نگارش پروپوزال ارشد و نوشتن پروپوزال پایان نامه ارشد

نگارش پروپوزال ارشد و نوشتن پروپوزال پایان نامه ارشد ❤️❤️❤️ 09353132500❤️❤️❤️ مشاوره انجام رساله دکترا و انجام رساله دکتری

نگارش پروپوزال ارشد و نوشتن پروپوزال پایان نامه ارشد

نگارش پروپوزال ارشد و نوشتن پروپوزال پایان نامه ارشد :

در این بخش شکل و قالبی که برای نوشتن پژوهش خود باید رعایت کنید را بررسی می‌کنیم. پروپوزالی که شما نگارش می‌کنید به ترتیب باید شامل موارد زیر باشد:

  • در ابتدای پروپوزال باید موضوع پژوهش خود را بیان نمایید
  • در گام بعدی موضوع را بیشتر شرح می‌دهید و اهمیت‌های آن را ذکر می‌کنید
  • بخش ادبیات یا لیترچر که باید خلاصه‌ای از مقالاتی که مطالعه کردید را بنویسید
  • در بخش بعدی باید فرضیه‌ها و هدف‌های پژوهش خود را شرح دهید
  • ابزارها و تکنیک‌هایی که برای تحقیق استفاده کردید را یادداشت می‌کنید

در بخش پایانی نیز منابع خود را یادداشت کنید.

صحیح بودن فرمت منابع در روش های انجام پروپوزال ارشد اهمیت بالایی دارد.

مراحل نگارش پروپوزال ارشد و نوشتن پروپوزال پایان نامه ارشد چیست؟

پروپوزال که به آن پیشنهاد پایان نامه می گویند یک سند مهم و اساسی است که قبل از شروع به نوشتن پایان نامه به منظور تحقق پروژه تحقیقاتی، باید نوشته شود. این سند تعاریف، مباحث و مسائلی که در پایان نامه مورد بررسی قرار می‌گیرد را معرفی می‌کند. که بهتر است مراحل نوشتن پروپوزال پایان نامه رعایت کنید.

1-انتخاب موضوع: در این مرحله باید یک موضوع برای پروپوزال و پایان نامه انتخاب کرده و باید در این مرحله به اهمیت و جدیت موضوع توجه کنید.

2- تعریف مسئله: بر اساس موضوع انتخابی، باید مسئله ای را که در پایان نامه می‌خواهید حل کنید، برای دیگران شرح دهید.

3- تعیین هدف: در این قسمت باید هدفی را برای پروپوزال و پایان نامه تعیین کنید، در این قسمت در نظر داشته باشید که هدفی مشخص و تاثیر گذاری را مد نظر داشته باشید

4-مطالعه کامل منابع: در این مرحله باید به جمع‌آوری و مطالعه منابع مرتبط با موضوع و مسئله پرداخته و به تحلیل آن و پیدا کردن راه‌های حل کردن آن بپردازید.

5- تعیین فرضیات: در این قسمت باید فرضیات کلی مربوط به پایان نامه را تعریف کنید. این فرضیات باید بر اساس تحلیل‌ها و مطالعات انجام شده در مرحله قبلی ارائه شود.

6- تعیین اهمیت کار: این مرحله یعنی باید اهمیت پایان نامه و ارتباط آن با صنعت، جامعه و علم به طور کامل توضیح داده شود.

7- روش‌های تحقیق و پژوهش: روش‌های مختلف تحقیق و پژوهش برای جمع‌آوری داده‌های مورد نیاز شناسایی شده و روش مناسب باید انتخاب شود.

8- جمع‌آوری داده‌ها: این مرحله شامل جمع‌آوری و تحلیل داده‌های مورد نیاز برای پایان نامه است.

9- تحلیل داده‌ها و بحث: تحلیل داده‌ها و بحث در رابطه با نتایج به دست آمده از داده‌ها و مطالعات انجام شده در پایان نامه است.

10- نتیجه‌گیری: این قسمت شامل خلاصه‌ بندی نتایج به دست آمده، تلاش برای حل مشکلات و پیشنهاد راه‌حل‌هایی برای بهبود وضعیت است.

