هزینه انجام پایان نامه دکتری در سال 1401 چقدر می باشد ؟

هزینه انجام پایان نامه دکتری در سال 1401 چقدر می باشد ؟

هزینه انجام پایان نامه دکتری در سال 1401 چقدر می باشد ؟

هزینه انجام پایان نامه دکتری در سال 1401 چقدر می باشد ؟ :

انجام پایان نامه دکتری

مهمترین وظیفه ای که دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی دارند، کار کردن بر روی پایان نامه و رساله (تز) دکتری می باشد. برای موفقیت و دستیابی به نتیجه مطلوب در مقاطع تحصیلات تکمیلی چندین فاکتور وجود دارد از جمله انجام داشتن یک پروپوزال مناسب و داشتن رساله ای قوی و دفاعی اصولی و پرقدرت از پایان نامه که حتما باید به آن ها توجه شود.

انجام پایان نامه و رساله دکتری خود را به ما بسپارید. موسسه ایزی تز به صورت حرفه ای و با کمترین هزینه ای نسبت به دیگر موسسات کارهای مربوط به انجام پایان نامه و رساله دکتری را انجام می دهد.

اگر به دنبال یک پایان نامه تضمینی و با کیفیت، یک رساله دکتری قوی هستید، موسسه ایزی تز با در اختیار داشتن بتهرین محققین در رشته های تحصیلی مختلف پایان نامه هایی با کیفیت را در اختیار شما قرار می دهد. برای انجام پایان نامه ها تعدادی موارد و فاکتور هایی وجود دارد که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

انجام تز دکتری تضمینی

محققانی که کار پایان نامه را انجام می دهند در تمامی مراحل پاسخگوی دانشجویان هستند که از مراحل اولیه و تا مراحل صحافی و چاپ تز (thesis) و رساله دکتری نیز دانشجو را همراهی می کنند. موضوعاتی که در موسسه ایزی تز برای عنوان پایان نامه ها تعیین می شود از جدید ترین موضوعات روز می باشد. و از سوی دیگر یکی دیگر از نکات مثبت موسسه ایزی تز نسبت به دیگر موسسات قسط بندی کردن هزینه انجام کار است و شما می توانید در چندین مرحله هزینه را پرداخت کنید.

تمامی سعی موسسه ایزی تز در کاهش هزینه هایی می باشد که باید برای انجام پایان نامه و رساله دکتری پرداخت کنید می باشد، پس دیگر لازم نیست که نگران هزینه ها باشید. موسسه ایزی تز در رشته های فنی مهندسی، علوم پزشکی، علوم انسانی، علوم پایه و هنر پایان نامه های دوره کارشناسی ارشد و همچنین رساله دکتری با کیفیتی مثال زدنی و قیمتی بی نظیر انجام می شود.

هزینه انجام پایان نامه دکتری

همانطور که می دانید انجام رساله و تز دکتری یک امر بسیار تخصصی است. اما موسسه ایزی تز پایان نامه و رساله دکتری را به صورت حرفه ای و با قیمتی مناسب انجام می دهد.

هنگامی که یک دانشجو قصد دارد برای انجام کار پایان نامه و رساله دکتری به موسساتی مراجعه کند با دو دسته مختلف روبرو می شود دسته اول موسساتی که قیمت های بسیار کم و پایینی دارند و دسته دوم موسساتی که قیمت های بسیار بالایی را پیشنهاد می دهند. اما باید به این نکته دقت کرد که نرخ و هزینه انجام پایان نامه ارشد و رساله دکتری کاملا مشخص است. برای تعیین هزینه اولین فاکتور مهم موضوع آن است. به عنوان مثال می توان گفت که هزینه ای که برای انجام پایان نامه های که نیاز به کد نویسی دارند با توجه به موضوع و نرم افزاری که با آن کار می شود متفاوت می باشد.

در ادامه به بررسی چند تا از فاکتور هایی که در هزینه و قیمت پایان نامه دکتری تاثیر می گذارند صحبت خواهیم کرد؛

 • نوع رشته تحصیلی و گرایش آن
 • دانشگاه محل تحصیل دانشجو
 • موضوع پایان نامه، روش تحقیق، سوالات، فرضیه ها
 • نوع نرم افزارهایی که نیاز است هنگام نگارش جهت تجزیه و تحلیل مورد استفاده قرار گیرد
 • زمان و وقت دانشجو
 • تعداد و میزان منابع در مورد موضوع پایان نامه
 • ترجمه مقالات مختلف

رساله دکترا چیست و چگونه نوشته می شود؟

شاید برای شما پیش آمده باشد که از خود بپرسید که رساله دکترا چیست و فرق آن با پایان نامه در چیست و چگونه باید آن را نوشت. برای تعریف رساله دکتری باید گفت که رساله به نوشته ها و پژوهش هایی گفته می شود که در مورد یک موضوع خاص انجام می شود تا دانشجویان بتوانند مدرک تحصیلی خود را دریافت کنند. مهم ترین تفاوت رساله و پایان نامه در این است که رساله مربوط به دوره دکتری می باشد اما پایان نامه مربوط به دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد است.

