راهنمای نوشتن مقاله از روی ایده ثبت اختراع

راهنمای نوشتن مقاله

راهنمای نوشتن مقاله از روی ایده ثبت اختراع

راهنمای نوشتن مقاله از روی ایده ثبت اختراع

شاید شما یک ایده ثبت اختراع داشته باشید و بخواهید ان را ارائه دهید و از اختراعتون دفاع کنید، ما در این مقاله بشما آموزش میدهیم که چگونه یک مقاله با کیفیت و معتبر بنویسید

امروزه اهمیت داشتن مقاله و رزومه قوی خصوصا برای دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری بر کسی پوشیده نیست, اما انچه که یک رزومه را قابل قبول میکند، تعداد مقالات و چاپ انها در مجلات معتبر دنیا است. اما ما میخواهیم شما را به چالش ذهنی دعوت کنیم و از شما بخواهیم که روتین های تکراری را کنار بگزارید و خلاقانه تر عمل کنید.

برای اینکه مقالیتان خواننده را به وجد بیاورد، به سراغ مسائل جدید رفته و از خودتان بپرسید:  من چگونه میتوانم به جهان کمک کنم و کدام موضوعات اهمیت بیشتری برای پیشرفت علم دارند. پس به سراغ موضوعاتی که جدید , سخت و مهم اند بروید و با کمی سختی  و جدیت یک مقاله ارزشمند بنویسید.
شما ممکنه است یک مخترع باشید یا ایده یک اختراع را داشته باشید و بخواهید از آن در جلسات داوری دفاع کنید و یا اینکه آن را بصورت مقاله چاپ کنید. ما در اینجا به شما کمک می کنیم تا بتوانید به این هدف خود دست یابید.
در این بخش سعی داریم به شما بگوییم که هر بخش از مقاله خود را چگونه بنویسید تا مقاله شما مورد پذیرش قرار گیرد.

عنوان مقاله:

اولین کار این است که عنوان خوب برای مقالتون انتخاب کنید , عنوان باید کوتاه و واضح باشد و خواننده با خواندن ان بتواند مبحث و موضوع فعالیت شما را به راحتی بفهمد. عنوان هرچه قدر جذابتر باشد، خواننده را راقب میکند که دنبال شما بیاید و ادامه کارتان را ببیند. چون اولین چیزی که خواننده ئر جستجوی مقاله با آن روبرو میشود، عنوان مقاله است. پس در انتخاب عنوان دقت نمایید تا یک عنوان خوب انتخاب کنید.

مطب پیشنهادی :
روش تحقیق دلفی چیست

نام مولف یا مولفان:

اطلاعات نویسندگان مقاله که بعد از عنوان درج می شود، شامل نام و نام خانوادگی, مدرک تحصیلی , زمینه تخصصی , سمت در تیم تحقیق , نوع همکاری(تمام وقت یا پاره وقت) است. ترتیب اسامی در امتیازدهی مهم است. در نتیجه در ترتیب اسامی نویسندگان دقت نمایید.

معرفی اعضای همکار تیم تحقیق: 

منظور از اعضای همکار، معرفی مشاور علمی یا اقتصادی یا افرادی است که به شما در انجام پژوهش یا نگارش مقاله کمک کرده اند.

چکیده مقاله:

چکیده مقاله خلاصه تمام کاری است که انجام دادید. فکر کنید می خواهید کل کگار پژوهشی خود را برای یکی از دوستاتون توضیح دهید. درست همان طور واضح و به دور از حاشیه و پرگویی. چکیده مقاله باید طوری تنظیم شود که خواننده با خواندن ان درست و دقیق به کارهای شما و اهدافتان و اونچه که پیش رو دارید، واقف شود و باید به دور از دراز گویی و توضیحات اظافه باشد.

واژگان کلیدی: شما در این قسمت کلیدهای یک نقشه گنج را ارائه میدید.  ۵ تا ۷ واژه ای که با خواندن انها خواننده میتواند مسیر و مقصد را بفهمد.

