آموزش انجام پروپوزال و پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری مهندسی برق

آموزش انجام پروپوزال و پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری مهندسی برق

آموزش انجام پروپوزال و پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری مهندسی برق

آموزش انجام پروپوزال و پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری مهندسی برق :

 مهندسی برق به عنوان یکی از رشته ای فنی مهندسی، به معنای عام، دانش تحلیل و بررسی ریاضی پدیده‌هایی فیزیکی است که به نحوی به بارهای الکتریکی، حرکت و آثار آنها (از قبیل جریان الکتریکی، پتانسیل الکتریکی، میدان الکتریکی، میدان مغناطیسی، موج الکترومغناطیسی، نیروی الکتریکی، نیروی مغناطیسی و…) مربوط می‌شوند.

مهندسی برق زیرمجموعه‌ای از مهندسی است که به مطالعه و کاربردهای مرتبط با الکتریسیته، الکترومغناطیس و الکترونیک می‌پردازد. می‌توان مهندسی برق را به دو قسمت عمده‌ی بررسی و طراحی سیستم‌های انتقال انرژی الکتریکی و ماشین‌های الکتریکی و یا بررسی و طراحی سیستم‌های الکترونیکی نظیر رایانه‌ها، سامانه‌های مخابراتی، مدارهای مجتمع، رادارها و نظایر آن تقسیم نمود. به بیان دیگر، مهندسان برق از الکتریسیته یا برای انتقال انرژی و یا برای پردازش اطلاعات استفاده می‌کنند محور اصلی فعالیت های مهندسی برق، تبدیل یک سیگنال به سیگنال دیگر است. که البته این سیگنال ممکن است شکل موج ولتاژ یا شکل موج جریان و یا ترکیب دیجیتالی یک بخش از اطلاعات باشد.

گرایش های مهندسی برق در مقطع کارشناسی ارشد

قدرت

این گرایش شامل کلیه امور مربوط به طراحی و بهره برداری سیستم انرژی الکتریکی از تولید تا مصرف است ، به طوری که بتوان انرژی الکتریکی را به صورت اقتصادی و با کیفیت لازم در اختیار مصرف کننده قرار داد. زمینه کاری برای فارغ التحصیلان این گرایش تنها محدود به شرکت های برق نمی شود، بلکه کلیه کارخانه ها و کارگاه های بزرگ برای مدیریت شبکه برق خود نیاز به مهندسین قدرت دارند. علاوه بر این شرکت های مهندسین مشاور و تأسیساتی نیازهای شغلی وسیعی به این گرایش دارند.

مهندسی برق شاخه ی قدرت دارای گرایش های: انتقال و توزیع، حفاظت، ماشین های الکتریکی و سیستم های قدرت است.

مخابرات

 این گرایش مربوط به انتقال اطلاعات و ارتباطات به طرق مختلف مانند فیبر نوری و ماهواره و همچنین تجهیزات و روش های مربوط می باشد. پیشرفت های فناوری اطلاعات و ارتباطات در دو دهه اخیر نیاز به مهندسین این گرایش را افزایش داده است. در واقع رشد پیشرفت به حدی بوده است که در کشورهای پیشرفته صنعتی امکان تربیت متخصصین با این رشته نبوده و در نتیجه متخصصین کشورهای دیگر با ارایه امکانات بهتر جذب گردیدند. در حال حاضر امکانات شغلی علاوه بر شرکت های مخابراتی و همچنین نظامی ، در شرکت های تولید کننده تجهیزات مخابراتی بسیار است.

مخابرات از دو گرایش عمده یعنی میدان و سیستم تشکیل می شود.

کنترل

این گرایش مربوط به انتقال اطلاعات و ارتباطات به طرق مختلف مانند فیبر نوری و ماهواره و همچنین تجهیزات و روش های مربوط می باشد. پیشرفت های فناوری اطلاعات و ارتباطات در دو دهه اخیر نیاز به مهندسین این گرایش را افزایش داده است. در واقع رشد پیشرفت به حدی بوده است که در کشورهای پیشرفته صنعتی امکان تربیت متخصصین با این رشته نبوده و در نتیجه متخصصین کشورهای دیگر با ارایه امکانات بهتر جذب گردیدند. در حال حاضر امکانات شغلی علاوه بر شرکت های مخابراتی و همچنین نظامی ، در شرکت های تولید کننده تجهیزات مخابراتی بسیار است.

