آموزش انجام پروپوزال و پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری مهندسی عمران

آموزش انجام پروپوزال و پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری مهندسی عمران

آموزش انجام پروپوزال و پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری مهندسی عمران

آموزش انجام پروپوزال و پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری مهندسی عمران :

مهندسی عمران از جمله رشته هایی است که بیانگر کاربرد علم در ایجاد سازندگی و عمران کشور است. یعنی هر چیزی که به آبادی یک کشور باز می‌گردد، مانند سد، فرودگاه، جاده، برج، تونل، دکل های مخابرات، ساختمان های مقاوم در مقابل زلزله، سیل و آتش، نیروگاه های برق و مصالح سبک، ارزان و با کیفیت مناسب برای ساخت و ساز، در حیطه ی کار مهندس عمران قرار می‌گیرد، مهندسی عمران طیف بسیار وسیعی از کارها را در بر می‌گیرد.

یعنی اگر بخواهیم ساختمان، پل، برج، تونل، راه، سیلو و یا شبکه های فاضلاب بسازیم در آغاز به یک مهندس کارآمد عمران نیاز داریم تاعلاوه بر رعایت جنبه های فنی و اجرایی، اقتصادی نیز عمل کند. چون اقتصادی بودن یک اصل در مهندسی عمران است.

گرایش های مهندسی عمران در مقطع کارشناسی ارشد

مهندسی سازه

 هدف دوره کارشناسی ارشد سازه تربیت افرادی است که دارای توانایی و مهارت جهت طراحی و نظارت بر پروژه های تخصصی در زمینه سازه و دارای توان تحقیقاتی جهت حل مسائل در این زمینه می باشند. این پروژه های تخصصی می تواند شامل ساختمانهای بلند و ساختمانهای کوتاه نسبتاً پیچیده ، ساختمانهای صنعتی ، برجهای سیلوها، سازه های آبی ماند بندها و سدها و مخازن ذخیره آب ، بندرسازی و پلهای بزرگ و تونلها و نظیر آن باشد.فارغ التحصیلان این رشته می توانند در مجموعه های مهندسین مشاوره سازه ، معماری، موسسات صنعتی ، وزارتخانه ها ، سازمانهای مسئول اجرای طرح های عمرانی، راه و ترابری و … فعالیت نمایند .

مکانیک خاک و پی (ژئوتکنیک)

این گرایش ، مهارت جهت طراحی و نظارت بر اجرای پروژه های تخصصی در زمینه مکانیک خاک و پی برای داوطلبان را ایجاد می­کند ، یک فرد متخصص در این گرایش توان تحقیقاتی کافی جهت حل مسائل جدید در این زمینه را دارد. به طوریکه تمام نیروهای وارد بر پی سازه و خاک زیرپی را بررسی می­نماید و بر اساس آن طراحی بهینه را انجام می­دهد. سازه محکم و استاندارد بر روی خاک ضعیف معنایی ندارد به همین جهت در ایران این رشته دارای پتانسیل کاری بسیار بالا می­باشد به طوریکه طبق بخشنامه سازمان مسکن و شهرسازی ، سازه­های بالای هفت طبقه باید زیر نظر مهندسی ژئوتکنیک باشد و خاک زیرسازه بر اساس گمانه­ ها و تست­های آزمایشگاه مکانیک خاک مورد بررسی قرار گیرد. 

مطب پیشنهادی :
موسسات انجام پایان نامه | موسسات انجام پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری

مهندسی زلزله

در این گرایش از مهندسی عمران نیروهای وارد بر سازه در اثر وقوع زلزله کاملاً تحلیل می شود و براساس این تحلیل، سازه هایی جهت مقابله با این نیروی ناشناخته طراحی می شوند به همین جهت یک مهندس زلزله میتواند در مورد پروژه های خاص و مهم ، دخالت زیادی در امر طراحی داشته باشند دو طرح جدیدی از چگونگی اعمال بار بر سازه ارائه نمایند. این مهارتها پس از پروژه های مطالعه رفتار لرزه ای سازه های مختلف ، مطالعه رفتار دینامیکی اتصالات گوناگون ، مطالعه خواص مکانیک مصالح تحت بارهای دینامیک و … بدست می آید.

