مجله جعلی چیست و چگونه مجله جعلی را تشخیص دهیم ؟

مجله جعلی چیست و چگونه مجله جعلی را تشخیص دهیم ؟

مجله جعلی چیست و چگونه مجله جعلی را تشخیص دهیم ؟

مجله جعلی چیست و چگونه مجله جعلی را تشخیص دهیم ؟:

مجله جعلی چیست اخیرا یکی از سوالات بسیار پرکاربردی می باشد که بین آحاد دانشگاهی و مخصوصا اساتید مورد پرسش قرار می گیرد لذا در این گفتار ما تلاش میکنیم که به این پرسش اساسی که مجله جعلی چیست پاسخ داده و چند نمونه از نحوه ی جعل مجله توسط جعل کنندگان را بیان کرده و راههای برون رفت از این معضل اساسی که گریبانگیر تحصیلات تکمیلی کشورمان شده است را معرفی نماییم.

مجله جعلی، فیک و یا تقلبی مجله ای می باشد که اگر چه که در ظاهر مجله ی معتبر و با ایندکس بسیار معتبری می باشد اما با کنکاشی که در آن انجام می شود مشخص می شود که فرد یا اشخاصی از عنوان یک مجله معتبر که چه بسا فقط هارد کپی دارد سوء استفاده می کنند و وب سایتی را بنام آن مجله ثبت کرده و اقدام به کلاهبرداری و فریب قشر فرهیختگان را عملی می کنند. البته جعل مجله و مجلات بی اعتبار تقریبا از 5 سال پیش در ایران رواج قارچ گونه ای داشته است.

مطب پیشنهادی :
نکاتی برای انتخاب موضوع تحقیق

مجله جعلی و تقلبی معمولا هر نوع نوشته و داستانی را هم اگر ارسال شود به چاپ می رسانند و بمنظور اینکه آرشیو خودشان را کامل نشان دهند شگردهای متفاوتی دارند که برای دو نمونه می توان به دو نمونه اشاره کرد:

نمونه ی اول: برخی از جاعلان آنقدر جهت دریافت پول از نویسندگان عجله دارند که صرفا یک طراحی وب سایتی را انجام می دهند و از مقالات مجلات دیگر سریعا چند مقاله کپی کرده و در سایتشان قرار می دهند. به منظور اینکه به دام چنین افرادی نیفتیم بهتر آنست که با روبرو شدن با مجلاتی که مقداری شک برانگیز است تعدادی از عناوین و بخش هایی از مقاله را کپی کرده و در گوگل آنها را وارد نماییم. لذا با یک جستجوی ساده می توان بدانها دست یافت.

نمونه ی دوم: برخی از جعل کنندگان مقداری حوصله به خرج می دهند و تعدادی فقط چکیده را در سایت قرار می دهند که احتمال اینکه جدید هم باشد وجو دارد اما فایل کامل مقالات قابل دانلود نیست وخطاهای متفاوتی می تواند بدهد. لذا وقتی با این مسئله مواجه شدیم بهتر است مقداری به مجله مشکوک شد و با یک روش ساده دامنه ی مجله را هم چک کرد تا دقیقا مشخص شود که دامنه دقیقا کی به ثبت رسیده است. معمولا اکثر افرادی که مجله ای را به طرق مختلف جعل می کنند دامنه های وب سایت را در ماههای اخیر ثبت می کنند پس بسیار راحت می توان متوجه شد که اگر تاریخ ثبت دامنه برای چند ماه اخیر است اما در آرشیو مقالاتش از سالهای قبل نیز موجود می باشد بی شک مجله ی فوق جعلی است.

مطب پیشنهادی :
راه کارهای نوشتن مقاله خوب

موسسه ایزی تز وظیفه ی خود می داند که جهت آگاه بخشی به قشر فرهنگی کشور عزیزمان هر آنچه در توان دارد انجام دهد اما متاسفانه معمولا جاعلان همیشه یک قدم از نظام آموزشی کشورمان جلوتر هستند لذا از شما فرهیخته ی گرانقدر استدعا می شود که حتی بصورت شخصی نیز اگر با مجله ای روبرو شدید که احتمال می دهید جعلی است مجله را به همراه وب سایت آن به کارشناسان خبره ی موسسه ایزی تز ارسال نمایید تا بررسی و نتیجه را در اسرع وقت به شما اطلاع دهند.

امید است با همراهی و کمک تمامی آحاد تحصیل کرده این رویه ی مذموم و ناپسند یکبار برای همیشه رخت بر بندد که البته نیاز به همراهی و همکاری وزارتین محترم دارد که جهت دفاع دانشجویان تحصیلات تکمیلی مقداری از انتظارات خود را کم نمایند که قطعا این یکی از راههای نتیجه بخش می تواند باشد.

مطب پیشنهادی :
لیست ژورنال های نامعتبر و نشریات جعلی خارجی

ایزی تز برندی متفاوت با خدماتی متمایز در زمینه پایان نامه مشاوره پایان نامه دکتری و …

با همکاری آسان مقاله برند اول مشاوره مقاله در ایران

انجام پایان نامه ارشد : 09199631325

انجام پایان نامه دکتری : 09199631325

اکسپت مقاله علمی پژوهشی : 09353132500

ارسال دیدگاه

ایمیل خود را وارد کنید