چاپ مقاله در مجلات

چاپ مقاله در مجلات
محققان معمولا ماه‌ها و گاهی سال‌ها زمان خود را صرف کار پژوهشی می‌کنند. پس از پایان یافتن این تحقیقات علمی، قدم بعدی معرفی اطلاعات جدید بدست آمده و مستند کردن آن به شکل یک مقاله علمی و چاپ مقاله در مجلات مختلف است.
حتی اگر شما یک محقق درجه یک باشید که چندین مقاله علمی به چاپ رسانده، باز هم جمع آوری اطلاعات و مستند کردن آن در یک مقاله علمی کار بزرگ و پرپیچ و خمی است. آماده سازی متن اولیه یا دستنوشته به خودی خود یک کار چالشی است. بخصوص اگر بخواهید برای اولین بار این کار را انجام دهید و به زبان انگلیسی نیز تسلط نداشته باشید.
حتی آماده کردن نمونه اولیه و هماهنگ کردن آن با سایر نویسندگان و بررسی توسط اساتید، همه مراحلی هستند که پیچیدگی کار چاپ مقاله را بیشتر می‌کنند. برای محققان، چه دانشجو باشند چه یک محقق حرفه‌ای، زمان همیشه حرف اول را می‌زند.
وقتی مرحله اولیه نگارش مقاله به پایان رسید و شما نمونه اولیه از دستنوشه خود را دارید، با انتخاب یک شرکت خدمات ویراستاری تخصصی مقالات علمی می‌توانید زمان زیادی برای خودتان ذخیره کنید. شرکت‌های ویرایش تخصصی، به اصطلاح مقاله شما را صیقل می‌دهند.
ویرایش مقاله موجب می‌شود مقاله شکل و فرم بهتر و زیباتری بگیرد و مهم‌تر از همه بی نقص شود. این شرکت‌ها مقالات شما را توسط اشخاصی که کاملا به موضوع آن آگاه هستند ویراستاری می‌کند. برخی مواقع کار ویراستاری در چند مرحله انجام می‌گیرد. علاوه بر این‌ها پس از ویرایش تخصصی نوبت به نمونه خوانی می‌رسد. در تمام این مراحل هر بار مقاله علمی شما شکلی بهتر و کیفیتی بالاتر خواهد گرفت و برای چاپ در مجله آماده خواهد شد.
بعنوان یک نویسنده ممکن است شرکت‌های مختلفی برای خدمات آنلاین ویراستاری بیابید. اما بعنوان یک محقق، باید به دنبال شرکتی بگردید که تخصص آن در زمینه ویرایش مقالات علمی و چاپ مقاله در مجلات است.

نکات مهم در چاپ مقاله

ژورنال مناسبی انتخاب کنید

بسیاری از مقالات به این دلیل رد می‌شوند که موضوعشان در محدوده موضوعات ژورنال مورد نظر نیست. هر ژورنالی مخاطب خاص خود را دارد و اگر مقاله شما برای آن مخاطب مناسب نباشد، رد خواهد شد. این نکته‌ایست که بسیاری از محققان در نظر نمی‌گیرند. هنگامیکه می‌خواهید برای چاپ مقاله خود مجله‌ای انتخاب کنید، حوزه موضوعات آن را بررسی کنید.

مطب پیشنهادی :
نرم افزارھای شناسایی سرقت ادبی

به صفحه «درباره ژورنال» یا «اهداف و محدوده‌ها» بروید و آن را کامل مطالعه کنید. ببینید آیا این مجله مناسب چاپ مقاله شما است؟ آیا موضوع مقاله شما در دسته بندی موضوعات آن قرار می‌گیرد؟ و از همه مهم‌تر، مقاله شما روی این مجله مخاطبی خواهد داشت؟ خواندن برخی از مقالات چاپ شده در مجله نیز می‌تواند کمک بسیاری در شناخت مجله و موضوعات آن ارائه دهد.

از خدمات ویراستاری مقالات علمی استفاده کنید

چه قبلا مقاله‌ای به چاپ رسانده باشید یا یک محقق تازه کار هستید، بسیار مهم است که مقاله شما توسط ویراستاران حرفه‌ای و تخصصی بررسی شود. ویراستاری تخصصی مقاله شما موجب می‌شود مقاله نهایی کاملا بی نقص باشد. ویرایش تخصصی به روی نکات گرامری، ساختار جملات، دستور زبان و موارد اینچنینی صورت می‌گیرد.