مطب پیشنهادی :
پروپوزال علوم قرآن و حدیث | انجام پروپوزال ارشد و دکترا علوم قرآن و حدیث دکتری و ارشد

الکترونیک

 این گرایش مربوط به طراحی و ساخت قطعات الکترونیکی مانند مدارهای مجتمع و وسایل نیمه هادی و همچنین طراحی و ساخت دستگاه ها و وسایل الکترونیکی مانند دستگاه های صوتی و تصویری می باشد تعداد این نوع دستگاه ها آنقدر زیاد است که در زندگی روزمره ، هر فردی با تعدادی از آنها سروکار دارد. به همین دلیل این زمینه شغلی نسبتاً شناخته شده است و نیازهای فراوانی به این مهندسین در کارخانه ها و شرکت های سازنده تجهیزات الکترونیکی وجود دارد.

مهندسی برق شاخه ی الکترونیک دارای گرایش های: طراحی آنالوگ، مدارهای دیجیتال، ادوات میکرو و نانوالکترونیک است.

مهندسی پزشکی(بیوالکتریک)

 شاید به جرات بتوان گفت که پیشرفتهای عمده اخیر در زمینه پزشکی مرهون پیشرفتهای مهندسی است . اگر بعنوان مثال می توان جراحی قلب باز انجام داد علت آن دستگاهی است که می تواند عمل قلب را در مدت زمانی که قلب بیمار از بدنش خارج شده و تحت عمل جراحی قرار گرفته است، انجام دهد. به همین دلیل این رشته در سالهای اخیر به تدریج در مجموعه گرایش های مهندسی برق قرار گرفته است. دانشجویان این رشته معمولاً علاوه بر آموزش های مهندسی مقداری نیز آموزش پزشکی خواهند داشت به همین جهت و با توجه به حجم آموزش ها معمولاً دانشجویان این رشته باید آمادگی ادامه تحصیل تا سطح کارشناسی ارشد را داشته باشند تا بهتر بتوانند مفید واقع شوند. به هر صورت در این رشته نیز امکانات کاری خوبی وجود خواهد داشت.

 مکاترونیک

 مکاترونیک (یا مهندسی مکانیک و الکترونیک) تلفیق سه رشتهٔ مهندسی مکانیک، مهندسی الکترونیک و مهندسی کامپیوتر است. این رشته سعی بر آن دارد تا نگاهی یکپارچه به سیستم های تشکیل شده از اجزای مکانیکی -الکترونیکی – کنترلی و نرم افزار داشته باشد. واژهٔ مکاترونیک توجه را به علم مکانیک و الکترونیک جلب می کند. اما هدف مکاترونیک ایجاد و استفاده از ارتباط داخلیِ میان رشته های مهندسی مرتبط با اتوماسیون و خودکارسازی است، تا یک نمایه از کنترلِ پیشرفته را در سیستم های ترکیبی به خدمت بگیرد.

نرم افزارهای کابردی مهندسی برق

Matlab: ﻧﺮم اﻓﺰاری ﺑﺮای ﻧﻮﺷﺘﻦ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ و ﻣﺤﺎﺳﺒﺎت رﻳﺎضی در ﻣﻬﻨﺪسی

Transformer Design: نرم افزاری جهت طراحی ترانسفورماتور می باشد که با استفاده از اطلاعات ورودی از جمله توان، جریان و ولتاژ نتایج خروجی برای طراحی و ساخت ترانسفورماتور ارائه می نماید.

Automation Studio: نرم افزاری است برای طراحی مدار و کاربرد عمده ی آن در بخش اتوماسیون و تکنولوژی کنترل می باشد. این نرم افزار امکان طراحی مدار شماتیک، شبیه سازی مدار و مستند سازی فرآیند را به کاربر می دهد. زمینه هایی که این نرم افزار در آن کاربرد های فراوانی دارد عبارتست از: سیستم های هیدرولیک صنعتی ،سیستم های نیوماتیک صنعتی،سیستم های هیدرولیک موبایل،سیستم های کنترل الکتریکی،کنترل با PLC،سیستم های کنترل خودکار.

