کرونا و پایان نامه و مشکلات آن در ایران

کرونا و پایان نامه و مشکلات آن در ایران

کرونا و پایان نامه دانشجویان تحصیلات تکمیلی

کارشناسی ارشد و دکتری یکی از دوران مهم در تسهیلات دانشجویی باشد که می‌خواهد تمام مدارج علمی را در رشته خود کسب کند. در گذشته که دوران کرونا هنوز سایه خود را بر دنیا نیانداخته بود به دفاع کردن کردن از پایان نامه کارشناسی ارشد یک روال کاملاً مشخصی داشته است. اما دفاع از پایان نامه ارشد در دوران کرونا و ویروس کووید 19 با یک قصه متفاوتی روبه رو است. با ما همراه باشید تا از دفاع قبل از دوران کرونا بعد از دوران کرونا برای شما صحبت کنیم.

دفاع از پایان نامه ارشد قبل از دوران کرونا

قبل از همه گیری ویروس کرونا در دنیا دفاع از پایان نامه ارشد یک بار مشخصی داشت سال ها بود که همین روال دنبال می ‌شد. به این صورت که دانشجو بعد از وارد شدن به دوره کارشناسی ارشد و بعد از گذراندن واحدهای تولیدی در دو ترم اول در نیمسال دوم باید واحد سمینار را انتخاب کند.

واحد سمینار یک پیش نمایش از پایان نامه می باشد که دانشجو در این مرحله باید یک موضوع که در مسیر پایان نامه ارشد است و انتخاب کند تا روش و راه های تحقیق را بر روی آن تا حدودی تجربه کند و یاد بگیرد و در نهایت و سمینار خود دفاع کنند.

مطب پیشنهادی :
انجام پروژه متلب و شبیه سازی با متلب

مرحله آخر کارشناسی ارشد پایان نامه است که دانشجو باید یک موضوع را انتخاب کند .انتخاب موضوع باید با توجه به نظر استاد راهنما و تایید دفتر تحصیلات تکمیلی دانشکده باشد و طی دو ترم تمامی مطالعات تحقیقات و آزمایشات را جهت پیشبرد کار علمی خود انجام دهد و در نهایت تمامی اطلاعات به دست آمده را در قالب یک پایان نامه ارائه دهد.

سپس از پایان نامه خود در حضور اساتید راهنما مشاور و داور و دیگر دانشجوها دفاع کند. پیش از ورود دوران کرونا دفاع از پایان نامه به صورت حضوری و تعدادی از دانشجویان علاقمند برگزار می شد اما بعد از دوره کرونا دفاع از پایان نامه ارشد نیز مانند بسیاری دیگر از چیزها تغییر دستخوش شد.

مطب پیشنهادی :
نمایندگی سیگما آلدریچ و فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی سیگما الدریچ

دفاع از پایان نامه ارشد در دوران کرونا

اما بعد از دوران کرونا کار دفاع کردن از پایان نامه ارشد برای دانشجویان بسیار سخت‌ تر از گذشته شده است سخت از این جهت که دانشجویان بسیاری از رشته‌ها دیگر نمی توانند در دانشکده ‌ها و کتابخانه ‌های دانشگاه حضور پیدا کنند. دور بودن از منابع تحقیق برای دانشجویان کارهای تحقیقاتی را برای آنها بسیار سخت ‌تر از گذشته کرده است. از سوی دیگر دور بودن از استاد راهنما نیز مشکل دیگری می باشد زیرا استاد راهنما نقش پررنگی در پیشبرد پایان نامه ارشد در کنار دانشجو را دارد دانشجو از راهنمایی ‌های استاد بهره کمتری خواهد برد.

اما مشکل اصلی در دفاع از پایان نامه ارشد در دوران کرونا این است که دیگر نمی توان دفاع را به صورت حضوری برگزار کرد (هرچند بعضی از دانشجویان از این وضعیت پیشنهاد راضی هستند). سختی‌ های دفاع آنلاین مانند سرعت اینترنت کند عدم برقراری تماس چشمی و دیگر مسائل دفاع از پایان نامه را در دوران کرونا سخت کرده است امیدواریم که هر چه زودتر ویروس کرونا و مشکلاتی را که برای زندگی نرمال ما به وجود آورده است به پایان برسد.

مطب پیشنهادی :
موسسات انجام پایان نامه | موسسات انجام پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری

 

گروه متخصصان ایزی تز :

( اکسپت مقاله )

مشاوره انجام رساله دکترا و انجام رساله دکتری

انجام پایان نامه دکترا

مشاوره پایان نامه : 09199631325

مشاوره مقاله : 09353132500

ارسال دیدگاه

ایمیل خود را وارد کنید