سایت نوشتن مقاله | معرفی سایت برای نوشتن مقاله علمی پژوهشی و isi و نگارش مقاله

سایت نوشتن مقاله | معرفی سایت برای نوشتن مقاله علمی پژوهشی و isi و نگارش مقاله

سایت نوشتن مقاله | معرفی سایت برای نوشتن مقاله علمی پژوهشی و isi و نگارش مقاله

سایت نوشتن مقاله | معرفی سایت برای نوشتن مقاله علمی پژوهشی و isi و نگارش مقاله :

گام اول :

یکی از مهم ترین تصمیمات ما در فرآیند مقاله نویسی انتخاب مجله مناسب است. مجله مناسب چند ویژگی دارد:

1-مرتبط بودن:

یعنی اینکه موضوع مقاله به اسکوپ مجله بخورد به عبارت دیگر هر مجله ای یه سری از موضوعات و حیطه ها را پوشش می دهد. مقاله شما باید با این حیطه ها هم پوشانی داشته باشد. برای این منظور شما می توانید به سایت مجله بروید و در قسمت اسکوپ یا Focus and Scope مجله بروید و رشته ها و حوزه هایی که مجله کار می کند را ببینید و بابت ارسال مقاله تان تصمیم گیری نمایید.

2-سطح مناسب:

مقاله شما باید در سطح مجله مورد نظر باشد. شما باید واقع بین باشید و دنبال مجله هم سطح مقاله خود باشید. برای این منظور شما می توانید درجه ایمپکت مجله را چک کنید و همچین اندیکس مجله را. برای این منظور به سایت مجله بروید و ISSN  مجله را پیدا کنید که معمولا در همان صفحه اول سایت موجود می باشد سپس این شناسه که به صورت عدد هشت رقمی ( به طور مثال 1105-3992) می باشد را در سایت impactfactor.ir وارد نمایید. به راحتی می توانید تمام اطلاعات مربوط به مجله را رویت کنید. اینکه مجله اندیکس آن چیست؟ ای اس ای هست یا نه؟ ای اس ای ایمپکت دار (جی سی ار) می باشد یا بدون ایمپکت(مستر لیست)؟ اگر ایمپکت دار است درجه ایمپکت آن چنده؟(می دانید که هر چه این عدد بیشتر باشد یعنی سطح مجله بالاتر می باشد). مجله اسکوپوس هست یانه؟ درجه کیو آن چند می باشد؟(کیو یک یا کیو دو یا کیو سه و….) همچنین سایر اندیکس های موجود مثل پابمد و ای اس سی بودن مجلات را میتوانید ببینید و  با دقت بررسی کنید. همچنین در این سایت می توانید ببینید که مجله داخل لیست سیاه وزارت علوم و دانشگاه ها نباشد. در آخر شما نباید خیلی رویاپردازانه به مقاله خود نگاه کنید و برای یه مجله خیلی قوی و در سطح بالا بفرستید که در نهایت مقالتون ریجکت شود و زمانتون هم از دست برود. لطفا در این زمینه واقع بین باشید. مقالاتی که یافته جدید و نوآوری نداشته باشند بعید است که در مجلات ایمپکت دار ای اس ای پذیرش و چاپ شوند. میتوانید برای مجلات ای اس ای مستر لیست ارسال کنید. موسسه ایزی تز در این زمینه مشاور و راهنمای شما می باشد.

مطب پیشنهادی :
چاپ مقاله برای گرفتن بورسیه تحصیلی

3-سرعت مناسب:

شما باید با توجه به وقت و زمان خود مجله مناسبتون پیدا کنید. بعضی مجلات زمان داوری خیلی طولانی دارند و بعضی مجلات کمتر. شما می توانید قبل ارسال مقاله برای مجله، یک ایمیل برای ادیتور مجله بفرستید و از آنها سوال نمایید مدت زمان داوری و پذیرش مقالات ارسالی چقدر می باشد و بعد تصمیم گیری نمایید. در کانال موسسه ایزی تز ، با این مجلات ارتباط و لینک برقرار شده و مدت زمان پروسه داوری مجلات می توانید در کانال ما مشاهده نمایید: https://t.me/elmgostar2020

گام دوم:

فرمت بندی مقاله مطابق با راهنمای نویسندگان مجله مورد نظر

مطب پیشنهادی :
راهنمای نوشتن مقاله از روی ایده ثبت اختراع

خوب حالا به وب سایت مجله انتخاب شده مراجعه کنید. بخشی در وب سایت معمولا  هست که توضیح داده است که یک مقاله باید چه ویژگیهایی از نظر محتوایی و نگارشی داشته باشد. این موارد معمولا در منوهایی با عنوان “راهنمای نویسندگان”،  “برای نویسندگان مقاله” و “ارسال مقاله” می آیند. دقت کنید که این استانداردها بسته به هر مجله متفاوت است. . در اینجا حتما چک کنید که مقاله هیچ غلط املایی یا انشایی نداشته باشد. همه چیز به درستی نوشته شده باشد و کاملا استانداردهای ارجاع دهی رعایت شده باشند.

گام سوم:

ارسال و سابمیت مقاله

در مرحله آخر ما می رسیم به مرحله ارسال مقاله به مجله یا همان سابمیت مقاله. در این مرحله شما باید به سایت مجله بروید و گزینه Submissions مجله را پیدا کنید و روش کلیک نمایید. ابتدا باید ثبت نام نمایید و register را انجام دهید. در این قسمت یک سری اطلاعات شخصی و علمی شما درخواست می شود تا پر کنید و در اخر یک کد ثبت نام برای ایمیل شما ارسال می شود و شما می توانید به مرحله ارسال مقاله بروید. توجه کنید ارسال مقاله هم به صورت چند مرحله ای می باشد و هر مرحله شامل گزینه های متفاوتی هست که باید با دقت و با حوصله انها را تکمیل کنید تا به مرحله آخر برسید و مقالتون سابمیت شود. برای اینکه از سابمیت مقالتون مطمین شوید یک ایمیل با عنوان اینکه سابمیت شما انجام شد براتون ارسال خواهد شد. و دیگر باید صبر کنید تا نتیجه داوری برای شما ایمیل شود.

مطب پیشنهادی :
مشاوره تلفنی پایان نامه ❤️0919/963/1325❤️ تلفن انجام پایان نامه ارشد و دکتری

موسسه پژوهشی ایزی تز در این مرحله پشتیبان شما می باشد و تمام این مراحل از نگارش مقاله تا پذیرش و چاپ مقاله زیر نظر متخصصان و مشاورین موسسه انجام خواهد شد. شما می توانید از مشاورین موسسه در تمامی این مراحل انجام مقاله استفاده نمایید.

 

 

ایزی تز برندی متفاوت با خدماتی متمایز در زمینه مشاوره انجام پایان نامه دکترا و مشاوره انجام رساله دکترا و …

با همکاری آسان مقاله برند اول مشاوره مقاله در ایران

مشاوره پایان نامه دکتری : 09199631325

مشاوره مقاله دکتری: 09353132500

ارسال دیدگاه

ایمیل خود را وارد کنید