Resistance Code: نرم افزاری برای تعیین مقدار مقاومت با استفاده از نوارهای رنگی می باشد. 

مطب پیشنهادی :
پروپوزال کانه آرایی | انجام پروپوزال ارشد و دکترا کانه آرایی دکتری و ارشد

Cable Sizing:افزار کاربردی برای تعیین کابل های مورد استفاده در تاسیسات الکتریکی.

Caddie:این نرم افزار برای طراحی و شبیه سازی بخش اتوماسیون کاربرد دارد.

Calculux:نرم افزاری در زمینه طراحی روشنایی معابر می باشد. 

Circuit Maker: نرم افزاری برای طراحی شماتیک و PCB مدارات می باشد.

CYME CYMCAP: نرم افزاری برای محاسبه ظرفیت کابل ها می باشد. که کابل ها را از نظر تنش های حرارتی و مکانیکی مورد بررسی قرار می دهد.

CYME CYMTCC:نرم افزاری برای هماهنگی تجهیزات و ادوات حفاظتی می باشد.

CYME PSAF: نرم افزاری برای راه اندازی موتور،دیاگرام تک خطی،محسبات پخش بار،محاسبات پایداری گذراو…

DIALUX: یکی از بهترین نرم افزار های مهندسی روشنایی بوده و جهت شبیه سازی و محاسبات روشنایی خیابان ها، معابر عمومی، ساختمان ها و تونل‌ها ، محوطه‌ها … استفاده می گردد. 

Dolphins Volt:جهت طراحی مدارهای الکتریکی کاربرد دارد. 

E3.Series:نرم افزاری پیشرفته برای ترسیم نقشه های برق بوده و دارای معماری پیشرفته ای می باشد. 

Electrical and electronic formulas: نرم افزاری جهت ارائه تمامی فرمول های مربوط به الکترونیک وقدرت است.

Electrical Calculations:نرم افزاری جهت انجام برخی محاسبات الکتریکی مهندسی برق گرایش قدرت می باشد.

Electrical Function Utility Suite:نرم افزاری جهت محاسبات موتورها و کابل ها می باشد.

Electronics Workbench Multisim: این برنامه از قویترین برنامه های نرم افزاری در زمینه طراحی وتست و آنالیز مدارات الکترونیک می باشد.

EMTP: یکی ازنرم افزارهای بسیار کارآمد در حل حالات گذرا نرم افزار EMTP می‌باشد. این نرم افزار با دقت بسیار بالا قادر به شبیه سازی حالات گذرا می باشد.

EPLAN P8 Cabinetنرم افزار ecabinet مخصوص طراحی تابلوهای برق صنعتی است.در این نرم افزار نحوه چیدمان قطعات بر روی تابلو تعیین شده و یک نمای دو بعدی یا سه بعدی (به دلخواه کاربر) از این تابلو برای شما رسم میشود که دید طراح را نسبت به طرح نهایی تابلو کامل می کند.

ETAP PowerStation Portableیک برنامه آنالیز جامع جهت طراحی، شبیه سازی و عملکرد تولید، توزیع سیستمهای توان الکتریکی است. این نرم افزار در واقع یک شبیه سازی گرافیکی سیستمهای تولید و توزیع فشار قوی است.

NI Lab VIEW: نرم افزار عالی و کاربردی برای مهندسی الکترونیک و برق جهت طراحی مدارات الکترونیکی و….

Magnetics Designer:نرم افزاری بسیار کاربردی برای طراحی ترانسفورماتورها می باشد. 

MAX Plus II:نرم افزاری مفید در زمینه طراحی مدارهای الکتریکی می باشد. 

Modec160: نرم افزارمکانیزاسیون محسبات مهندسی توزیع می باشد.

Motor-CAD:نرم افزاری برای طراحی و تحلیل وضعیت حرارتی موتورها و ژنراتورها می باشد.     

