هزینه انجام پایان نامه ارشد و دکتری در سال 1403

هزینه انجام پایان نامه ارشد و دکتری در سال 1403 | ❤️❤️❤️ 09353132500 تماس❤️❤️❤️ مشاوره انجام رساله دکترا و انجام رساله دکتری

هزینه انجام پایان نامه ارشد و دکتری در سال 1403

هزینه انجام پایان نامه ارشد و دکتری در سال 1403

برآورد قیمت انجام پایان نامه ارشد- سیر تا پیاز هزینه انجام پایان نامه

هر دانشجویی چه در کارشناسی ارشد باشد و چه در مقطع دکترا باید پایان نامه ای را زیر نظر استاد راهنما بنوسید. در اینجا سوالات متداولی که برای نگارش پایان نامه و قیمت پایان نامه و دفاع پایان نامه معمولا پرسیده میشوند را جواب میدهیم. یکی از مهم ترین مواردی که در دوره های تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری برای کسب مدرک فارغ التحصیلی اهمیت ویژه ای دارد، پایان نامه می باشد. به طور معمول موضوع پایان نامه ها باید یک موضوع علمی مرتبط با رشته تحصیلی شخص بوده و از روش های علمی و معتبر برای انجام تحقیقات و بررسی های لازم بهره گیرد. اعتبار پایان نامه ها به موارد متعددی بستگی دارد که از جمله آن می توان به موضوع پایان نامه کاملا کاربردی و استفاده از روش ها و منابع معتبر برای انجام آن اشاره نمود. انجام دادن پایان نامه نیازمند علم آن بوده و لازم است که پژوهشگران دارای تجربه در این زمینه بوده و نکات و مهارت های آن را کسب نموده باشند.

یکی از دغدغه های اصلی دانشجویان نوشتن پایان نامه ارشد و رساله دکتری، شباهات و تفاوت هایی با هم دارند؛ خیلی از افراد پس از فارغ التحصیلی تفاوت پایان نامه ارشد و دکترا را نمی دانند در این مطلب سعی کردیم تفاوت این دوتا پایان نامه را بگوییم. دانستن تفاوت پایان‌نامه ارشد و رساله دکتری در ارائه تحقیقات و استخراج مقالات خوب و قوی از آن‌ها تاثیر بسیار مثبتی دارد. البته هزینه انجام پایان نامه ارشد و قیمت نوشتن پایان نامه هم یکی دیگر از دغدغه های دانشجویان است.

پروپزال چیست و چگونه باید آن را بنویسم؟

در پروپزال شما باید موضوعی که قصد کار بر روی آن را دارید به علاوه اهداف ، روش ها و به طور کلی پیش نویسی از کار پژوهشی خود را ثبت کنید و در صورت تایید استاد راهنما ، می توانید نگارش پایان نامه را آغاز نمایید. هر دانشجو می تواند این فرم را از سایت دانشگاه محل تحصیل خود دریافت کند. معمولا توصیه می شود که دانشجویان از ترم ۳ نوشتن پایان نامه را آغاز کنند ؛ چرا که در این ترم تحصیلی همه دانشجویان با موضوعات مرتبط با رشته خود آشنا می شوند و تصمیم درباره موضوع پایان نامه برایشان آسان تر خواهد بود.

برای انتخاب موضوع پایان‌نامه و نوشتن پایان نامه چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

داشتن علاقه به موضوع انتخابی، اطلاعات کامل و جامع، توانمندی و تسلط دانشجو برای تجزیه و تحلیل مباحث آن حوزه مطالعاتیو استفاده درست از ابزارها، کاربردی و اجرایی بودن موضوع با نگاه منطقی، مسئله بودنش برای جامعه، در نظر گرفتن شرایط و محدودیت‌های موجود، بررسی گسترده و جامع موضوع و در نهایت، مشخص کردن مسیر تحقیق از مهمترین نکاتی است که دانشجویان باید به آن‌ها توجه کنند. انتخاب موضوع اولین و اصلی ترین موضوع در نگارش پایان نامه می باشد.یکی از مهم ترین موضوعات در انجام پایان نامه انتخاب موضوعی است که تکراری نباشد؛برای اینکه از تکراری نبودن موضوع خود مطمئن شویم باید در اینترنت سرچ کنیم ویا با محقیق مشورت کنیم همچنین سایت ایرانداک نیز مقالاتی که در سال های پیشین منتشر شده اند را نشان میدهد.

