نحوه تقویت رزومه و نحوه نگارش رزومه و نقش مقاله و کتاب در تقویت رزومه

نحوه تقویت رزومه و نحوه نگارش رزومه و نقش مقاله و کتاب در تقویت رزومه

نحوه تقویت رزومه و نحوه نگارش رزومه و نقش مقاله و کتاب در تقویت رزومه

نحوه تقویت رزومه و نحوه نگارش رزومه و نقش مقاله و کتاب در تقویت رزومه

رزومه تحصیلی


حتما تا کنون نام رزومه به گوشتان خورده است و می‌دانید که رزومه یکی از ضروری‌ترین مواردی می‌باشد که در شغل و تحصیل شما تاثیر مثبت دارد. باید قبل از اینکه به فکر ورود به یک شغل یا حرفه باشید حتی قبل از شروع مقطع دکتری باید رزومه خود را تقویت نمایید.


رزومه چیست؟

به خوبی می‌دانید که برای شرکت در مصاحبه های استخدامی حتما باید قبل از حضور در جلسه مصاحبه رزومه‌ای از خود ارائه دهید که در این رزومه می‌بایست کلیه فعالیت های علمی و پژوهشی شما ثبت شده باشد. رزومه تاثیر به سزایی در آینده شما خواهد داشت و باید بیشتر از هر چیز در طول دوره تحصیلی خود به فکر کسب امتیازاتی برای رزومه خود باشید تا از این طریق بتوانید در مصاحبه سربلند باشید. رزومه را در واقع می‌توان نوعی تبلیغ در نظر گرفت که فرد از طریق آن بتواند مهارت های خود را به نمایش گذارد و نظر داوران و مدیران مصاحبه کننده را جذب کند. البته رزومه کاری با رزومه تحصیلی متفاوت است و در یک رزومه شغلی باید بیشتر تمرکز خود را در فعالیت ها و پیشینه شغلی خود قرار دهید ولی برای در رزومه تحصیلی باید نقاط قوت تحصیلی خود را ذکر نمایید و اشاره به موارد شغلی داشته باشید.

نحوه نگارش رزومه

در این مطلب بیشتر تمرکز ما در نحوه نگارش رزومه تحصیلی می‌باشد که در آن موارد حائز اهمیت نقاط قوت تحصیلی می‌باشد. مواردی که در یک رزومه تحصیلی قابل ذکر است شامل موارد زیر می‌باشد:

اشاره به مدارک تحصیلی

باید به تمام مدارک تحصیلی که تا کنون کسب نموده اید اشاره کنید. اشاره دقیق و جزئی به دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی, معدل, سال اتمام دوره‌های تحصیلی حتما باید ذکر شوند. نیازی به ضمیمه کپی مدارک تحصیلی در برگه رزومه نمی‌باشد فقط باید اشاره به آنها داشته باشد. توجه داشته باشید که افزودن مطالب نامرتبط و یا دروغ فقط باعث از بین رفتن اعتبار شما خواهد شد و همچنین باعث می‌شود که اعتبار شما از دست برود.

مهارت ها

مهارت‌های شغلی که دارید و تا کنون آنها را از آموزشگاههای معتبر و یا از دانشگاههای مختلف کسب کرده‌اید و در دوره های مهارت آموزی شرکت نموده اید می‌توانید به همه آنها اشاره داشته باشید و توجه داوران را جلب نمایید. مهارت های شما حتما از دیدگاه آنان مفید می‌باشد و بسیار ارزشمند است اما اشاره دقیق به توانایی هایتان داشته باشید دروغ‌گویی در برگه رزومه باعث از دست رفتن اعتبار رزومه تان خواهد بود.

سوابق پژوهشی

داشتن سوابق پژوهشی که مزیت بزرگی در رزومه شما محسوب می‌شود و اعتبار زیادی به رزومه شما می‌بخشد می‌توانید از این طریق می‌توانید در مصاحبه دکتری حتما در اولویت قرار بگیرید. مواردی از قبیل چاپ مقاله در ژورنالهای رسمی و معتبر, چاپ کتاب, ترجمه کتاب, … که هر یک به نوبه خود امتیاز بزرگی در رزومه محسوب می‌شوند.

علاقه‌مندی ها

شرحی از علاقه‌مندی ها و مسئولیت هایی که می‌توانید برعهده بگیرید را بنویسید. علاقه به فعالیت های تحقیقی و پژوهشی حتما در رزومه شما مفید واقع خواهد شد و باعث می‌شود که توجه داوران جلب شود.