مقدمه:

این قسمت خلاصه فصل اول و دوم مقاله شماست , تجربه ثابت کرده که افراد برای خواندن یک مطلب در ابتدا خیلی خود را درگیر مطلب نمیکنند و اول بصورت گذرا متن را بررسی میکنند و اگه مطلب برای آنها جذاب بود، به خواندن آن می پردازند. پس شما در این قسمت باید نهایت تلاشتان را بکنید که یک مطلب گیرا ارائه شود. از نوشتن تنها استفاده نکنید از تصویر ،ارجاع به ویدئو و… استفاده کنید که ذهن و چشم خواننده خسته نشه.

مطب پیشنهادی :
موسسه نوشتن پایان نامه در تبریز | انجام پایان نامه دکترا و رساله دکتری در تبریز

متن اصلی:

در این قسمت باید یک توضیح کلی از  اختراع ، ماهیت اختراع و چگومگی انجام کار خود توضیح دهید. اینکه چرا اصلا این ایده اختراع انجام گرفته است و هر توضیحی که مخاطب شما را، دقیقا به هدف شما نزدیک میکند باید ارائه بدهید .

 1. هدف از اختراع: 

  باید در این قسمت توصیح بدهید که هدف شما از ساخت اختراعتانون چه بوده و چرا به ان پرداختید و ای اختراج در کجا استفاده خواهد شد و به چه کسایی کمک خواهد کرد و اینکه اختراع شما به حل چه مسائلی کمک خواهد کرد.

 2. توجیه فنی اختراع:

  در این قسمت اختراع و ساختمان آن را بطور دقیق شرح دهید و بیان کنید که اختراع شما مکانیکی هست یا دیجیتالی و اینکه چطور عمل میکند و نحوه کار کردن با آن چگونه است.

 3. نوآورانه بودن اختراع:

  باید در این قسمت عنوان کنید که اختراع شما آیا نمونه داخلی و خارجی دارد یا نه? و اگه دارد نسبت به انواع موجود چه مزیتی دارد.

 4. ویژگی های اختراع:

  ویژگی های اختراعتان بطور کامل و دقیق شرح بدهید.

 5. توجیه اقتصادی اختراع:

  در این قسمت باید از لحاظ اقتصادی  از اختراعتان دفاع کنید. اینکه اختراع شما چقدر به اقتصاد کشور و خارج نشدن ارز از کشور کمک میکند و ساخت ان چه منافع اقتصادی برای کشور در بر دارد.

 6. موانع و مشکلات اجرایی و مالی:

  در این قسمت موانع و مشکلاتی که پیش روی شماست چه از لحاظ اقتصادی و چه اجرایی را شرح بدهید.

 7. بررسی بازار اختراع:

  اگه اختراع شما ساخته بشود باید کجاها عرضه شود و مشتری شما چه کسانی خواهد بود و چقدر در بازار می تواند موفق باشد.

 8. معرفی رقبا در بازار داخل و خارج:

  رقبای شما در داخل و خارج چه کسایی هستند و نقاط ضعف و قوت انها به تفکیک چیست و وجه تمایز و شاخص اصلی شما نسبت به انها چیست؟

نتایج آماری:

تمام نتایجی که با آزمایش اختراعتان در جریان تحقیق بدست آوردید را باید شرح بدهید.  بهتر است داده ها بصورت آماری و یا به وسیله یک نمودار نمایش داده شوند که مخاطب راحتتر به نتایج دست پیدا کند.

ارجاعات :

ارجاعاتی که در متن به منابع و اشخاص داده اید را ذکر کنید. هرچه از منابع معتبرتری استفاده کنید کیفیت مقاله تحقیقیتان بالاتر خواهد بود.

 

ایزی تز مرکز مشاوره انجام رساله دکتری و پایان نامه دکتری در ایران | برندی برتر در زمینه خدمات پایان نامه

انجام پایان نامه ارشد : 09199631325

انجام پایان نامه دکتری : 09199631325

اکسپت مقاله علمی پژوهشی : 09353132500

ارسال دیدگاه

ایمیل خود را وارد کنید