رساله یا تز (Dissertation) چیست؟

رساله یا تز به کار تحقیق یا پایان‌ نامه دوره دکتری گفته می‌شود که در مورد موضوعی مربوط به گرایش تخصصی این مقطع تحصیلی است. این کار تحقیقاتی نیز قواعدی دارد که دانشجویان باید آن‌ها را رعایت کنند و جزء واحدهای درسی محسوب می‌شود و تا نمره قبولی آن را دریافت نکنند، موفق به اخذ مدرک دکتری نخواهند شد.

شباهت های پایان نامه دکتری و ارشد از از نظر نوشتن پایان نامه

قبل از اینکه درباره تفاوت های پایان نامه ارشد و دکترا صحبت کنیم درباره شباهت های این دو صحبت میکنیم. هر دو پایان نامه دکتری و پایان نامه ارشد کار تحقیقاتی و پژوهشی هستند که به دانشجویان تحصیلات تکمیلی اختصاص داده شده است. از آنجایی که آنها مطالعات گسترده ای هستند، بنابراین این پایان نامه ها در پایان آخرین سال تحصیلی انجام می شود. شما برای انجام پایان نامه ارشد و دکترا خود نیازمند مشاوره گرفتن از استاد راهنما هستید.پس از نوشتن پایان نامه نیازمند این هستین که استاد راهنما اشکالات و اصلاحات پایان نامه شما را بیان کند و پس از رفع اون باید سعی کنید مقاله خود را در سایت های معتبر چاپ کنید.

تفاوت پایان‌ نامه ارشد و رساله دکتری و هزینه انجام پایان نامه ارشد

پایان نامه ارشد و دکترا علاوه بر شباهت هایی که به هم دارند دارای تفاوت هایی نیز هستند که در اینجا بیان میکنیم:

 • نحوه نگارش و حجم نوشته:

معمولا پایان‌ نامه ارشد حدود صد صفحه نوشته می‌شود، اما رساله دکتری به دلیل گسترده‌تر بودن و تخصصی بودن اطلاعات حجم بیشتری به خود اختصاص می‌دهد و مفصل‌تر است و حتی ممکن است تا ۴۰۰ صفحه نوشته شود. و البته ممکن است با توجه به گرایش های مختلف تعداد صفحات متفاوت باشد. توجه داشته باشید که انجام فصل چهار پایان نامه یکی از حساس ترین وظایف شما دانشجویان عزیز است.

 • زمان نگارش:

زمان تحقیقات رساله دکتری اغلب طولانی‌تر از پایان‌ نامه کارشناسی ارشد است؛ پایان نامه پس از اتمام دوره کارشناس ارشد نوشته میشود و پایان نامه دکترا پس از اتمام تحصیلی با توجه به یک ایده نو نوشته میشود و فرد باید در جلسه دفاع از پایان نامه خود دفاع کند.

 • نوع موضوع:

پایان‌ نامه ارشد می‌تواند تحقیقی تکمیلی باشد و تحقیقات پیشین را که نوشته شده را کامل کند، اما رساله دکتری باید نتایج تحقیق روی موضوعی کاملا جدید باشد، به همین دلیل نوشتن رساله کاری گسترده تر، سخت‌تر، پیچیده‌تر و تخصصی‌تر از پایان‌ نامه ارشد است.

 • هدف:

همان‌طور که گفتیم، هدف از انجام دادن پایان‌ نامه مقطع کارشناسی ارشد آشنایی و یادگیری روش کار تحقیقاتی توسط دانشجویان است و آن‌ها با انجام دادن پژوهش می‌توانند میزان تسلط خود بر موضوع انتخاب‌شده و همچنین توانمندی علمی‌شان را نشان دهند تا توسط هیات داوران و مخاطبان دیگر محک بخورند، اما در مقطع دکتری دانشجویان با کار پژوهشی و مراحل آن قبلا آشنا شده‌اند و باید مسلط‌تر به نوشتن رساله بپردازند. در واقع آن‌ها با ارائه رساله‌شان قدرت خود را در انجام دادن کارهای تحقیقاتی به شکل مستقل به دیگران اثبات می‌کنند.

