پروژه آماده متلب | خرید پروژه آماده متلب | فروش پروژه آماده متلب

پروژه آماده متلب | خرید پروژه آماده متلب | فروش پروژه آماده متلب

پروژه آماده متلب | خرید پروژه آماده متلب | فروش پروژه آماده متلب

پروژه آماده متلب | خرید پروژه آماده متلب | فروش پروژه آماده متلب :

در این مقاله می‌خواهیم در بحث پروژه آماده متلب و کلیات پروژه متلب صحبت کنیم. تعریفی از نرم افزار متلب (MATLAB) داشته باشیم، بگوییم متلب چیست؟ و چگونه می‌توانید پروژه آماده متلب در اختیار داشته باشید. اگر در حوزه برنامه نویسی کار کرده باشید و به این حوزه علاقه‌مند باشید، به احتمال زیاد نام این افزار را شنیده‌اید. MATLAB نام یکی از زبان‌های برنامه نویسی نسل چهارم است و در کنار آن یک محیط نرم افزاری را به جهت انجام دادن محاسبات عددی، تجسم و توسعه نرم‌افزارهای تجاری ارائه می‌دارد.

در واقع (MATLAB) از اختصار دو کلمه انگلیسی یعنی Matrix (ماتریس) و Laboratory (آزمایشگاه) بدست آمده است. همانطور که احتمالا می‌دانید متلب یک نرم افزار ماتریس محور است و اعداد منفی نیز در آن در نظر گرفته می‌شود. در ادامه همراه ما باشید تا بیشتر درباره نرم افزار متلب و پروژه آماده متلب بدانید.

شما می‌توانید برای تهیه پروژه آماده متلب و یا سپردن پروژه خود به ایزی تز با ما در تماس باشید.

نرم افزار متلب (MATLAB)

اواخر دهه 1970 میلادی بود که کلو مولر (Cleve Moler) از جمله موسسان یک شرکت خصوصی به نام Mathworks که در ایالت ماساچوست آمریکا واقع است، نرم افزار متلب را توسعه داده و عرضه نمود. او استاد درس ریاضی بود و به جهت تسهیل دسترسی آسان برای دانشجویان مشغول به تحصیل در دانشگاه‌ نیومکزیکو به EISPACK و LINPACK بدون آنکه زبان های برنامه نویسی دیگری را مانند فرترن را فرا بگیرد، توانست متلب را ایجاد نماید.

محاسبه‌گر ماتریس اولین برنامه‌ای بود که او با متلب نوشت. با بازنویسی شدن MATLAB در سال 2000، کتابخانه‌های کاربردی فراوانی به آن اضافه گردید. این کتابخانه‌ها در زمینه‌های متفاوت مانند مخابرات، صنعت، پزشکی، برق، فضانوردی و … بودند که سبب شد تا برنامه متلب مورد توجه متخصصان، محققان، پژوهشگران و دانشجویان قرار بگیرد.

در حقیقت می‌توان اینگونه بیان داشت که نرم‌افزار MATLAB به جهت استفاده دانشمندان و مهندسان طراحی گردیده است. پژوهشگران با استفاده از متلب این امکان را دارند تا کارهایی مانند آرایه‌های ریاضی را به صورت مستقیم در برنامه های متفاوت استفاده نمایند. این بحث در حوزه پردازش تصویر و سیگنال، تجزیه و تحلیل داده ها (دیتا)، طراحی کنترل و جبر خطی نیز صدق می‌نماید. نرم افزار متلب به برنامه نویسان نیز به جهت حل نمودن مسائل پیچیده ریاضی از طریق زبان کامپیوتر یاری رسانده و آنها را می‌تواند با دقت و سرعت بالا به انجام برساند.

مطب پیشنهادی :
انجام رساله عمران

شما می‌توانید برای تهیه پروژه آماده متلب و یا سپردن پروژه خود به ایزی تز با ما در تماس باشید.

ویژگی‌ها و کاربردهای متلب (MATLAB)

متلب در واقع یک زبان برنامه‌نویسی است که جز زبان‌های سطح بالا (نزدیک به زبان انسان) می‌باشد. این زبان شی‌گرا و مفسری است. مخالف بسیاری از دیگر زبان‌های برنامه‌نویسی، این زبان متن باز (Open Source) نبوده و به جهت استفاده از آن به صورت لایسنس اصلی نیاز است در حدود 50 هزار دلار هزینه برای آن پرداخت نمایید (استفاده از متلب برای 30 روز رایگان است).

در مقایسه با رقیبان خود مانند Fusion و Mathematica فضای رم بیشتری توسط متلب استفاده شده اما امکان خروجی گرفتن به زبان‌های C و C++ از آن در کنار خروجی‌های گرافیکی به صورت منحنی و نمودار و یا کدهای متلب اشاره نمود.

با استفاده از API می‌توان کدهای متلب را با زبان‌هایی مانند C و Java ادغام نموده و از آنها در جاهای دیگری استفاده نمود. با نصب Hardware Support که به صورت پکیج است می‌توان با استفاده از نرم‌افزار MATLAB برای ابزارهایی مانند آردینو، رزبری پای، دستکاه MRI و دیگر موارد برنامه نوشت. اگر نرم افزاری با متلب نگارش شود باید در همان MATLAB اجرا شود و در سایر محیط های برنامه نویسی و توسعه نمی‌توان از آن استفاده نمود.