نقش کتاب در تقویت رزومه

کتاب یکی از بزرگترین آثار علمی و ارزشمند محققین و نویسندگان می‌باشد که در طول دوره تحصیلی نویسندگان می‌توانند با نگارش کتاب و افزودن امتیاز آن به رزومه به موفقیت های بزرگی دست یابند. نگارش کتاب جز بزرگترین فعالیت های پژوهشی نویسندگان محسوب می‌شود و کمک زیادی به تقویت رزومه می‌کند البته نگارش کتاب نیز نیاز به مهارت بسیاری در حوزه نویسندگی و تحقیقاتی دارد و کار ساده ای به حساب نمی‌آیند. کتاب باعث می‌شود نویسنده به عنوان یک صاحب نظر شناخته شود. بهتر است کتابی که نگارش می‌کنید در حوزه مرتبط با رشته تحصیلی شما باشد.

نقش مقاله در تقویت رزومه

مقاله نویسی امروزه رواج زیادی داشته است و تقریبا همه پژوهشگران باید برای اینکه بتوانند امتیازاتی کسب کنند مقاله بنویسند و آنرا در ژورنالهای معتبر به چاپ رسانند. افزودن امتیاز چاپ مقاله در مجلات معتبر به رزومه مزیت بزرگی محسوب می‌شود. مقاله ها تحقیقات چندان گسترده ای نیستند و حجم آنها نسبت به کتاب و پایان‌نامه بسیار کوتاه است اما به هر حال نیاز به تحقیق و پژوهش دارند و باید فردی بتواند از عهده این تحقیقات برآید و حاصل یافته های خود را در قالب مقاله ارائه کند. مقاله و کتاب از جمله تحقیقات بسیار سودمند و مفید محسوب می‌شوند و طرفداران زیادی دارند.

مطب پیشنهادی :
انجام پایان نامه سیاستگذاری سلامت | انجام پایان نامه دکتری و ارشد سیاستگذاری سلامت ارشد و دکترا

خدمات موسسه ایزی تز برای تقویت رزومه

موسسه ایزی تز در راستای همکاری با شما عزیزان جهت تقویت رزومه خدمات ارزنده ای با کیفیت کاملا تضمینی ارائه می‌کند می‌توانید از خدمات این موسسه برای تقویت رزومه خود استفاده کنید. ارائه مقاله در ژورنالهای معتبر به صورت صد در صد تضمینی از جمله خدمات بسیار معتبر در این موسسه می‌باشد همچنین چاپ کتاب در همه زمینه ها و حوزه ها نیز در راستای خدمات تضمینی این مجموعه می‌باشد. ما برای تقویت رزومه و برای اینکه بتوانید هر چه سریعتر از خدمات این موسسه استفاده کنید کلیه خدمات را به صورت تضمینی و فوری ارائه می‌کنیم. فقط کافی است مجموعه تحقیقات خود را در قالب دست‌نوشته و یا فایل ورد به کارشناس ما تحویل دهید تا سریعا مراحل کار آغاز شود.

خدمات موسسه شامل موارد زیر می‌باشد:

 • ترجمه متون تخصصی
 • ویرایش تخصصی مقالات
 • ویرایش تخصصی و تضمینی کتاب
 • صفحه آرایی و طراحی جلد کتاب
 • فرمت‌بندی و ویرایش مقاله
 • اخذ مجوز های لازم برای چاپ کتاب
 • معرفی ژورنالهای تخصصی و معتبر برای مقاله
 • چاپ مقاله به صورت صد در صد تضمینی
 • چاپ کتاب به صورت کاملا تضمینی و با بهترین کیفیت

ما در این مجموعه برای رسیدن به یک رزومه قوی شما را همراهی خواهیم کرد تا از این طریق بتوانید هم مزایای زیادی کسب نمایید و هم در مصاحبه های دولتی و خصوصی موفق شوید. مصاحبه دوره دکتری بسیار حائز اهمیت است و شما همان اندازه که زمان و هزینه خود را صرف آزمون این دوره می‌کنید باید به مصاحبه نیز فکر کنید ارائه مقاله در ژورنالهای معتبر و تخصصی حتما به شما در دست یافتن به امتیازات پژوهشی کمک خواهد کرد و آنچه از دیدگاه داوران ارزشمند است آثار تحقیقاتی و پژوهشی می‌باشند. ما در این مجموعه با توجه به شناختی که از سوالات و سلایق داوران داریم حتما بهترین رزومه را برای شما آماده خواهیم کرد.

