نوشتن پایان نامه دکتری و ارشد چقدر زمان احتیاج دارد؟

نوشتن پایان نامه دکتری و ارشد چقدر زمان احتیاج دارد؟ | مشاوره پایان نامه : 09199631325 و مشاوره مقاله : 09353132500 می باشد ....

نوشتن پایان نامه دکتری و ارشد چقدر زمان احتیاج دارد؟

نوشتن پایان نامه دکتری و ارشد چقدر زمان احتیاج دارد؟ :

انجام پایان نامه چقدر زمان میبرد و مدت زمان نوشتن پایان نامه به چه عواملی بستگی دارد؟

معمولا دانشجویان مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکترا به علت بی تجربه بودن نمیدانند که انجام پایان نامه چقدر زمان میبرد و باید چقدر زمان برای تکمیل آن صرف کنند. برخی از دانشجویان در 20 ماه و عده ای در طول یک سال برای نوشتن پایان نامه زمان احتیاج دارند و به عوامل مختلفی مانند میزان تلاش دانشجو و مدت زمانی که هر روز صرف نوشتن پایان نامه میکند، رشته تحصیلی، دانشگاه ، مقطع تحصیلی و… بستگی دارد.

ما در این مقاله سعی کردیم تمام عواملی را که مدت زمان نوشتن پایان نامه شما را طولانی میکند بیان کنیم. پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

عوامل موثر در مدت زمان نوشتن پایان نامه

مدت زمان نوشتن پایان نامه  به عوامل مختلفی بستگی دارد و هر فردی در طی زمان های مختلفی این کار را انجام میدهد. اولین مورد این است که شما به صورت روزانه بر روی پایان نامه خود کار میکنید یا خیر و روزانه چند ساعت برای نوشتن پایان نامه خود زمان میگذارید. بدیهی است که هرچقدر بیشتر وقت بگذارید و کمتر خسته شوید نوشتن پایان نامه کمتر طول خواهد کشید.

مورد بعدی که مدت زمان نوشتن پایان نامه شما را طولانی تر میکند رشته تحصیلی و مقطع تحصیلی شما می باشد. معمولا مدت زمان نگارش پایان نامه رشته های علوم انسانی بیشتر از سایر رشته ها طول میکشد.

زمانبندی فصل های پایان نامه

دانشجویان مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکترا باید با توجه به زمانی که برای نوشتن پایان نامه در اختیار دارند، کارها و پژوهش های لازم را انجام دهند. برای اینکه نگارش پایان نامه در زمان باقیمانده تمام شود باید برای هر فصل از آن ،مدت زمانی را اختصاص دهند و زمانبندی های لازم را انجام دهد. ما در ادامه به شما خواهیم گفت که هر قسمت از پایان نامه چقدر طول خواهد کشید و مدت زمان آن به چه عواملی بستگی خواهد داشت.

مطب پیشنهادی :
پرطرفدارترین رشته‌ های دانشگاهی در ایران

اگر نمیدانید پایان نامه چطور نوشته میشود پیشنهاد میکنیم مقاله مربوط به آن را مطالعه کنید.

تایید شدن پروپوزال توسط مدیر گروه

یکی از مهمترین مراحل در نوشتن پایان نامه، انجام پروپوزال است که باید توسط مدیر گروهتان تایید شود. هنگامی که دانشجو موارد مهم و نکات مربوط به نوشتن پروپوزال را رعایت نکند باعث میشود که پروپوزال از کیفیت پایینی برخوردار باشد و توسط مدیر گروهتان تایید نشود و مجبور باشید اصلاحاتی که مشخص کرده اند را اعمال کنید. همین امر سبب می شود تایید شدن پروپوزال و درنتیجه مدت زمان نوشتن پایان نامه شما بیشتر طول بکشد.

بنابراین توجه به این نکته بسیار مهم است که نوشتن پروپوزال را طبق اصول و مراحل انجام دهید تا یک پروپوزال حرفه ای و با کیفیت داشته باشید.اگر نمیدانید که چطور باید پروپوزال بنویسید ما به شما خواندن مقاله مربوط به آن را پیشنهاد میکنیم.