مدیریت ساخت

پروژه­های بزرگ عمرانی نیاز به یک هدایتگر و مدیر متبحر دارند که بتواند در حوزه­های طراحی و مبانی عمرانی دستاندرکاران، دخالت نماید به این جهت و به منظور مدیریت بهینه در اجرا و ساخت پروژه­های بزرگ عمرانی در سطح ملی،منطقه­ای و شهری افرادی که در این گرایش تحصیل می­کنند.

مهندسی سازه هیدرولیکی

 این گرایش جهت آموزش دوره های تحلیل و طراحی سازه هایی که عمدتاً در ساختمانهای هیدرولیکی مانند سدهای انحرافی، سدهای مخزنی ، مخازن آب ، تونلهای آب بر ، تأسیسات انتقال آب، تأسیسات حفاظتی در مقابل سیل و … در نظر گرفته شده است.

مهندسی سازه ­های دریایی

 تحلیل و طراحی سازه هایی که عمدتاً در کارهای دریایی مانند اسکله ها (نوع شمع و عرشه – صندوقهای وزنی- شناور) ، موج شکنها، سکوها ، دیوارهای ساحلی و تأسیسات حفاظتی ، ستونهای مهاربند و کلیه تأسیسات بندی، بر عهده مهندس سازه های دریایی می­باشد.

مهندسی آب 

هدف از این دوره تربیت متخصصانی است که بتوانند در زمینه های مختلف شناخت منابع و نیازهای آبی، ذخیره و کنترل و انتقال ، انحراف و توزیع آب ، بهره برداری و مدیریت منابع آب و برنامه ریزی در سطوح بالا برای سیاستهای آبی مملکت در مراحل مختلف طراحی، نظارت ، مدیریت و اجرای پروژه های آبی می باشند. که این امر با تأکید بر یکی از گرایشهای اصلی مهندسی آب نظیر هیدرولیک ، هیدرولوژی و مدیریت منابع آبی می باشد.

مطب پیشنهادی :
زمان و هزینه نگارش رساله در سال 1403 یا رساله نویسی در سال 1403 چقدر وقت و هزینه می برد ؟

مهندسی برنامه ریزی و حمل و نقل

برنامه ریزی حمل و نقل ملی ، منطقه ای و شهری و طراحی سیستمهای حمل و نقل شهری (مثل منوریل) و بین شهری ، مسائل ترافیکی ، طرح و عملیات طرق و سیستمهای مختلف حمل و نقل (اعم از زمینی، دریایی ، هوایی و …) بر عهده کارشناسان ارشدی می باشد که در این گرایش تحصیل نموده اند.

مهندسی راه و ترابری

 هدف این دوره تربیت افرادی است که دارای توانایی های لازم جهت طراحی و نظارت بر اجرای پروژه های تخصصی در زمینه مهندسی راه و ترابری و توان تحقیق و حل مسائل در پروژه های تخصصی شامل راه- راه آهن- فرودگاه ، حمل و نقل و ترابری می باشد.

 مهندسی محیط زیست

 نظارت بر حسن اجرای پروژه های تخصصی در زمینه های مختلف مهندسی محیط زیست، شناخت و کنترل آلودگی منابع آب ، خاک و هوا – کنترل آلودگیهای حاصل از مواد زائد جامد – برنامه ریزی و مدیریت اجرای طرحهای زیست محیط و … بر عهده ی یک مهندس محیط زیست می باشد.

مهندسی رودخانه 

در این دوره پذیرفته شدگان به مطالعه و شناسایی هر چه عمیق تر مسائل فرسایش و رسوب در رودخانه ، کنترل سیلابها و ساماندهی آنها خواهند پرداخت. در صورت عدم کنترل های مذکور خسارات بسیاری نشای از رسوب، سیلال و تغییر مسیر جریانها بر بودجه های مملکتی وارد خواهد آمد.