علاوه بر این، موضوع علمی نیز از دید مخاطب بررسی می‌شود و اگر نامفهوم بود با هماهنگی نویسنده اصلاح می‌شود تا برای مخاطبان بیشتی قابل فهم باشد. چرا که در نهایت یک محقق می‌خواهد مقاله علمی او توسط اشخاص بیشتری خوانده شود، بنابراین مهم است که نگارش مقاله از نظر دستوری نیز طوری باشد که برای افراد بیشتری قابل فهم باشد.

مطب پیشنهادی :
سفارش مقاله و نوشتن مقاله با بهترین قیمت در ایران توسط موسسه ایزی تز

همچنین، یک ویرایش تخصصی تضمین می‌کند مقاله با توجه به دستورالعمل ارائه شده توسط ژورنال، نوشته شده است و فرمت کاملا صحیحی دارد. بنابراین زمانیکه مقاله‌تان توسط ویراستاران حرفه‌ای بررسی می‌شود، احتمال چاپ مقاله نیز بالاتر می‌رود.

یک کاورلتر متقاعد کننده برای معرفی مقاله خود تهیه کنید

تمامی مقالات ژورنالی باید همراه با یک کاورلتر برای مجله ارسال شوند. کاورلتر فرصت شما برای انتقال اهمیت مطالعه علمی و تاثیر احتمالی آن در زمینه تحقیقات دیگر است. یک کاورلتر متقاعد کننده کمک می‌کند مقاله شما با اعتبار بیشتری معرفی شود. برای نوشتن یک کاورلتر خوب و متقاعد کننده نیز می‌توانید از برخی از شرکت‌های ویراستاری کمک بگیرید.

صبور باشید

چاپ مقاله پروسه طولانی است. شما قرار نیست یکی دو روز بعد از ارسال مقاله جوابی دریافت کنید. آماده کردن و ارسال مقاله برای مجله از اولین اقدامات است. بعد از این مراحل، مقاله شما تازه وارد روال چاپ در مجله شده است.

حالا نوبت به سردبیر و منتقدان می‌رسد که مقاله را کاملا بررسی کرده و نظرات و انتقادات خود را ارائه کنند. مراحل چاپ و انتشار مقاله در یک ژورنال گاهی ممکن است چند ماه طول بکشد. کسی نمی‌خواهد بعد از این مراحل طولانی، مقاله‌اش توسط سردبیر رد شود. بنابراین بسیار مهم است بدانید چه چیزهایی موجب رد شدن مقاله علمی شما خواهد شد و با رعایت این اصول مقاله علمی بهتری ارائه دهید. دلایل رد شدن مقاله را در این مقاله بخوانید.

انتظار تغییرات در نوشته خود را داشته باشید

حتی اگر مقاله شما رد نشود نیز باید این انتظار را داشته باشید که سردبیر و منتقدان از شما بخواهند قسمت‌هایی از مقاله را تغییر دهید. بنابراین پس از دریافت پاسخ از سوی سردبیر مجله، کاملا به نکاتی که گفته شده دقت کنید و سعی کنید تا جای ممکن انتقادات را پذیرفته و تغییرات مورد نظر را در مقاله خود اعمال کنید.

مطب پیشنهادی :
کاور لتر چیست ؟ | cover letter چیست ؟

به نظرات منتقدان اهمیت بدهید تا بتوانید مقاله بهتری به چاپ برسانید. این تغییرات ممکن است مربوط به نکات ویرایشی ساده باشد، یا شاید منتقدان از شما بخواهند اطلاعات قسمتی از مقاله را تغییر داده یا تکمیل کنید. خیلی نادر است که یک مقاله در مرحله اول ارسال به مجله، مورد تایید قرار بگیرد و هیچ اصلاحیه‌ای لازم نداشته باشد.

چاپ مقاله در مجلات برای محققان از اهمیت بالایی برخوردار است. اما روال این کار کمی پیچیده و زمان بر است. این خیلی مهم است که پیش از ارسال مقاله و برای جلوگیری از اتلاف وقت، مقاله توسط ویراستاران تخصصی بررسی و عیب یابی شود.

 

ایزی تز مرکز مشاوره انجام رساله دکتری و پایان نامه دکتری در ایران | برندی برتر در زمینه خدمات پایان نامه

انجام پایان نامه ارشد : 09199631325

انجام پایان نامه دکتری : 09199631325

اکسپت مقاله علمی پژوهشی : 09353132500

ارسال دیدگاه

ایمیل خود را وارد کنید