معرفی برترین موتورهای جستجو برای محققان

معرفی برترین موتورهای جستجو برای محققان

معرفی برترین موتورهای جستجو برای محققان _جستجو برای پیدا کردن مقاله و منابع مرتبط یکی از سخت‌ترین و حساس‌ترین مراحل نگارش یک اثر علمی مانند مقاله و پایان نامه می‌باشد.

محققین معمولا برای تکمیل پژوهش هایشان نیاز به منابع معتبری دارند که به آنها استناد کنند. محیطی که محقق از آن استناد میکند بسیار مهم است زیرا پایگاه هایی وجود دارند که در آنها مقالاتی ارائه میشوند که کیفیت بسیار پایینی دارند اگر محقق به این مقالات استناد کند دچار گمراهی میشود و کیفیت محتوای مقاله اش پایین می آید در این بخش ما سعی کرده ایم که امن ترین و معتبر ترین موتور های جستجو را برا شما معرفی کنیم که بتوانید با آرامش خاطر استفاده کنید.

گوگل اسکولار:

گوگل اسکولار اولین جامع ترین معتبر ترین موتور جستجو برای مقالات علمی در تمامی زمینه ها میبشاد که توسط شرکت گوگل ارائه شده است دسترسی به این پایگاه برای تمامی محققین آسان به حساب می آید.گوگل اسکولار یک جستجو گر مقالات علمی میباشد که شما با وارد کردن کلمات کلیدی میتوانید مقالات علمی را جستجو کنید مواد موجود در رشته‌های مختلف دانشگاهی از پزشکی و فیزیک گرفته تا اقتصاد و علوم کامپیوتر در حوزه جستجوی این ابزار رایگان قرار می‌گیرد.

مطب پیشنهادی :
بهترین رشته های تحصیلی در دنیا برای مهاجرت ❤️09353132500❤️

 سایت سیر:

از دیگر پایگاه های معتبری که محققین میتوانند به آن استناد کنند و مقالات مربوطه را از این پایگاه مطالعه کنند.این پایگاه مقالاتی در زمینه علوم کامپیوتر ارائه میکند.این پایگاه قدمتی طولانی دارد و اولین پایگاهی میباشد که در اختیار تمام محققین قرار گرفته است.و در سال 1998 تاسیس شده است.

گت سایتد:

این پایگاه یک پایگاه علمی معتبر است که اطلاعات سه میلیون پژوهشگر در آن ارائه شده است یکی از قدرتمند ترین پایگاه ها محسوب میشود پایگاهی جامع میباشد که یک تالار گفتگو در اختیار پژوهشگران قرار میدهد که میتوانند به صورت آنلاین و آفلاین در آن به گفتگو بپردازند.

پژوهش‌های دانشگاهی مایکروسافت:

این پایگاه اطلاعاتی که به وسیله شرکت مایکروسافت Microsoft Research تاسیس شده است بیش از ۴۸ میلیون مقاله و آثار علمی دیگر را از بیش از ۲۰ میلیون مولف در خود گنجانیده است. در این پایگاه شما می‌توانید از رشته‌های دانشگاهی مختلفی به جستجوی مقاله بپردازید.

بیو آنلاین اینترنشنال:

از دیگر پایگاه های علمی قدرتمند میباشد که مقالات کشور های جهان سوم در آن نمایه میشود.این پایگاه در سال 1933 تاسیس شده است و مقاله هایی در رشته های کشاورزی.زراعت.بهداشت.غذا و دارو وسلامتی است.در این پایگاه مقالات مربوط به به ۷۰ مجله موجود می‌باشد.

مطب پیشنهادی :
مجلات علمی پژوهشی علوم تربیتی | مجلات معتبر علمی و ترویجی علوم تربیتی

 دایرکتوری مجلات اوپن اکسس:

این پایگاه یکی دیگر از پایگاه‌های غنی و قوی علمی است که مقالات حدود ۸۰۰۰ ژورنال را در موضوعات و حیطه‌های مختلف در خود ارایه می‌دهد.

پلوس وان:

این پایگاه یک پایگاه بسیار قدرتمند است که مقالات مجلاتی که بعد از داوری سفت و سخت مورد پذیرش قرار گرفته‌اند را نمایه می‌کند. شما می‌توانید مقالات بسیاری را از انتشارات دانشگاهی در این پایگاه بیابید.

بیو وان:

یک پایگاه علمی استثنایی برای یافتن مقالاتی در حیطه‌]ای علوم طبیعی، بیولوژی و علوم اکولوژی است. این پایگاه در سال ۲۰۰۸ تاسیس شده است که در آغاز یکNGO بوده که بعد ز مدتها تبدیل به یک پایگاه اطلاعاتی شده است. این پایگاه مقالات بیش از ۲۵۰۰۰ موسسه در جهان را در خود نمایه می‌سازد.

 مقالات پیشرفته علوم و تکنولوژی:

این پایگاه در سال ۲۰۰۰ تاسیس شده است کو مقالات مختلف در زمینه علوم و تکنولوژی را نمایه می‌سازد. اغلب مقالات این پایگاه به صورت رایگان در اختیار محققان قرار داده می‌شود.

مجله جدید فیزیک:

این پایگاه در سال ۱۹۹۸ تاسیس شده است. این پایگاه توسط موسسه Institute Of Physics and Deutsche Physikalische Gesellschaft تدوین و طراحی شده که تازه‌های علم فیزیک در آن از طریق نمایه سازی مقالات مجله‌های فیزیک ارایه می‌شود.

ساینس دایرکت:

پایگاهی است که در آن متن کامل مقالات علمی ژورنال‌ها و همچنین بخش‌هایی از کتاب‌های علمی از بیش از ۲۵۰۰ مجله و ۲۰۰۰۰ کتاب ارایه می‌شود.
شما میتوانید برای تکمیل یافته ها و پژوهش های خود به هر یک از پایگاه های معتبر استناد کنید امن ترین و معتبر ترین پایگاه ها میباشند.

ایزی تز مرکز مشاوره انجام رساله دکتری و پایان نامه دکتری در ایران | برندی برتر در زمینه خدمات پایان نامه

مطب پیشنهادی :
روش تحقیق دلفی چیست

انجام پایان نامه ارشد : 09199631325

انجام پایان نامه دکتری : 09199631325

اکسپت مقاله علمی پژوهشی : 09353132500

ارسال دیدگاه

ایمیل خود را وارد کنید