استخراج مقاله از پایان‌نامه کارشناسی ارشد و تز دکتری در این موسسه از جمله مهم ترین خدمات میباشد که طرفداران بسیاری دارد و می‌توانید از این طریق با ساده ترین روش رزومه خود را تقویت نمایید. هر پایان‌نامه به دلیل داشتن حجم بسیار گسترده قابلیت تبدیل شدن به دو تا سه مقاله و یک کتاب را دارد بنابراین می‌توانید با تحویل فایل پایان‌نامه به کارشناس موسسه هر چه سریعتر رزومه خود را تقویت کنید.

تقویت رزومه مصاحبه دکتری | چگونه برای مصاحبه خود را آماده کنیم ؟

تقویت رزومه مصاحبه دکتری | چگونه برای مصاحبه خود را آماده کنیم ؟ ::

دانشجویان باید برای شرکت در مصاحبه دکتری 99 به فکر تقویت رزومه خود باشند. زیرا 50% امتیاز به مصاحبه تعلق می‌گیرد. برای اینکه در مصاحبه دوره دکتری با اطمینان شرکت کنید و موفق باشید در ادامه مطلب با ما همراه باشید.


مصاحبه دکتری

با توجه به اینکه 50% از امتیاز آزمون دکتری متعلق به مصاحبه می‌باشد باید بلافاصله بعد از شرکت در آزمون کتبی به فکر شرکت در مصاحبه بود. برای شرکت در مصاحبه دوره دکتری باید برخی از امتیازات پژوهشی توسط دانشجو کسب شود. زمان مصاحبه دکتری بعد از اعلام نتایج کتبی مشخص می‌شود. دانشجویانی که نتوانستند در آزمون دکتری کتبی رتبه خوبی کسب نمایند مصاحبه به عنوان یک نقطه امید روشن برای آنها محسوب می‌شود که بتوانند با امتیازات پژوهشی قدرتمند که به رزومه خود می‌افزایند در مصاحبه رتبه خوبی کسب کنند. اصولا زمانی که تاریخ مصاحبه مشخص شد دانشجو باید شروع به گردآوری امتیازات و مدارک کند و هر چه سریعتر تلاش کند تا امتیازات لازم را گرد آوری نماید. دانشجویان برای شرکت در مصاحبه استرس زیادی دارند و نمی‌دانند که اولویت با چه امتیازاتی می‌باشد به همین دلیل در تفکیک امتیازات و در اولویت قرار دادن هر یک دچار سردرگمی می‌شوند بهتر است برای اینکه در مصاحبه دکتری در اولویت باشیم معیارهای اصلی تقویت رزومه دکتری را بشناسیم:

مطب پیشنهادی :
پروپوزال مهندسی هسته ای | انجام پروپوزال ارشد و دکترا مهندسی هسته ای دکتری و ارشد

بر اساس آیین‌نامه پذیرش دوره دکتری، امتیاز سوابق پژوهشی۴۰درصد، سوابق آموزشی ۳۰ درصد و ۳۰ درصد نیز به ارزیابی‌های جلسه مصاحبه دکتری اختصاص داده شده است. سوابق علمی و پژوهشی شامل تمامی تحقیقات علمی پژوهشی دانشجو است که آنها را بصورت مقاله در مجلات معتبر isi ،Elsevier ،pubmed ،isc ،scopus و…چاپ  نموده و یا با تالیف کتاب و چاپ کتاب، ترجمه کتاب و چاپ آن، اختراع و ابداع، اکتشافات و کارهای تحقیقاتی و….پرداخته، از سوابق پژوهشی محسوب می‌شود. امتیاز دهی بخش سوابق پژوهشی دانشجو در مصاحبه دکتری به شرح زیر می‌باشد:

ردیف نوع فعالیت حداکثر امتیاز نحوه ارزیابی
1 1-1 مقالات علمی پژوهشی(داخلی و خارجی)مرتبط با رشته تحصیلی

2-1 گواهی ثبت اختراع مورد تایید سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران

3-1 برگزیدگان در جشنواره علمی معتبر

22 امتیاز هر مقاله تا 7 امتیاز مطابق آیین نامه ارتقاء

گواهی ثبت اختراع بین المللی تا 7 امتیاز و داخلی تا 5 امتیاز

برگزیدگی داخلی تا 3 و خارجی تا 7 امتیاز

2 مقالات علمی ترویجی مرتبط با رشته تحصیلی 6 امتیاز هر مقاله تا 2  امتیاز مطابق آیین نامه ارتقا
3 مقالات چاپ شده در کنفرانس بین المللی (داخلی یا خارجی) 4 امتیاز خارجی تا 2 و داخلی تا 1 امتیاز
4 تالیف یا ترجمه کتاب مرتبط با رشته تحصیلی 4 امتیاز
5 کیفیت پایان‌نامه کارشناسی ارشد 4  امتیاز عالی تا 4 و بسیار خوب تا2 امتیاز
جمع امتیاز 40 امتیاز

