معرفی نرم افزار گمز + آموزش نرم افزار گمز + سفارش شبیه سازی با گمز

معرفی نرم افزار گمز + آموزش نرم افزار گمز + سفارش شبیه سازی با گمز

معرفی نرم افزار گمز + آموزش نرم افزار گمز + سفارش شبیه سازی با گمز

معرفی نرم افزار گمز + آموزش نرم افزار گمز + سفارش شبیه سازی با گمز :

سیستم مدل سازی جبر عمومی (General Algebraic Modeling System)  یا به اختصار گمز (GAMS) یک سیستم مدل سازی سطح بالا برای بهینه سازی ریاضی است . گمز برای مدل سازی و حل مسائل بهینه سازی خطی ، غیرخطی و عدد صحیح طراحی شده است . این برنامه از یک کامپایلر زبان و یک حل کننده (Solver) یکپارچه با کارایی بالا تشکیل شده است . این سیستم برای برنامه های پیچیده و مدل سازی مقیاس بزرگ مناسب است و به کاربر این اجازه می دهد تا مدل‌های بزرگ قابل نگهداری که به سرعت با شرایط جدید سازگار می‌شوند را بسازد . این نرم افزار برای استفاده در سیستم عامل‌های مختلف رایانه‌ای قابل استفاده است . گمز GAMS اولین زبان مدل سازی جبری (AML) بود و شبیه به زبان‌های برنامه نویسی نسل چهارم می‌باشد. در واقع، زبان آن به طور رسمی مشابه زبانهای برنامه نویسی رایج است . بنابراین، برای هر کس که تجربه برنامه نویسی دارد آشنا می‌باشد . گمز به کاربران خود اجازه می دهد تا مدل های ریاضی را به روشی تهیه کنند که بسیار شبیه به توضیحات ریاضی آنها باشد و همچنین روی مدل سازی متمرکز شوند . این برنامه با نیاز به یک ویژگی دقیق از موجودیت ها و روابط، عادات مدل سازی خوب را ترغیب می کند .

مطب پیشنهادی :
پروپوزال پزشکی اطفال | انجام پروپوزال ارشد و دکترا پزشکی اطفال دکتری و ارشد

گمز در بیش از 120 کشور جهان توسط شرکت های چند ملیتی ، دانشگاه ها ، موسسات تحقیقاتی و دولت ها در بسیاری از مناطق مختلف از جمله صنایع انرژی و شیمیایی برای مدل سازی اقتصادی، برنامه ریزی کشاورزی یا تولید استفاده می شود. بسیاری از دانشجویان ارشد و دکتری رشته های مختلف برای انجام پایان نامه خود از این نرم افزار استفاده می کنند .

محرک اصلی ایجاد گمز ، کاربران برنامه نویسی ریاضی بودند که به بهینه سازی به عنوان یک چارچوب قدرتمند و زیبا برای حل مشکلات زندگی واقعی در علوم و مهندسی اعتقاد داشتند و در عین حال از هزینه های بالا، مهارت های لازم و همچنین قابلیت اطمینان پایین ابزارهای بهینه سازی موجود ناامید شده بودند . هر چند که انگیزه اصلی توسعه GAMS ناشی از تجربه نا امید کننده یک گروه بزرگ مدل سازی اقتصادی در بانک جهانی بود .

به طور خلاصه ، می توان آن را یک حادثه تاریخی خواند که در دهه 1970 اقتصاد دانان ریاضی و آماری برای حل مسائل توسعه گرد هم آمده بودند . آنها از بهترین تکنیک‌های موجود در آن زمان برای حل مدل‌های اقتصادی چند بخشی و مدل های شبیه سازی و بهینه سازی بزرگ در بخش های کشاورزی ، فولاد ، کود ، نیرو ، مصرف آب و سایر بخش ها استفاده کردند . اگرچه این گروه، تحقیقاتی چشمگیر تولید کرد ، اما در باز تولید محصول درخارج از محیط تحقیقاتیشان موفق نشدند . تکنیک های موجود برای ساخت ، دستکاری و حل چنین مدل هایی با هر روش حل دیگری ، به چندین ترجمه دستی ، وقت گیر و مستعد خطا در نمایش های مختلف نیاز داشت . در طی ارائه سمینار ، مدل سازان به دلیل ملاحظات وقت و پول مجبور بودند از نسخه های موجود مدل های خود ، گاه کاملاً غیرعقلانی دفاع کنند . آن‌ها نمی‌توانستند مدل های خود را به محیط های دیگر انتقال دهند زیرا به دانش برنامه نویسی ویژه ای نیاز داشتند و فرمت های داده و روش های حل هم قابل حمل نبود . در سال 1976 در سمپوزیوم بین المللی برنامه نویسی ریاضی در بوداپست ایده گمز ارائه گردید و در سال 1987 گمز به شکل یک محصول تجاری تبدیل شد .

مطب پیشنهادی :
پروپوزال جراحی کلیه و مجاری ادراری | انجام پروپوزال ارشد و دکترا جراحی کلیه و مجاری ادراری دکتری و ارشد

در ادامه، مدل مسئله حمل و نقل جورج دانتزیگ   George Dantzig به عنوان یک نمونه GAMS ارائه می شود. این مسئله، برنامه حمل و نقل با کمترین هزینه را پیدا می کند به طوری که نیازهای بازارها و تدارکات کارخانه ها برآورده شود .

در کلام آخر باید بگوییم پژوهشگران و اساتید موسسه ایزی تز از میان دانشجویان برتر دانشگاه های ایران و آگاه به علم روز آمار جهان می باشند ، که در زمینه ی دوره های تخصصی آموزشی در خدمت شما هستند .

 

 

معرفی نرم افزار گمز + آموزش نرم افزار گمز + سفارش شبیه سازی با گمز

ایزی تز برندی متفاوت با خدماتی متمایز در زمینه مشاوره انجام پایان نامه دکترا و مشاوره انجام رساله دکترا و …

مطب پیشنهادی :
پروپوزال مهندسی راه آهن | انجام پروپوزال ارشد و دکترا مهندسی راه آهن دکتری و ارشد

با همکاری آسان مقاله برند اول مشاوره مقاله در ایران

مشاوره پایان نامه دکتری : 09199631325

مشاوره مقاله دکتری: 09353132500

ارسال دیدگاه

ایمیل خود را وارد کنید