در رشته‌هایی مانند مهندسی، ریاضی، فیزیک و شیمی کاربردهای بسیاری دارد. از جمله آنها می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • پردازش تصویر و فیلم
 • پردازش مخابرات و سیگنال
 • سیستم‌های کنترل خودکار
 • کارهای مالی و حسابداری
 • تست و اندازه گیری
 • زیست شناسی محاسباتی
مطب پیشنهادی :
مهاجرت پزشکان به دانمارک و شرایط مهاجرت پزشکان به دانمارک

شما می‌توانید برای تهیه پروژه آماده متلب و یا سپردن پروژه خود به ایزی تز با ما در تماس باشید.

محاسبات ریاضی

نرم افزار متلب به جهت استفاده در فرآیندها و محاسبات ریاضی مناسب بوده و کتابخانه های بسیاری برای آنها در اختیار برنامه نویسان قرار گرفته است. برخی از این موارد برای انجام محاسبات ریاضی در متلب به عبارت زیر هستند:

 • رسم 2بعدی و 3بعدی
 • گرافیک 2بعدی و 3بعدی
 • معادلات جبری
 • جبر خطی
 • توابع غیرخطی
 • تحلیل دیتا و داده
 • کارهای مرتبط با آمار
 • معادلات دیفرانسیل
 • ادغام
 • محاسبات عددی
 • تبدیل
 • ایجاد منحنی
 • و …

کتابخانه‌های متلب

در زمینه‌های متفاوتی کتابخانه‌های متلب در دسترس هستند و به طور مثال می‌توان به هوش مصنوعی، پردازش سیگنال، یارگیری ماشین (Machine Learning)، حل معادلات دیفرانسیل، فوریه و … اشاره نمود. امکان ایجاد و اضافه کردن کتابخانه نیز به صورت جدا وجود دارد. همچنین از پلاگین‌های مختلف نیز می‌توان به صورت Add-ones نیز استفاده نمود. در قسمت Documentation توابع و دستورات زبان متلب به شکل کامل موجود بوده و می‌توان با اتکا به آن تمام موارد را بدون نیاز به منابع دیگر فرا گرفت.

شما می‌توانید برای تهیه پروژه آماده متلب و یا سپردن پروژه خود به ایزی تز با ما در تماس باشید.

شرکت‌های استفاده کننده نرم افزار متلب

ابزارهای فراوانی در نرم افزار متلب در اختیار کاربران و برنامه نویسان وجود دارد و به این سبب تعداد زیادی از صنایع به ویژه صنایع هوافضا و دفاعی به آن نیاز خواهند داشت. شرکت ها و موسسات در مواردی مانند تست‌ها، آزمایشات و نمونه‌گیری اولیه از MATLAB استفاده می‌نمایند. در صنایعی مانند صنعت خودروسازی نیز از این نرم افزار برای توسعه در سیستم های کنترل و همچنین مصرف سوخت استغاده می‌گردد. در صنعت رباتیک به دلیل پشتیبانی‌های زیاد شرکت مادر یعنی Mathworks از سخت افزارهای فراوانی پشتیبانی شده و در تسهیل این روند گام های بلندی برداشته شده است.

کلام آخر

مطب پیشنهادی :
پذیرش دکترا 1400

اینگونه می‌توان برآورد داشت که متلب (MATLAB) یک زبان برنامه نویسی قدرتمند بوده و به جهت کاربردها و استفاده هایی که در زمینه های محاسبات ریاضی، معادلات پیچیده، مهندسی، صنایع مختلف و … دارد بسیار پر طرفدار است. از جمله مشکلات این نرم افزار و زبان برنامه نویسی می‌توان به مصرف بالای انرژی و نیاز به سخت افزار قوی برای اجرای روان اشاره نمود که آن را برای مواردی چون طراحی و توسعه وب نامناسب می‌نماید.

متلب زبان مفسری است، در مراتب هر اجرا، کدها تفسیر شده و به همین دلیل نسبت به زبان‌های کامپایلری دارای سرعت پایین تری می‌باشد. مزایای متلب نیز راحتی یادگیری و استفاده، وجود کتابخانه‌های بسیار و قدرتمند دارای پشتیبانی توسط سیستم عامل های Windows، Mac و Linux می‌باشد. این موارد محبوبیت و علاقه‌مندی کاربران را به سمت این نرم افزار جلب کرده است.

این روزها میلیون ها کاربر، محقق، دانشمند، برنامه نویس، دانشجو و … از MATLAB برای طراحی و آنالیز موارد مختلف از ساده تا پیچیده استفاده نموده و تجربه مناسب و ارزشمندی را توانسته برای همگان به ارمغان آورد. در آخر شما می‌توانید برای تهیه پروژه آماده متلب و یا سپردن پروژه خود به ایزی تز با ما در تماس باشید.

گروه متخصصان ایزی تز :

( اکسپت مقاله )

مشاوره انجام رساله دکترا و انجام رساله دکتری

انجام پایان نامه دکترا

مشاوره پایان نامه : 09199631325

مشاوره مقاله : 09353132500

ارسال دیدگاه

ایمیل خود را وارد کنید