مقاله نویسی به سبک APA چگونه است ؟

مقاله نویسی به سبک APA چگونه است ؟

مقاله نویسی به سبک APA چگونه است ؟

مقاله نویسی به سبک APA چگونه است ؟برای نگارش مقاله سبک ها و روش های زیادی را میشناسیم که یک از آنها روش APA میباشد.در این بخش مقاله نویسی به صورت APA را به صورت کامل شرح خواهیم داد.

اکثر محققین و نویسندگان مقالات APA را روشی برای استناد دهی و رفرنس دهی میدانند اما گفتنی است که علاوه بر رفرنس در قالب مقالات نیز تاثیر میگذارد.قواعد کلی شیوه نگارش مقاله به سبک APA به شرح زیر میباشد:

سطرها:سطرهای مقاله ای که به سبک APA باید به صورت دابل اسپیس (double-spaced) با حاشیه ۱ اینچ باشند.فونت:فونتی که برای نگارش مقاله استفاده میشود باید Times New Roman و سایز  قلم ۱۲ باشد.

رانینگ هد:خلاصه ای از عنوان مقاله می باشد، در قسمت بالای تمامی صفحات مشاهده شود و نباید بیشتر از ۵۰ کارکتر باشد.

تیتر مقاله:نام نویسندگان و افلیلییشن (affiliation) یا وابستگی‌های سازمانی نویسندگان باید در صفحه عنوان ذکر شود.

ابسترکت یا چکیده مقاله باید در حدود ۱۵۰ الی ۲۵۰ کلمه باشد.

مطب پیشنهادی :
چگونه به نظرات داوران مقاله پاسخ دهید؟

منابع یا رفرنس‌های ذکر شده در داخل متن باید بصورت جداگانه در صفحه جدید با عنوان رفرنسها ذکر گردند.

چرا APA بهترین روش محسوب میشود؟

دلایل زیادی وجود دارد که این روش را تبدیل به یکی از بهترین روش ها ی مقاله نویسی کرده است .این روش توسط انجمن روانشناسی آمریکا معرفی و تائید شده است به همین علت نیز از روش های قابل اعتماد میباشد.علاوه بر آمریکا این روش توسط بسیاری از مجله ها و انجمن های علمی معتبر بین المللی نیز تایید شده است.این مورد فاقد هر گونه ایرادات احتمالی میباشد چون دائما مورد بررسی و باز نگری قرار میکیرد.این روش با اغلب نرم‌افزارهای رفرنس دهی مانند EndNote سازگار است.و همچنین این روش توسط پایگاه های علمی معتبر نیز قابل تایید و پذیرش است.

انواع مقاله با شیوه نگارش APA

  • مقاله انتقادی
  • مقاله گزارشی
  • مقاله نظری
  • مقاله روش شناسی
  • مقاله موردپژوهی

انواع مقالات علمی که با سبک APA نوشته میشوند:

مقاله انتقادی :در این  نوع مقالات، موضوعات و پژوهش های منتشر شده در گذشته مورد ارزیابی انتقادی قرار می گیرند. اغلب مقالات انتقادی در زمینه رشته های علوم انسانی می باشند در نگارش این نوع مقالات، نویسنده ابتدا مقالات و پژوهش های انجام گرفته در خصوص یک موضع خاص را جمع آوری کرده، آنها را ارزیابی می کند سپس میزان پیشرفت و توسعه پژوهش های کنونی در خصوص آن موضوع را بررسی کرده و نتایج حال و گذشته را مورد تحلیل قرار می دهد.

مطب پیشنهادی :
پذیرش مقاله و پذیرش تضمینی مقاله در سه سوت

مقاله گزارشی:ین نوع مقالات بیشتر در رشته های علوم پرشکی و فنی، نوشته می شوند که در آنها افراد پژوهش تجربی خود را تدوین، طراحی و اجرا می کنند. ساختار نگارشی این نوع مقالات کمی پیچیده تر از سایر مقالات انتقادی هستند. این نوع مقالات با ارائه سرنخ هایی به خواننده، مراحل انجام پژوهش را تشریح می کند.

مقاله نظری

مقاله های نظری از لحاظ ساختاری مشابه مقالات انتقادی می باشد. در این مقاله ها، نویسنده مقالات پژوهشی انجام گرفته در گذشته را بررسی کرده تا فرضیه ای را در یکی از حوزه های مطالعاتی بسط دهد و آن را تشریح نماید. در واقع نویسنده پیشرفت نظری  انجام گرفته را بررسی کرده و سعی می کند تا ساختار کلی نظریه را بهبود بخشد و یک نظریه جدید ارائه نماید. از طرفی نویسنده فرضیه های موجود را ارزیابی کرده، معایب آن بررسی کرده و دلایل برتری یک نظریه را بر نظریه دیگر  بیان می کند.

مطب پیشنهادی :
مقاله کنفرانس ملی و بین المللی داخلی و خارجی | ساختار مقالات کنفرانسی

 

ایزی تز مرکز مشاوره انجام رساله دکتری و پایان نامه دکتری در ایران | برندی برتر در زمینه خدمات پایان نامه

انجام پایان نامه ارشد : 09199631325

انجام پایان نامه دکتری : 09199631325

اکسپت مقاله علمی پژوهشی : 09353132500

ارسال دیدگاه

ایمیل خود را وارد کنید