روش های جمع آوری داده ها در پایان نامه به چه صورت هست

روش های جمع آوری داده ها در پایان نامه به چه صورت هست

روش های جمع آوری داده ها در پایان نامه به چه صورت هست

اگر میخواهید روش‌های جمع‌ آوری داده را بندانید این مقاله رو مطالعه کنید
جمع‌ آوری داده، در حقیقت فرآیند گردآوری اطلاعات از همه منابع مربوط به پیدا کردن پاسخ مسئله تحقیق، آزمودن فرضیه‌ها و ارزیابی نتایج است. روش‌های جمع‌ آوری داده را می‌توان به دودسته تقسیم کرد:

روش‌های جمع‌آوری داده ها ثانویه(secondary )

روش‌های جمع‌آوری داده ها اولیه(primary)

روش های جمع آوری داده ها در پایان نامه

روش‌های جمع‌ آوری داده اولیه

این نوع داده ها از قبل وجود نداشته اند و به دوگروه زیر تقسیم میشوند .

کمّی(quantitative)

کیفی(qualitative)

روش‌های جمع‌ آوری داده ثانویه

داده ثانویه، نوعی از داده‌ها است که قبلاً در کتاب‌ها، روزنامه‌ها، مجلات، ژورنال‌ها، پورتال‌های آنلاین و غیره منتشر شده است. در این منابع، صرف‌نظر از ماهیت زمینه تحقیقاتی شما، اطلاعات مرتبط با حوزه تحقیقاتی شما، به‌وفور یافت می‌شود. بنابراین استفاده از مجموعه معیارهای مناسب برای انتخاب داده‌های ثانویه برای استفاده در مطالعه نقش مهمی در افزایش سطح روایی و پایایی پژوهش دارد.

روش‌های جمع‌ آوری داده

این معیارها شامل اعتبارنامه نویسنده، قابلیت اطمینان منبع ، کیفیت بحث ، عمق تحلیل ، میزان سهم متن در توسعه حوزه تحقیقاتی و غیره می‌شود بدون در نظر گرفتن تاریخ انتشار.

مطب پیشنهادی :
آموزش دانلود مقاله ISI

ابزارهای جمع آوری داده در پایان نامه

پیشرفت در عرصه های مختلف علمی  فرصت های فراوانی را در اختیار دانشجویان و محققین عزیز قرار می دهد که با استفاده مناسب  از آنها  تجارب زیادی را برای انجام پایان نامه به دست آورند. موفقیت در به دست آوردن این تجارب زمانی به واقعیت خواهد پیوست که بتوان از مشاوره و آموزش یک تیم قوی و علمی بهره برد. تیم آموزشی آسان مشاور متشکل از فارغ التحصیلان  نخبه از بهترین دانشگاه های کشور از طریق آموزش و مشاوره های آنلاین این امکان را برای شما عزیزان فراهم آورده است تا از خدمات آموزشی ما برای انجام پایان نامه بهره لازم و مفید را ببرید.

یکی از اصلی تر ین بخش های هر پایان نامه را جمع آوری اطلاعات تشکیل می دهد. چنانچه این کار به شکل منظم و صحیح صورت پذیرد کار تجزیه و تحلیل و نتیجه گیری از داده ها با سرعت و دقت خوبی انجام خواهد شد.

 

ایزی تز مرکز مشاوره انجام رساله دکتری و پایان نامه دکتری در ایران | برندی برتر در زمینه خدمات پایان نامه

ارسال دیدگاه

ایمیل خود را وارد کنید