 • نوع پروپوزال:

پروپوزال رساله به دلیل موضوع مفصل‌تر و جزئیات بیشتر تحقیق، طولانی‌تر از پروپوزال کارشناسی ارشد است؛ در نوشتن پروپوزال کارشناسی ارشد دانشجو فقط به توضیح نکات ضروری می‌پردازد، اما در رساله دکتری شرح کامل موارد مهم الزامی است و نباید از جزئیات غافل شد.

 • دامنه موضوع:

دامنه مباحث رساله وسیع‌تر است و نظریه‌ها و فرضیه‌های مهم‌تر و بیشتری را ارائه و بررسی می‌کند، به همین دلیل مستلزم استفاده از خلاقیت و استنادات علمی معتبر است.

 • روش تحقیق:

همچنان که پیش‌تر اشاره کردیم، دانشجویان مقطع دکتری با کار تحقیقاتی و روش تحقیق آشنا هستند و تجربیات مختلفی از انجام دادن پایان‌ نامه ارشد خود کسب کرده‌اند، بنابراین در نگارش رساله باید بتوانند نظریه‌ای جدید ارائه کنند و به این حد از توانایی علمی رسیده باشند که با بررسی دقیق و تحلیل نظریه‌های گذشته، نظر خود را بیان کنند. همچنین در نگارش پایان‌ نامه از یک روش تحقیق استفاده می‌شود، اما در نوشتن رساله، به دلیل گستردگی تحقیقات، ممکن است از چند روش تحقیق به طور ترکیبی استفاده شود.

حجم پایان‌نامه یا رساله دکتری چقدر است؟

معمولا پایان‌نامه کارشناسی ارشد حدود صد صفحه نوشته می‌شود، اما رساله دکتری به دلیل بررسی مباحث مفصل‌تر و تخصصی‌تر و به طور کلی، گسترده‌تر بودن اطلاعات، حجم بیشتری دارد و گاهی ممکن است تا ۴۰۰ صفحه نیز نوشته شود. البته حجم محتوای پایان‌نامه یا رساله به نوع رشته و گرایش تحصیلی دانشجویان نیز بستگی دارد.

فصل های پایان نامه و هزینه نوشتن پایان نامه

نوشتن پایان نامه حول تحقیق و پژوهش یک موضوع آغاز شده و تمام بخش های پایان نامه به یکدیگر متصل و مرتبط هستند. پایان نامه بر اساس اصول دانشگاه ها نگارش می شوند، اما به طور کلی دارای یک سری بخش هایی هستند که این بخش ها تمامی مراحل کار و انجام پژوهش و تحقیقات را پوشش می دهد. نوشتن پایان نامه و انجام دادن آن بدون آگاهی داشتن و شناختن فصل ها و نکات آن امری غیر ممکن است. هر پایان نامه باید دارای بخش های زیر باشد:

فصل اول

کلیات و اهدافی که پایان نامه دنبال می کند در این بخش مورد بررسی قرار می گیرند. مقدمه، اهمیت موضوع و بررسی پژوهش های پیشین در این قسمت نوشته می شود.

فصل دوم

فصل دوم، فصل پیشینه پژوهش است. در این بخش پژوهش ها و بررسی های انجام شده در ایران و جهان مورد بررسی قرار می گیرند.

فصل سوم

مواد و روش ها و نیز روش تحقیق در فصل سوم پایان نامه نوشته می شود. دقت نمایید که مراحل کار شما و نوع پایان نامه شما منحصر به فرد بوده و تمامی مراحل آن باید با دقت نگاشته شود.

فصل چهارم

فصل چهارم مختص نوشتن اطلاعات بدست آمده از نرم افزارها، تجزیه و تحلیل ها و … به صورت جدول، داده های متنی و… است. از خدمات دیگر ایزی تز می توان به انجام فصل چهار پایان نامه نیز اشاره کرد!

فصل پنجم

فصل پنجم فصل آخر بوده و مختص نتیجه گیری و روش های پیشنهادی شما است.