ساز و کار رساله دکتری به این صورت است که در اواخر دوره دکتری شما باید اقدام به نوشتن رساله دکتری کنید که نشات گرفته از کارها و تحقیقاتی است که برای آن موضوع انجام داده اید، سپس باید از رساله خود در برابر داوران دفاع کنید و پرسش های آن ها پاسخ دهید تا نشان دهید که برای این موضوع زمان، انرژی کافی را گذاشته اید. اما قبل از رسیدن به مرحله دفاع از رساله باید از نحوه نوشتن رساله به خوبی مطلع باشید.

همه چیز درباره رساله و تز دکتری

رساله و تز دکتری آخرین مرحله تحصیل یک دانشجو است. بنابراین دانشجو باید زمان و انرژی زیادی را بگذارد تا بتواند به نتیجه ای دلخواه برسد. اولین گامی که یک دانشجو برای نوشتن یک رساله دکتری قوی بردارد، آشنایی کامل با روش تحقیق است. روش تحقیق صحیح است که دانشجو را در رسیدن به هدف خود در نوشتن یک رساله خوب یاری می دهد.

موضوعات مختلف تحقیقاتی، روش انجام رساله دکتری را نیز تغییر می دهند. برای انجام یک رساله دکتری از موضوعات مختلفی مانند تحلیلی، عددی، آزمایشگاهی، کیفی و کمی و غیره اشاره کرد.

در رشته های مهندسی و علوم پایه برای انجام پایان نامه و رساله دکتری بیشتر از روش های تحلیلی و عددی استفاده می شود. در رشته های فنی و پزشکی از روش آزمایشگاهی استفاده می شود. و در رشته های علوم انسانی و برخی از رشته های پزشکی از روش های کیفی و کمی مانند دکتری مدیریت استفاده می شود.

برای انجام رساله دکتری و نوشتن آن لازم است ابتدا با استاد راهنما و مشاور خود در مورد موضوعی که قرار است در مورد آن کار کنید صحبت و مشورت شود و سپس نسبت به انتخاب موضوع و نوشتن پروپوزال اقدام شود. و در نهایت شما می توانید با ثبت موضوع خود در دانشگاه نسبت به دفاع از آن اقدام کنید.

پس از اینکه پروپوزال شما مورد تایید دانشگاه قرار گرفت، باید اقدام به جمع آوری داده ها و دیتاهای مناسب  و مرتبط با موضوع کار و سپس نگارش فصول پایان نامه می باشد. البته باید قبل از نگارش پایان نامه کارهای مربوط به مقاله خود را انجام دهید. زیرا که نوشتن مقاله خیلی زمان بر است و از سوی دیگر تا وقتی مقاله ای در کار نباشد به شما مجوز دفاع از رساله دکتری به شما داده نمی شود. پس بهتر است که اول نسبت به نوشتن مقاله و سابمیت آن اقدام کنید که در بعضی از موارد هفت تا هشت ماه طول می کشد تا مقاله سابمیت شود. در این مدت شما می توانید تمرکز خود را بر روی نگارش فصول پایان نامه بگذارید. بعد از اینکه مقاله شما چاپ شد شما می توانید از رساله ای که نوشته اید دفاع کنید و مدرک دکتری را دریافت کنید.

نحوه نوشتن رساله دکتری

نوشتن رساله دکتری با نحوه نوشتن پایان نامه تفاوت هایی دارد که همین موجب سردرگمی دانشجویان می شود. برای نوشتن یک رساله دکتری دقیق و حرفه ای نیاز به برنامه ریزی، تحقیق و نوشتن است. به همین دلیل است که نوشتن رساله دکتری می تواند یکی از مراحل وقت گیر تحصیل باشد.