مدت زمان نوشتن فصل اول پایان نامه

در این قسمت از پایان نامه شما باید خلاصه ای از موضوع و تاریخچه آن،مطالعات پیشین و جدید ،لازم پرداختن بیشتر به موضوع و… را بیان کنید و قسمت های مختلف پایان نامه را به طور خلاصه  معرفی کنید.

مدت زمانی که این کار طول میکشد به عواملی مانند تسلط شما بر نگارش و مدت زمانی که به این کار اختصاص می دهید، بستگی خواهد داشت.

مدت زمان نوشتن فصل دوم پایان نامه

در فصل دوم پایان نامه شما باید پیشینه تحقیق را بنویسید و تاریخچه ، تحقیقات و مطالعه هایی که درباره موضوع انتخابی شما انجام شده است را بیاورید که مدت زمان آن بستگی به مهارت های شما در جستجو کردن و پیدا کردن منابع دارد. هرچقدر مهارت بیشتری در جستجو کردن داشته باشید این مرحله در زمان کمتری انجام میشود.

مطب پیشنهادی :
انجام پروژه مهندسی مکاترونیک | شبیه سازی پروژه های مهندسی مکاترونیک با ایزی تز

مدت زمان نوشتن فصل سوم پایان نامه

شما باید در این قسمت از پایان نامه تمام مراحل انجام تحقیق با ذکر تمام جزئیات را بیان کنید و خودتان را جای افرادی بگذارید که قرار است آن را مطالعه کند.  تمام نکات و تمام مواردی که برای انجام پژوهش مورد نیاز است مانند نرم افزارها،نکات ایمنی ، تحلیل داده ها و … را باید ذکر کنید. در صورتی که این قسمت توسط استاد راهنمایتان تایید شد شما تقریبا 4 ماه فرصت دارید تا داده های مورد نیاز را جمع آوری کنید.

مدت زمان نوشتن فصل چهارم و پنجم پایان نامه

تحلیل داده ها و نتیجه گیری در فصل های چهارم و پنجم پایان نامه آورده می شود و شما باید نتایج حاصل شده را تحلیل و پیشنهاد خود را برای حل مشکلات موجود در آن بیان کنید. طبق بررسی متخصصان،تکمیل این دو فصل حدود 2 ماه زمان خواهد برد.

دفاع از پایان نامه

پس از طی کردن پنج فصل پایان نامه شما باید برای دفاع از پایان نامتان، یک پاورپوینت آماده کنید و با دقت بسیار زیاد آن را مطالعه کنید که این فرایند حدود 2 ماه طول خواهد کشید.

سخن پایانی

در این مقاله ما به سوال “انجام پایان نامه چقدر زمان میبرد” پرداختیم و عوامل تاثیر گذار بر مدت زمان نوشتن پایان نامه را بیان کردیم. اگر شما برای اولین بار کار پژوهشی انجام میدهید و از مهارت های کافی برخوردار نباشید و یا در روز وقت کمی را برای انجام این کار در نظر گرفته باشید، مدت زمان زیادی برای نوشتن پایان نامه طول میکشد و حتی ممکن است بیش از یک سال درگیر نوشتن پایان نامه باشید. تجربیات اساتیدی که با دانشجویان مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکترا سروکار داشته اند نشان میدهد که مدت زمان نوشتن پایان نامه حدود 20 ماه طول خواهد کشید اما اگر خیلی پیگیر باشید و بدون وقفه بر روی آن کار کنید مدت زمان نگارش آن کمتر از یک سال طول خواهد کشید.

مطب پیشنهادی :
راهنمای نوشتن مقاله از روی ایده ثبت اختراع

بنابراین ما به شما پیشنهاد می دهیم در صورت نداشتن وقت کافی و مهارت های مورد نیاز برای نگارش پایان نامه، از متخصصان و افراد باتجربه کمک بخواهید تا نگارش پایان نامتان در کمترین زمان ممکن به پایان برسد.متخصصان استاد پژوهش آماده کمک به شما میباشد.

نوشتن پایان نامه دکتری و ارشد چقدر زمان احتیاج دارد؟

گروه متخصصان ایزی تز :

( اکسپت مقاله )

مشاوره انجام رساله دکترا و انجام رساله دکتری

انجام پایان نامه دکترا

مشاوره پایان نامه : 09199631325

مشاوره مقاله : 09353132500

ارسال دیدگاه

ایمیل خود را وارد کنید