با توجه به جدول فوق امتیازات پژوهشی که در مصاحبه دکتری ضروری می‌باشند را مطالعه فرمودید با توجه به امتیاز هر یک می‌توانید تصمیم بگیرید که چند مقاله داخلی و خارجی یا کتاب برای تقویت رزومه احتیاج دارید. مقاله شما هر چقدر پر بار و حاوی مدارک پژوهشی قوی و معتبر باشد از دیدگاه داوران آزمون مصاحبه دکتری در اولویت می‌باشید.

معیارهای پذیرش دانشجو در مصاحبه دکتری 99

به عنوان یک دانشجوی دوره دکتری از شما انتظار می‌رود با آمادگی و اعتماد به نفس کامل در مصاحبه شرکت کنید و آمادگی کامل برای پاسخ دادن به سوالات داوران را داشته باشید. در این جلسه سوالات زیادی از شما پرسیده خواهد شد که باید توانایی و استعداد کافی جهت پاسخگویی به سوالات را داشته باشید. باید بدون استرس و با خونسردی کامل پاسخ سوالات را ارائه نمایید. رعایت چند نکته زیرا احتمال قبولی شما را در مصاحبه دکتری بالاتر خواهد برد.

 • با ظاهر مرتب و آراسته در جلسه حضور پیدا کنید سعی کنید از عطر ملایم و لباسهایی بارنگ ملایم استفاده کنید استفاده از لباس ها و عطرهای زننده در نظر داوران تاثیر منفی خواهد داشت.
 • زمانی که وارد اتاق مصاحبه شدید لبخند به لب داشته باشید و با خونگرمی و اعتماد به نفس کامل با داوران سلام و احوال پرسی کنید. ارتباط چشمی برقرار کنید و سعی کنید خود را فرد موجهی جلوه دهید.
 • هنگام پاسخ به سوالات از شتابزدگی بپرهیزید سعی کنید در کمال آرامش و اعتماد به نفس به سوالات پاسخ دهید. ضمنا سعی کنید در جواب سوالات اساتید پاسخ های کوتاه، مختصر و مفید ارائه دهید و از دادن پاسخ های طولانی و اغراق آمیز پرهیز کنید.
 • پاسخ سوالاتی که می‌دانید را با متنانت و صبر و حوصله بدهید اما به سوالهایی که پاسخ دقیق آنها را نمی‌دانید جواب ندهید صادقانه بیان کنید که حضور ذهن ندارید. کشیدن بحث به حاشیه و تفره رفتن باعث می‌شود که اعتبار شما از دیدگاه داوران پایین برود. پاسخ اشتباه و اغراق آمیز شما تاثیر منفی در ذهن اساتید برجای خواهد گذاشت. در کل بهتر است در جلسه مصاحبه هرگز در مورد چیزی که نمی‌دانید اظهار نظر نکنید.

در مصاحبه دکتری چه سوالاتی پرسیده می‌شود؟

 • مطمئنا ابتدای جلسه اساتید از شما می‌خواهند خودتان را به انگلیسی معرفی کنید. در پاسخ به این سوال ابتدا نام و نام خانوادگی خود را بگویید و سپس رشته و دانشگاه محل تحصیل خود را معرفی کنید. و پس از آن یک شرح حال مختصر از مسیر تحصیلی خود را عنوان کنید.
 • سوال دیگری که به احتمال زیاد از شما خواهند پرسید در رابطه با پایان‌نامه مقطع کارشناسی ارشد شما خواهد بود. لازم به ذکر است که اگر پایان‌نامه شما با رشته تحصیلی شما در مقطع کارشناسی ارشد خیلی مرتبط نباشد حتما در این رابطه نیز از شما سوال خواهد شد که چرا پایان‌نامه و رشته مقطع کارشناسی ارشد شما ارتباط چندانی با هم ندارند؟
 • بعضی از دانشگاه های سراسری یکسری سوالات علمی در رابطه با پایان‌نامه دانشجو نیز مطرح می‌کنند. البته بیشتر دانشگاه ها از دانشجو سوالات علمی نمی‌پرسند ولی قدرت تحلیل داوطلب در رابطه با موضوعات علمی مخصوصا موضوع پایان‌نامه را مورد بررسی قرار می‌دهند.
 • مطمئنا از ریز نمرات و معدل شما در مقاطع قبلی نیز سوال خواهدشد. ضمنا در مورد رزومه تحصیلی و شغلی شما نیز خواهند پرسید. بنابراین داشتن یک رزومه قوی می‌تواند موثر واقع شود. ولی اشتغال به کار داوطلبان اکثر اوقات تاثیر منفی خواهد داشت.
نکته: اگر مدارکی از حرفه ها و تخصصی های مرتبط دارید را حتما خودتان به داوران ارائه کنید مثلا مدارک دوره های زبانهای خارجی و کاربا نرم افزارها و …که هر یک کاربرد خود را خواهد داشت.