نکات مهم برای نوشتن پروپوزال رساله دکتری

 • رساله شما چه مشکلی را بیان می کند؟
 • چرا موضوعی که شما انتخاب کرده اید در جامعه علمی شما یک چالش محسوب می شود؟
 • چرا برای شما مهم است که برای این موضوع راه حلی را پیدا کنید؟
 • نحوه پاسخ به سوالات مهم در مورد موضوع انتخاب شده

برای اینکه به یک نتیجه نهایی برسید مطرح کردن چنین سوالاتی بسیار مهم است. پس به پاسخ این سوالات به خوبی فکر کنید تا بتوانید موضوعی را انتخاب کنید که بسیار مفید و ارزشمند باشد.

اما به این نکته دقت کنید که سوالاتی را که مطرح می کنید نباید بسیار پیچیده و پراکنده باشند تا پاسخ دادن به آن ها سخت باشد و شما را دچار مشکل کند. بهترین حالت این است که پاسخ این سوالات شما را به یک فرضیه برسانند تا بتوانید آن را به عنوان یک موضوع برای بررسی های دقیق تر مطرح کنید.

از استاد راهنمای خود غافل نشوید و از او کمک و مشورت بخواهید تا در مورد موضوع تحقیق با شما صحبت کند، همچنین از تجربه و دانش استاد راهنما در نوشتن پروپوزال استفاده کنید.

چرا باید در دوره دکتری رساله نوشت؟

نوشتن رساله و یا تز دکتری هدف دوره دکتری نیست. بلکه هدف این است که دانشجو در دوره دکتری یاد بگیرد که چگونه با مسائل روبرو شود و آن را به شیوه پژوهش علمی حل کند. همچنین باید به نحوه پژوهشی که برای حل موضوع استفاده می شود بسیار دقت شود. در بعضی از موارد نحوه انجام تز از خود موضوعی که انتخاب شده است مهم تر است. پس بهتریتن حالت این است که برای انجام یک رساله دکتری موفق انتخاب شیوه علمی صحیح برای حل مسئله است.

ویژگی های یک پایان نامه و رساله دکتری خوب چیست؟

از مهم ترین و اصلی ترین ویژگی های یک پایان نامه و رساله دکتری خوب، داشتن خلاقیت و نوآوری می باشد که این نوآوری خود را در ایده، محتوا و کلید واژه های انتخاب شده خود را نشان می دهد. پس بسیار مهم است که در هنگام انجام پایان نامه دکتری هیچ گونه سرقت ادبی یا کپی کردن (Plagiarism) وجود نداشته باشد.

یکی از کارهای مهم در نوشتن رساله دکتری، مطالعه جدیدترین پژوهش ها و مقالات در زمینه کاری خود می باشد. در بسیاری از مقالات در بخش نتیجه گیری و پیشنهادات از محدودیت های این روش و پیشنهاداتی برای کارهای آینده صحبت شده است که شما می توانید با کمی خلاقیت و نوآوری موضوع و محتوای مورد نظر خود را پیدا کنید.

از دیگر آیتم های تاثیر گذار در یک پایان نامه ارشد و یا رساله دکتری خوب، وجود بخش ادبیات یا Literature review است. داشتن یک بخش Literature review قوی نشان دهنده این است که یک محقق به خوبی توانسته است مقالات و کارهای پیشین صورت گرفته در این زمینه را به خوبی جمع آوری و ارتباط بین آن ها را کشف کنید. پس بهترین کار در هنگام انجام پایان نامه ارشد و رساله دکتری این است که از جدید ترین مقالات کار شده از موضوع کاری خود مطلع باشید.

از دیگر آیتم های مهم و تاثیر گذار در پایان نامه ارشد و رساله دکتری وجود بخش بحث و نتیجه گیری و یا Result and Discussion است. بخش بحث و نتیجه گیری از مهم ترین بخش های هر تحقیق علمی و یا پایان نامه می باشد. تمامی کارهایی که در یک تحقیق علمی می شود، نتایج، روش ها، محدودیت ها و غیره همگی در بخش بحث و نتیجه گیری قرار داده می شوند. بنابراین یک پایان نامه و رساله دکتری از لحاظ کیفیت و اعتبار حرفی برای گفتن دارد که بخش بحث و نتیجه گیری از از کیفیت بالایی برخوردار باشد.

نحوه بهبود کیفیت رساله دکتری

برای بهبود کیفیت رساله دکتری به نکات زیر دقت فرمایید.

بهتر است که نتایج و یافته هایی را که به دست آورده اید را به صورت شفاف و به دور از تکرار در بخش های مختلف ارائه دهید.

