نرم افزار متلب و سفارش شبیه سازی با نرم افزار متلب

نرم افزار متلب و سفارش شبیه سازی با نرم افزار متلب

نرم افزار متلب و سفارش شبیه سازی با نرم افزار متلب

نرم افزار متلب و سفارش شبیه سازی با نرم افزار متلب »

با یکی دیگر از مقالات موسسه ی ایزی تز در زمینه ی دوره های تخصصی آموزشی با عنوان توضیحاتی در مورد نرم افزار متلب با شما هستیم . همراه ما باشید تا توضیحات تکمیلی را در اختیارتان قرار دهیم .

متلب (به انگلیسی : MATLAB) یک محیط نرم‌افزاری برای انجام محاسبات عددی و یک زبان برنامه‌نویسی نسل چهارم است . متلب Matlab برگرفته از لغات Matrix Laboratory به معنای آزمایشگاه ماتریس می باشد این بدین معنا است که تمام عملیات و محاسبات در نرم افزار متلب با رویکرد ماتریسی صورت می پذیرد .

نرم افزار متلب در بسیاری از صنایع استفاده می شود و اساساً در هر شغل و حرفه ای که نیازمند تجزیه و تحلیل داده ها است کاربرد وسیع دارد . با توجه به اینکه در عصر حاضر دیتا و اطلاعات جزء مهم ترین و راهبردی ترین ارکان یک سازمان می باشد ، بنابراین تحلیل داده ها و انجام محاسبات ریاضی و آماری با نرم افزار متلب از اهمیت چشمگیری برخوردار است و این برای شما بسیار ارزشمند است که قادر هستید به سرعت و به راحتی دیتا های خود را تحلیل نمایید .

اغلب محققین جهت تجزیه و تحلیل داده ها و حل مسائل خود به ناچار نیازمند یادگیری یک زبان برنامه نویسی می باشند تا بتوانند به کمک سرعت بالای کامپیوتر مسائل خود را به زبان کامپیوتر ترجمه نمایند و به جای اینکه خودشان آن ها را حل کنند این زحمت را به کامپیوترها دهند تا با سرعت بالا و دقت فوق العاده مسائل را حل کنند .

مطب پیشنهادی :
مشاوره انجام پایان نامه مهندسی عمران | شبیه سازی پایان نامه های مهندسی عمران

سیستم نرم افزار متلب از پنج قسمت اصلی ایجادشده است .

1- زبان متلب

متلب یک زبان سطح بالای ماتریس – آرایه‌ای است ویژگی‌های برنامه‌نویسی شی گرا را شامل می‌شود که می‌توان با کمک آن برنامه‌های ساده و پیچیده را ایجاد کرد .

2- محیط کاری متلب

مجموعه‌ای از ابزار و امکانات است که شما به‌عنوان کاربر متلب یا برنامه‌نویس متلب با آن‌ها تعامل دارید . این محیط شامل امکاناتی برای مدیریت متغیرها در فضای کاری و ابزاری جهت توسعه ، مدیریت ، رفع خطا و ایجاد M فایل‌ها در برنامه‌های متلب می‌باشد .

3- کنترل گرافیک

همان سیستم گرافیکی متلب است که شامل دستورات سطح بالا برای تجسم داده‌های دوبعدی و سه‌بعدی ، پردازش تصویر ، انیمیشن و گرافیک است . همچنین شامل دستورات سطح پایین است که به شما اجازه می‌دهد که ظاهر گرافیکی برنامه‌های خود را به‌صورت سفارشی طراحی کنید .

4- کتابخانه توابع ریاضی متلب

مجموعه گسترده‌ای از الگوریتم‌های محاسباتی اعم از توابع ابتدایی مانند سینوس ، کسینوس تا توابع پیچیده مانند ماتریس معکوس ، مقادیر ویژه ماتریس و تبدیل فوریه سریع را شامل می‌شود .

مطب پیشنهادی :
شبکه اجتماعی علمی ریسرچ گیت چیست ؟ | ResearchGate چیست ؟

5- رابط برنامه‌های کاربردی متلب (API)

کتابخانه‌ای است که امکان نوشتن برنامه‌های فرترن و C که با متلب در تعامل باشند را فراهم می‌کند . این رابط شامل امکاناتی نظیر فراخوانی روال از متلب (اتصال پویا) ، فراخوانی متلب به‌عنوان یک موتور محاسباتی و خواندن و نوشتن به فایل‌های mat است .

در زیر به برخی از مزایا نرم افزار متلب اشاره کرده ایم :

راحتی در استفاده

متلب یک زبان مفسری است که برنامه در محیط توسعه یکپارچه متلب به‌ راحتی نوشته ، اصلاح و ایجاد می‌گردد. ازآنجایی‌که زبان برنامه‌نویسی برای استفاده راحت است توسعه برنامه‌های جدید به‌راحتی امکان‌پذیر است .

استقلال بستر نرم‌افزاری

متلب توسط بسیاری از سیستم‌های کامپیوتری مختلف پشتیبانی می‌شود . زبان متلب توسط سیست م‌عامل‌ های لینوکس ، ویندوز و مکینتاش پشتیبانی می‌شود .

توابع از پیش تعریف‌شده

متلب هم را با کتابخانه گسترده‌ای از توابع از پیش تعریف‌ شده است که برای بسیاری از کاربردها استفاده می‌شود .

رسم مستقل از دستگاه

برخلاف بسیاری از زبان‌های کامپیوتری دیگر ، متلب دستورات بسیاری را برای رسم و تصویربرداری دارد . این تصاویر و رسم‌ها می‌تواند روی هر وسیله خروجی گرافیکی که توسط کامپیوتر پشتیبانی می‌شود قابل نمایش است .

واسط گرافیکی کاربر

متلب شامل ابزاری است که به برنامه‌نویس اجازه می‌دهد که به‌صورت تعاملی یک واسط گرافیکی کاربر را ایجاد نماید . با این قابلیت برنامه‌نویس می‌تواند برنامه‌های پیچیده تجزیه‌وتحلیل داده‌ها را طوری طراحی کند که کاربران بی‌تجربه نیز بتوانند به‌راحتی با برنامه تعامل داشته باشند .در کلام آخر باید بگوییم پژوهشگران و اساتید موسسه ایزی تز از میان دانشجویان برتر دانشگاه های ایران و آگاه به علم روز آمار جهان می باشند ، که در زمینه ی دوره های تخصصی آموزشی در خدمت شما هستند .

مطب پیشنهادی :
آشنایی با مجلات pub med

ایزی تز برندی متفاوت با خدماتی متمایز در زمینه مشاوره انجام پایان نامه دکترا و مشاوره انجام رساله دکترا و …

با همکاری آسان مقاله برند اول مشاوره مقاله در ایران

مشاوره پایان نامه دکتری : 09199631325

مشاوره مقاله دکتری: 09353132500

ارسال دیدگاه

ایمیل خود را وارد کنید