قیمت پایان نامه ارشد و هزینه انجام پایان نامه ارشد

با مراجعه به برخی سایت ها یا موسسه های انجام پایان نامه، می بینیم که قیمت انجام پایان نامه بسیار زیاد و هزینه های آن ها سر به فلک کشیده اند. ممکن است با خود بیاندیشید که هزینه پایان نامه ارشد در مقابل کاری که انجام می دهند بسیار به صرفه است. اما این موضوع زمانی صادق است که پایان نامه ارائه شده دارای کیفیت لازم بوده و استانداردهای پایان نامه در آن رعایت شده باشد.

اما گاها قیمت انجام پایان نامه بسیار غیرمعقول بوده و برخی از دانشجویان با صرف هزینه ها گزاف یک پایان نامه با کیفیت متوسط رو به ضعیف دریافت می نمایند. ما امروز می خواهیم خط بطلانی بکشیم بر روی تمامی بهانه های موجود جهت دریافت هزینه های گزاف!

قیمت پایان نامه ارشد و هزینه نوشتن پایان نامه به موارد بسیار زیادی بستگی داشته و تعیین میزان مشخصی برای آن کاری غیر حرفه ای است. در ادامه تعدادی از معیارهای تعیین قیمت انجام پایان نامه ارشد را برای شما عزیزان شرح می دهیم:

 • رشته تحصیلی دانشجو
 • موضوع پایان نامه که عملی باشد یا به صورت میدانی
 • دانشگاه محل تحصیل دانشجو
 • نرم افزارهای لازم برای انجام پایان نامه
 • زمان صرف شده برای آموزش دانشجویان
 • مقطع دانشجوی محقق
 • حجم کاری و مواردی که در پروپوزال مطرح شده و باید در پایان نامه اضافه شوند.
 • استخراج مقاله از پایان نامه نگاشته شده
 • چاپ مقاله استخراج شده در ژورنال های برتر و پذیرش مقاله مورد نظر

مجموعه ای از موارد فوق نقش مستقیمی در تعیین قیمت پایان نامه دارند. اگر خواهان انجام یک پایان نامه ارشد معتبر و علمی هستید با تیم متخصص ایزی تز ارتباط برقرار نمایید.

هزینه نوشتن پایان نامه ارشد و هزینه انجام پایان نامه دکتری

در حالت کلی به رشته، موضوع و زمان دانشجو بستگی دارد. با اینحال هزینه نوشتن رساله دکتری از 12-30 تومن برای رشته های انسانی اغاز شده و تا 35 الی 40 تومن رشته های فنی مهندسی متغیر است. البته قیمت ذکر شده به صورت تقریبی بوده و مختص نوشتن رساله می باشد و هزینه انجام مقاله جدا می باشد. به طور مثال هزینه انجام رساله دکتری عمران به همراه یک مقاله isi حدودا ۲۶ میلیون می باشد. در کل هزینه انجام فصل یک تا پنج پایان نامه دکتری به شرح زیر می باشد.

هزینه پایان نامه ارشد به ترتیب فصول

در ارتباط با هزینه کلی انجام پایان نامه ارشد قبلا به صورت کلی صحبت نموده ایم. در ادامه قیمت هر فصل پایان نامه ارشد به تفکیک ارائه خواهد شد.

هزینه انجام صفر تا صد پایان نامه ارشد: بستگی به موضوع ارائه شده دارد.

قیمت های فوق تقریبی بوده و دانشجو می تواند جهت کسب اطلاعات دقیق از قیمت نوشتن پایان نامه با ایزی تز  در ارتباط باشد.

با توجه به تخصصی بودن و دشواری نگارش پایان‌ نامه و به‌ویژه رساله، کمک گرفتن از استادان و مشورت با متخصصان رشته‌ها و گرایش‌های تحصیلی این مقاطع ضروری است. ایزی تز با همکاری بسیاری از کارشناسان باتجربه و متخصص آماده ارائه مشاوره و راهنمایی دانشجویان و پژوهشگران در همه رشته‌ها و گرایش‌هاست.برای سفارش پایان نامه می توانید از طریق فرم زیر با ما در ارتباط باشید و قیمت پایان نامه ارشدتان را از ما بخواهید.

 

گروه متخصصان ایزی تز :

( اکسپت مقاله )

مشاوره انجام رساله دکترا و انجام رساله دکتری

انجام پایان نامه دکترا

مشاوره پایان نامه : 09199631325

مشاوره مقاله : 09353132500