حتما کارهای خود را با مطالعاتی که از قبل انجام شده اند را جهت اینکه یک ارتباط منطقی بین داده های به دست آمده در این تحقیق حاضر را به دست بیاورید. انجام این کار موجب می شود که شباهت ها، تفاوت ها، صحت کار، میزان انحراف و غیره را به دست آورید تا بتوانید به صورت کارآمد تر در آینده عمل کنید.

محدودیت ها و مشکلاتی که شما در هنگام تحقیق با آن ها مواجه بوده اید را مشخص کنید. همچنین تاثیر این مشکلات را بر روی موضوع و نتایج به دست آمده را بررسی کنید. با انجام این کار شما مخاطب را در شرایط تحقیق قرار داده اید و شرایط را برای تعمیم نتایج به وجود آورده اید.

از اصلی ترین پایه های یک پایان نامه و رساله دکتری تحلیل و استنتاج نتایج و داده های به دست آمده می باشد. یکی از توانایی های یک پژوهشگر این است که بتواند یافته ها و داده های اولیه یک تحقیق را با روشی استنتاجی مورد بحث و بررسی قرار دهد.

باید پاسخ به سوالات تحقیقات و همچنین قبول و یا رد شدن فرضیات بر اساس داده ها و یافته های به دست آمده به صورت منطقی و علمی داده شود.

نکات کلیدی قبل از شروع پایان نامه دکتری

یکی از مواردی که نشان دهنده اهمیت انجام پایان نامه و رساله دکتری می باشد این است که در هنگام انجام مصاحبه دکتری از شما پرسیده می شود که موضوعی که قرار است در دوره دکتری بر روی آن کار کنید چیست؟ این سوال هم روحیه پژوهشی افراد را مشخص می کند و هم اهمیت خود پایان نامه را. البته یک دانشجو با گذراندن مقطع کارشناسی ارشد با پایان نامه آشنا شده است و کمتر این مسئله برای او سخت می باشد. اما در ادامه ما به بررسی ده نکته قبل از شروع پایان نامه دکتری اشاره خواهیم کرد.

 1. مهم ترین ویژگی یک دانشجوی دکتری روحیه تحقیق و جستجوگری با توان و شرایط فکری بهتر نسبت به دوره کارشناسی ارشد به کار تحقیق و پژوهش بپردازد.
 2. بررسی تمامی جوانب تحقیقاتی موضوع و اینکه آیا شما توانایی حل و رفع مشکلات مربوط به این موضوع را دارید.
 3. انتخاب یک موضوع کاربردی، مهم و تراز اول برای تز دوره دکتری می باشد. اینجا دیگر وقت اشتباه کردن نیست. زیرا اعتبار علمی شما با توجه به موضوع کار شما نشات می گیرد.
 4. یکی دیگر از موضوعات مهم بحث هزینه های مالی پروژه می باشد. اگر رساله شما با هزینه همراه است پس به دنبال موسسات تحقیقاتی برای پشتیبانی مالی از کار خود باشید و در غیر این صورت به دنبال یک موضوع جدید دیگر باشید.
 5. برای داشتن دلایل و شواهد کافی و محکم برای کار کردن بر روی یک موضوع، نوشتن یک پروپوزال قوی با تمام مستندات و شواهد کافی است.
 6. انتخاب استاد راهنما یکی از عوامل مهم در یک رساله دکتری موفق است. پس به دنبال اساتیدی باشید که بر موضوع کاری شما مسلط باشند و اینکه حداقل با موضوعاتی مشابه و نزدیک به این موضوع کار کرده باشند.
 7. پایان نامه و رساله دکتری شما باید به صورتی باشد که بتوان چندین مقاله اعم از ژورنالی و کنفرانسی از آن به دست آورد. همچنین مجددا یادآور می شویم که یکی از شروط دفاع از پایان نامه دکتری داشتن اکسپت یا پذیرش از مقاله در مجلات معتبر می باشد.
 8. در نظر داشتن زمان. به طور کلی انجام رساله دکتری زمان بر است و چیزی در حدود 2 تا 3 سال شما را درگیر خود می کند. پس زمان کافی را برای آن تعیین کنید.
 9. یکی از نکاتی که باید به آن توجه شود رعایت دستورات نگارشی و دستوری می باشد. یک رساله دکتری باید هیچ گونه اشکالات دستوری و خطای نگارشی در آن نباشد.

گروه متخصصان ایزی تز :

( اکسپت مقاله )

مشاوره انجام رساله دکترا و انجام رساله دکتری

انجام پایان نامه دکترا

مشاوره پایان نامه : 09199631325

مشاوره مقاله : 09353132500