PSCAD:نرم افزاریست گرافیکی برای تحلیل گذرای سیستم های قدرت به کمک موتور شبیه ساز می باشد.

Transformer Calculator:نرم افزاری برای طراحی ترانسفورماتور می باشد. 

Transmission Line:نرم افزاری برای طراحی خطوط انتقال به شکل ساده می باشد. 

Agilent Advanced Design System: نرمافزار قدرتمند اتوماسیون طراحی الکترونیکی که به طذاحان کمک می کند تا درزمینه طراحی مدارات الکترونیکی دستگاههایی مانند تلفن ، پیجر ، شبکه هایبی سیم رادار و… عمل کنند.

مطب پیشنهادی :
انجام رساله دکترا الکترونیک و مخابرات دریایی | انجام پایان نامه دکتری و ارشد الکترونیک و مخابرات دریایی

CADDY++ Electronical: نرم افزار حرفه ای طراحی دیاگرام پروژه های الکترونیک. 

CirCAD: نرم افزار پیشرفته و معروف طراحی قطعات و مدارات الکترونیکی

CSiEDA: نرم افزار تخصصی مدلسازی و طراحی سه بعدی بردهای PCB با قابلیت های ویژه و بانک کامل قطعات

Dolphin SMASH: طراحی و ساخت مدارات میکروسکوپی به همراه امکانات تست 

Dolphin Soc GDS: طراحی و ساخت مدارات میکروسکوپی به همراه امکانات تست

ELCAD & AUCOPLANنرم افزار بسیار قدرتمند جهت طراحی دقیق مدارهای چند لایه و معمولی با بانک اطلاعاتی کامل ، قابلیت چاپ دقیق و پیشرفته.

Flomerics FLOTHERM: نرم افزار حرفه ای محاسبه گر سه بعدی درجه حرارت مدارات و قطعات الکترونیکی و اثر حرارت در کارکرد مدارات الکترونیکی

Hspice: نرم افزار طراحی و تست مدارات چاپی با تکنولوژی جدید و قابلیت طراحی مدارات در چند ثانیه

IC Master Full Edition: کامل ترین بانک موجود از اطلاعات مربوط به IC ها و نحوه استفاده از آنها در مدارات و کاربردهای مختلف الکترونیکی

Keil Microvision: مجموعه نرم افزارهای پیشرفته و حرفه ای جهت برنامه سازی و پروکرام کردن میکروکنترلها 

NI Circuit Design: نرم افزار حرفه ای و پیشرفته طراحی قطعات و مدارات الکترونیکی به همراه بانک اطلاعات 

OrCAD: جهت طراحی پیشرفته مدارات الکتریکی با امکانات بسیارقوی در طراحی و کنترل سیستم طراحی طراحی شده با قابلیت های حرفه ای

Protel DXP: نرم افزار طراحی مدارات چاپی با امکانات پیشرفته تست و بانکاطلاعاتی از قطعات الکترونیکی موجود جهت تسریع در ساخت با دقت بالا

Proteus Professional: نرم افزار حرفه ای در طراحی مدارات الکترونیکی بخصوص در زمینه روباتیک و قابلیت پروکرام کردن میکروکنترلرها

PSpice: نرم افزاری معروف جهت طراحی حرفه ای مدارات الکتریکی به همراه بانک اطلاعاتکامل و جامع و قابلیت آنالیز و تحلیل و شبیه سازی مدارات الکترونیک

Synplify: نرم افزار پیشرفته و حرفه ای جهت تلفیق DSP برای مهندسین.

آموزش انجام پروپوزال و پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری مهندسی برق

آموزش انجام پروپوزال و پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری مهندسی برق

ایزی تز برندی متفاوت با خدماتی متمایز در زمینه پایان نامه مشاوره پایان نامه دکتری و …

با همکاری آسان مقاله برند اول مشاوره مقاله در ایران

انجام پایان نامه ارشد : 09199631325

انجام پایان نامه دکتری : 09199631325

اکسپت مقاله علمی پژوهشی : 09353132500

ارسال دیدگاه

ایمیل خود را وارد کنید