مهندسی آب و فاضلاب

 به منظور مطالعه ، طراحی، احداث و بهره برداری و نگهداری و مدیریت تأسیسات شرکتهای آب و فاضلاب و تأمین نیروی انسانی متخصص جهت رفع تنگهای موجود در وزارت نیرو این گرایش در دانشگاهها تدریس می­شود. که در این دوره پذیرفته شدگان به مطالعه و شناسایی هر چه عمیقتر مسائل آب و فاضلاب ، بهره برداری بهینه از تأسیسات آب و فاضلاب و روشهای رشد و توسعه علوم مهندسی در این گرایش و … می پردازد.

نرم افزارهای کاربردی مهندسی عمران

SAP

نرم‌افزار تحلیل ، آنالیز و طراحی سازه

SAFE

نرم‌افزار طراحی دال‌ها و پی‌های بتن آرمه

Etabs

نرم‌افزار تحلیل دینامیکی و استاتیکی سازه‌های بتنی

ArchiCAD

ابزاری سریع و قدرتمند برای مدل‌سازی و طراحی بعدی

Tekla Structures /XSteel

نرم‌افزار طراحی و تحلیل سازه‌های بتنی و فولادی

SDRMAP

نرم‌افزاری جهت انجام امور نقشه‌برداری و تهیه نقشه‌های جغرافیایی

Micro Tation

نقشه‌کشی محیط‌های صنعتی مانند کارخانه و نیروگاه

Section Builder

نرم‌افزار ایجاد و تحلیل مقاطع سازه‌ای

Surfer

ترسیم نقشه‌های توپوگرافی ، هم عیار ، هیدروگراف ، محاسبه خاک‌برداری و خاک‌ریزی و ذخایر معدنی

Plaxis

نرم‌افزار قدرتمند در زمینه مهندسی خاک برای تحلیل بعدی

Robot Millennium

تحلیل سازه

Staad Pro

تحلیل سازه‌های مختلف ساختمان

Canvas

نقشه کشی

Prokon

تحلیل و طراحی سازه‌های ویژه ، دیوار حامل ، صفحه ستون و ..

Robot Robin

طراحی مدل‌های اولیه پروژه با امکانات برآورد هزینه

Straus Release

آنالیز و طراحی ساز

Luses

طراحی و محاسبات پل

AutoCAD

نقشه کشی

CSI ETABS

نرم افزار تحلیل و طراحی سازه های ساختمانی

SolidWorks Premium

نرم افزار سالید ورکس جهت طراحی سازه های صنعتی به صورت ۳ بعدی

CSI SAFE

نرم افزاری برای طراحی کف بتنی و سیستمهای بنیادی

Plaxis Professional

مهمترین نرم افزار های رشته مهندسی ژئوتکنیک (خاک و پی) جهت تحلیل دو بعدی، تغییر شکل و پایداری سنگ و خاک

مطب پیشنهادی :
انجام رساله دکترا عمران کارتوگرافی | انجام پایان نامه دکتری و ارشد عمران کارتوگرافی

 

نرم افزارهای طراحی سازه ها

نرم افزارهای مهندسی زلزله

نرم افزارهای مهندسی پل

نرم افزارهای نقشه برداری

نرم افزارهای برنامه نویسی

ETABS

SEISMO STRUCT

CSI Bridge

AutoCAD MAP 3D

MATLAB

SAFE

SEISMO SIGNAL

ADAPT Builder

SDR MAP

VISUAL FORTAN

PERFORM

SEISMO SPECT

LARSA 4D

SURFER

VISUAL STUDIO

TEKLA

SEISMO SPECT

SAM LEAP

GEOMATICA

++C

CSI COL

SEISMO ARTIF

LUSAS

NOVA

 

آموزش انجام پروپوزال و پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری مهندسی عمران

ایزی تز برندی متفاوت با خدماتی متمایز در زمینه پایان نامه مشاوره پایان نامه دکتری و …

با همکاری آسان مقاله برند اول مشاوره مقاله در ایران

انجام پایان نامه ارشد : 09199631325

انجام پایان نامه دکتری : 09199631325

اکسپت مقاله علمی پژوهشی : 09353132500

ارسال دیدگاه

ایمیل خود را وارد کنید