مدارک مورد نیاز در زمان مصاحبه دکتری 99-98

پیش از اینکه برای مصاحبه دکتری 99 حضور پیدا کنید، باید مدارکی را نیز آماده کنید و با خود به همراه داشته باشید. برخی از مدارکی که در زمان مصاحبه دکتری 98 از داوطلب خواسته می‌شود عبارتند از:

 • مدارک شناسایی
 • فیش واریزی هزینه مصاحبه دکتری
 • مدارک تحصیلی مقاطع گذشته (کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد9
 • کارنامه قبولی در آزمون دکتری و کارنامه دعوت به مصاحبه دکتری
 • توصیه نامه توسط اساتید مقاطع قبلی و انگیزه نامه
 • فرم رزومه پژوهشی و آموزشی
 • مدرک آزمونهای زبان ملی و بین المللی
 • پایان‌نامه ارشد و تسط کامل به تمامی مجزئیات آن
 • کلیه مستندات مربوط به سوابق پژوهشی (نامه پذیرش مقاله و یا مقالات درحال داوری و کتاب چاپ شده و حتی کتابهای نیمه کاره)
 • کلیه مدارک مربوط به گواهی های دریافت شده و کارهای حرفه ای، گواهی ثبت اختراع، افتخارات کسب شده در بخش آموزشی و پژوهشی مرتبط با رشته، گواهی تدریس در دانشگاهها و مراکز دیگر و همچنین گواهی شرکت در کارگاه های آموزشی.

خدمات موسسه ایزی تز

موسسه ایزی تز با توجه به درک حساسیت مصاحبه دکتری و در راستای همکاری با شما دانشجویان عزیزی که قصد شرکت در مصاحبه دکتری دارید و می‌خواهید از امتیازات پژوهشی استفاده کنید خدمات ارزنده ارائه می‌دهد و در این موسسه برای همکاری با شما عزیزان کلیه مراحل چاپ مقاله و کتاب با بالاترین سطح کیفی ارائه می‌شود. کلیه خدمات در این موسسه به صورت فوری و تضمینی با نازلترین هزینه ارائه می‌شود. اگر به صورت فوری و تضمینی نیاز به امتیاز چاپ مقاله و کتاب دارید و می‌خواهید در کمتر از یک ماه مقاله علمی پژوهشی یا کتاب چاپ کنید می‌توانید از خدمات تضمینی موسسه ایزی تز استفاده کنید. مراحل آماده سازی و چاپ مقالات توسط کارشناسان خبره و متخصص انجام می‌شود. خدمات موسسه ایزی تز شامل موارد زیر می‌باشد:

 • ترجمه تخصصی مقالات و کتابها با نازلترین هزینه و با 72 ساعت گارانتی کیفی
 • ویرایش تخصصی مقالات و کتابها و آماده سازی اولیه برای چاپ در کمتر از یک ماه و تضمینی
 • معرفی ژورنالهای معتبر برای چاپ مقاله
 • معرفی کتابهای جدیدالنشر برای ترجمه
 • پارافریز تخصصی مقالات
 • تقویت رزومه و کمک به شرک در مصاحبه دکتری

برای شرکت در مصاحبه دکتری و آماده سازی رزومه شما ما تا خط پایان همراه شما هستیم و می‌توانید از خدمات موسسه ما به صورت تضمینی بهره لازم را بگیرید.

ایزی تز برندی متفاوت با خدماتی متمایز در زمینه پایان نامه مشاوره پایان نامه دکتری و …

با همکاری آسان مقاله برند اول مشاوره مقاله در ایران

مشاوره پایان نامه : 09199631325

مشاوره مقاله : 09353132500

ارسال دیدگاه

ایمیل خود را وارد کنید