشجو از نیم سال دوم یا سوم تا انتهای نیم سال چهارم فرصت دارد که بر روی موضوعی که انتخاب کرده است تحقیقات، آزمایشات و بررسی‌های کامل را انجام دهد. در نهایت باید تمامی کارها انجام شده خود را در قالب یک پایان نامه با فرمت قوانین خاص دانشکده به استاد راهنما و مشاور خود ارائه دهد.

پس از پایان انجام کارهای مربوط به پایان نامه دانشجو باید با توجه به نظر استاد راهنما و دفتر تحصیلات تکمیلی دانشکده یک روز را برای دفاع از پایان نامه خود انتخاب کند و در روز دفاع دانشجو باید از پایان نامه خود در برابر استاد داور که توسط دفتر دانشگاه انتخاب شده است در برابر تمامی مطالبی که در پایان نامه خود نوشته است دفاع کند.

همانطور که گفته شد فرصت دفاع از پایان نامه محدود می باشد و دانشجو می‌تواند تا انتهای ترم چهارم از پایان نامه خود دفاع کند و در صورتی که در این تاریخ موفق به انجام دفاع نشود باید برای تمدید سنوات تحصیلی اقدام نماید که قوانین برای هر دانشگاه متفاوت است و بهترست از بخش آموزش دانشگاه خود اطلاعات دقیقتر را کسب نمایید. دانشجویانی بوده اند که حتی در ترم پنجم و ششم از پایان نامه خود دفاع کرده اند. این تاخیر در دفاع از پایان نامه می تواند بر روی کاهش نمره نهایی پایان نامه تاثیر بگذارد.

مطب پیشنهادی :
انجام رساله دکتری شهرسازی تضمینی و صفر تا صد ❤️09353132500❤️

 

 

گروه متخصصان ایزی تز :

( اکسپت مقاله )

مشاوره انجام رساله دکترا و انجام رساله دکتری

انجام پایان نامه دکترا

مشاوره پایان نامه : 09199631325

مشاوره مقاله : 09353132500

ارسال دیدگاه

ایمیل خود را وارد کنید