افزایش شانس چاپ مقاله خود در مجلات خارجی با رعایت 7 نکته کلیدی

افزایش شانس چاپ مقاله خود در مجلات خارجی با رعایت 7 نکته کلیدی

افزایش شانس چاپ مقاله خود در مجلات خارجی با رعایت 7 نکته کلیدی

افزایش شانس چاپ مقاله خود در مجلات خارجی با رعایت 7 نکته کلیدی :

ایزی تز : مجلات خارجی، بخصوص مجلات ISI ایمپکت دار به دلیل سخت گیری داوران در پذیرش و چاپ مقالات، هر مقاله ای را برای چاپ در این گروه از مجلات قبول نمی کنند. اما اگر مقاله شما از لحاظ محتوایی و ساختاری خیلی خوب نوشته شود، حتما پذیرفته خواهد شد.


جهت افزایش شانس چاپ مقاله خود در مجلات خارجی باید مواردی را رعایت نمایید که این موارد در ذیل بطور کامل شرح داده می شوند:

1- برای افزایش شانس چاپ مقاله خود در مجلات خارجی در درجه اول توصیه می شود که مقاله خود را زیر نظر و مشاوره اساتید خود اقدام به نگارش نمایید تا از لحاظ نحوه نگارشی استاندارد مقاله خود اطمینان حاصل نمایید.

2- بعد از نگارش مقاله فارسی و انجام ویرایشات نهایی موردنیاز توسط اساتید خود، آن را جهت ترجمه فوق تخصصی به موسسات مربوطه تحویل دهید تا توسط متخصص رشته شما ترجمه گردد.

3- اگر مقاله خود را در سطح فوق تخصصی اقدام به ترجمه ننموده اید حتما جهت ویرایش گرامری ، به یک ویراستار native و فوق تخصصی ارسال نمایید. زیرا تجربه نشان داده است که مقالات ایرانیان اغلب به دلیل ضعف ترجمه و مشکلات گرامری از طرف مجلات ریجکت می شوند.

مطب پیشنهادی :
چاپ مقاله در مجلات

4- در تهیه Cover letter  و Title Page بسیار دقت نمایید. زیرا این دو مورد از موارد بسیار مهمی هستند که در ابتدا توجه داوران و سردبیران مجلات خارجی را به خود جلب می نمایند.

5- چکیده Abstract مقاله خود را با دقت زیاد اقدام به نگارش نمایید. زیرا اصلی ترین و مهم ترین بخش مقاله که بصورت خلاصه تمامی بخشهای مقاله را توضیح می دهد در چکیده نوشته می شود و داوران مجلات به این بخش نوجه ویژه ای نشان می دهند.

6- جهت ارسال یک مقاله به مجلات خارجی باید مقاله بصورت استاندارد فرمت بندی شود و سپس اقدام به ارسال مقاله به مجلات خارجی شود.

7- با توجه به کثرت مجلات خارجی و همچنین وجود بلک لیستهای دانشگاهها در کشور ما باید در انتخاب مجلات دقت کافی به خرج دهید. برای این منظور بهتر است با موسساتی همکاری نمایید که مطمئن باشید مجلات معتبری را برای شما معرفی می نمایند و از شما می خواهند تا حتما مجلات را بررسی نموده و تائیدیه معاونت پژوهشی دانشگاه خود را اخذ نمایید.

مطب پیشنهادی :
مقاله نویسی به سبک APA چگونه است ؟

ایزی تز برندی متفاوت با خدماتی متمایز در زمینه پایان نامه مشاوره پایان نامه دکتری و …

با همکاری آسان مقاله برند اول مشاوره مقاله در ایران

انجام پایان نامه ارشد : 09199631325

انجام پایان نامه دکتری : 09199631325

اکسپت مقاله علمی پژوهشی : 09353132500

ارسال دیدگاه

ایمیل خود را وارد کنید

error: checked