۱-در ابتدا موضوع پروپوزال انتخابی دانشجو باید شامل موارد زیر باشد:

اولین قدم برای شروع نگارش پروپوزال، انتخاب موضوع آن به‌شمار می‌رود. محقق باید به‌صورت دقیق موضوع پژوهش خود را بیان کند، به‌طوری که افراد با خواندن پروپوزال خیلی راحت به موضوع شما پی ببرند. پژوهشگر باید موضوعی انتخاب کند که متناسب با سطح تحصیلی وی باشد. انتخاب موضوعات آسان، یا موضوعاتی که برای سطح تحصیلی شما سنگین محسوب می‌شوند، کیفیت کار شما را پایین می‌آورند. باید برای پروپوزال خود، روی موضوعات نوین و جدید تحقیق نمایید. از همه مهم‌تر، ایده شما باید قابل‌اجرا باشد. هدف پژوهش شما باید کاملاً واضح باشد و با تخصص شما ارتباط داشته باشد.

۱-موضوع پایان نامه برای انجام پروپوزال باید با آموزش های دوره تحصیلی هماهنگی داشته باشد

۲-پایان نامه باید حاوی موضوع و مساله تخصصی و مشخص در محدوده جغرافیایی باشد.

۳-موضوع مورد تحقیق باید جدید و دارای نوآوری باشد

۴-دانشجو پس از انتخاب موضوع باید از تکراری نبودن آن اطمینان حاصل کند

۵- فرم طرح تحقیق پایان نامه باید به صورت تایپ شده در سه نسخه تکمیل شود و به تایید استاد راهنما برسد.

برای انجام پروپوزال و پایان نامه چه باید کرد؟

نخستین قدم و مهم ترین آن، انتخاب موضوع برای پایان نامه است. برای انتخاب موضوع پایان نامه خود می توانید به مراجع و منابع علمی مراجعه نموده و یا آن که از اساتید و متخصصان این علم بخواهید که در انتخاب موضوع پایان نامه به شما کمک کنند. به علاوه می توانید برای انتخاب موضوع خود به تیم ایزی تز اعتماد نمایید!

منابع اولیه و ثانویه خود را مشخص کنید!

منابع اولیه شما در واقع همان منابعی هستند که در پی تحقیقات و مطالعات فراوان شما جمع آوری شده و به یک اصول کلی در خصوص انجام پروپوزال و پایان نامه خود رسیده اید. به عبارتی دیگر منابع اولیه همان منابعی هستند که چارچوب کار شما را مشخص نموده است. منابع ثانویه به منابع گفته می شود که پیرامون منابع اولیه نگاشته شده و به دنبال درک عمیق از محیط پروپوزال و پایان نامه شما ایجاد می شود.

علمی کار کنید!

کیفیت و محتوای پروپوزال و پایان نامه شما از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بوده و می تواند سبب شود تا زمان صرف شده برای انجام پروپوزال و پایان نامه شما کاهش یافته و یا آن که با حاشیه رفتن افزایش یابد. اگر قصد دارید که در زمان مناسب پایان نامه خود را به اتمام برسانید، حتماً باید از اصول علمی استفاده نمایید.

با رعایت نمودن اصول پروپوزال نویسی و پایان نامه نویسی شما قادر خواهید بود تا انجام پروپوزال و پایان نامه خود را به طور علمی انجام داده و نظر اساتید داور و افراد حاضر در جلسه را به خوبی جلب نمایید. برای انجام پروپوزال و پایان نامه و دریافت راهنمایی های موثر هم اکنون تلفن خود را برداشته و با تیم ایزی تز تماس حاصل نمایید.

اهمیت کیفیت انجام پروپوزال و پایان نامه

یکی از مهم ترین مواردی که در انجام پروپوزال و پایان نامه باید مد نظر قرار دهید، کیفیت پایان نامه شما است. اگر در خصوص انجام آن تخصص کافی را ندارید، بهتر است دست نگه داشته و از افراد متخصص راهنمایی های کاربردی دریافت نمایید.

اهمیت انجام پروپوزال و پایان نامه زمانی برای شما مشخص خواهد شد که به نقش آن در دریافت سمت های شغلی مرتبط با پایان نامه خود و یا دریافت بورسیه های تحصیلی و شغلی پی ببرید! چه بسا موضوعات و کیفیت پایان نامه های مقاطع کارشناسی و ارشد سبب دریافت بورسیه های تحصیلی و شغلی در بهترین دانشگاه ها و یا شرکت های معتبر جهانی شده اند!

 

نگارش پروپوزال ارشد و نوشتن پروپوزال پایان نامه ارشد

گروه متخصصان ایزی تز :

( اکسپت مقاله )

مشاوره انجام رساله دکترا و انجام رساله دکتری

انجام پایان نامه دکترا

مشاوره پایان نامه : 09199631325

مشاوره مقاله : 09353132500