چاپ کتاب با کیفیت بالا را کدام موسسه انجام می دهد؟

چاپ کتاب با کیفیت بالا را کدام موسسه انجام می دهد؟

چاپ کتاب با کیفیت بالا را کدام موسسه انجام می دهد؟

چاپ کتاب با کیفیت بالا را کدام موسسه انجام می دهد؟

فرایند چاپ کتاب


کیفیت چاپ کتاب موضوع مهمی می‌باشد زیرا مخاطبین کتابهایی که با کیفیت پایین چاپ شده است را به هیچ عنوان برای مطالعه انتخاب نمی‌کنند. کیفیت چاپ کتاب می‌تواند در جذب بیشتر مخاطب و بهبود وضعیت کتاب به شما کمک کند. در موسسه ایزی تز کلیه خدمات چاپ کتاب به صورت تضمینی و با بالاترین سطح کیفی ارائه می‌شود.


چاپ کتاب

نویسندگانی که تمایل به چاپ کتاب دارند قیمت و کیفیت چاپ کتاب از موضوعات مهمی می‌باشد که باید مدنظر داشته باشند. کتاب ها جز آثار تحقیقی و پژوهشی می‌باشند که حجم بسیار زیادی دارند از اینرو کیفیت چاپ و هزینه چاپ بسیار مهم می‌باشد. نویسندگان بعد از اتمام نگارش کتاب باید به فکر انتشار آن باشند. انتشار کتاب مراحل تخصصی خاصی دارد که گاها خود نویسنده توان و فرصت کافی برای انتشار کتاب و طی مراحل و فرآیند انتشار کتاب ندارد و باید از انتشارات معتبر کمک بگیرد. فرآیند چاپ کتاب کمی طولانی می‌باشد و چون احتیاج به اخذ برخی از مجوز ها دارد ممکن است زمان طولانی تر شود. نویسنده باید در نظر داشته باشد که صفحه آرایی و طراحی جلد و نوع چاپ و جنس کاغذ از جمله مواردی هستند که در میزان فروش کتاب تاثیر خواهد داشت کیفیت کتاب باید بالا باشد تا علاقه‌مندان به موضوع کتاب تمایل به مطالعه آن داشته باشند.

در گذشته شاید تفاوت در جنس و نوع چاپ کتاب چندان مورد توجه نبود اما امروزه چون تعداد نویسندگان و کتابهایی که سالانه نوشته می‌شوند افزایش یافته است توجه به جنس و نوع چاپ کتاب نیز بیشتر شده است. باید برای حفظ کیفیت چاپ کتاب ناشری که انتخاب می‌کنید با سابقه باشد و بتواند در کمترین زمان و با بهترین سطح کیفی کتاب را چاپ کند و انتشار دهد. از عوامل تاثیر گذار در کیفیت کتاب می‌توان به طرح جلد کتاب, جنس کاغذ, نوع چاپ, و طراحی صفحات کتاب اشاره کرد. محتوای جذاب و تاثیرگذار نیز که وظیفه ناشر است. محتوا و عنوان کتاب و طراحی جلد و صفحات آن اگر کیفیت کافی نداشته باشند ممکن است در مرحله اخذ مجوز ها دچار مشکل شوید.

مطب پیشنهادی :
پروپوزال مهندسی برق | انجام پروپوزال ارشد و دکترا مهندسی برق دکتری و ارشد

کتاب قطع (سایز) مختلفی دارد که باید توسط نوع کتاب و نویسنده مشخص شود. انواع قطع و سازهای کتاب عبارتند از:

قطع های استاندارد کتاب در ایران

نام قطع نشریه ابعاد به سانتی متر قبل از برش ابعاد حدودی

استاندارد

تعداد صفحه

در یک طرف کاغذ

کاغذ پیشنهادی

جهت شیت بندی

اندازه قطع رحلی بزرگ (مدیران) ۳۳ × ۲۴ B4 ۴ ۵۰×۷۰
سایز قطع رحلی ۲۸ × ۲۱ A4 ۴ ۶۰×۴۵
اندازه قطع وزیری کتاب ۲۳٫۵ × ۱۶٫۵ B5 ۸ ۵۰×۷۰
اندازه قطع رقعی ۲۱٫۰× ۱۴٫۸ A5 ۸ ۶۰×۴۵
ابعاد قطع ربعی ۱۶٫۵ × ۱۲ B6 ۱۶ ۵۰×۷۰
ابعاد قطع خشتی بزرگ ۲۲ × ۲۲ ۶ ۵۰×۷۰
سایز قطع خشتی کوچک ۱۹ × ۱۹ ۶ ۶۰×۴۵
اندازه قطع پالتویی بزرگ ۲۲ × ۱۱٫۵ ۱۲ ۵۰×۷۰
ابعاق قطع پالتویی کوچک ۱۹ × ۱۰ ۱۲ ۶۰×۴۵
سایز قطع جیبی ۱۵ × ۱۱ ۱۶ ۴۵×۶۰

مراحل و فرآیند چاپ کتاب

فرایند چاپ کتاب توسط نویسنده یا ناشر به ترتیب زیر انجام می‌شود که نویسنده باید مراحل زیر را به ترتیب و پشت سرهم طی کند. ترتیب مراحل چاپ کتاب نیاز به طی مراحل و فرآیندی طولانی دارد. چنانچه تمایل به چاپ کتاب دارید باید به محض آماده شدن محتوای کتاب سعی کنید مراحل چاپ کتاب را به ترتیب زیر پشت سرگذارید:

 • آماده سازی محتوای کتاب
 • ویرایش کتاب
 • صفحه آرایی کتاب
 • اخذ شابک
 • اخذ فیپا
 • طراحی
 • اخذ مجوز اداره ارشاد اسلامی
 • چاپ کتاب

چاپ کتاب به دلیل داشتن مراحل طولانی بسیار دشوار به نظر می‌رسد و اغلب نویسندگان مهارت انجام چنین کاری ندارند. به همین جهت از موسسات و انتشارات معتبر کمک می‌گیرند موسساتی که در زمینه اخذ مجوز ها و چاپ کتاب به نویسندگان کمک می‌کنند باید بسیار معتبر و قابل اعتماد باشند از طرفی باید هزینه چاپ کتاب نیز نسبتا پایین باشد. عواملی که بر هزینه چاپ کتاب تاثیر می‌گذارند موارد زیر می‌باشند:

قطع کتاب

اگر متن یا پایان‌نامۀ شما عکس، نمودار، جداول و نگره‌های زیادی دارد، حتما باید کتاب شما در قطع وزیری که دانشگاهی و بزرگتر است چاپ شود تا بتوان متن و جداول و نمودارها را در آن تنظیم کرد، به درستی متوالی بیاید تا برای خوانندۀ کتاب دشوار نباشد. اگر متن کتاب شما جدول و تصویر و نمودار زیادی ندارد چاپ در قطع رقعی پیشنهاد می‌شود.

تیراژ کتاب

تیراژ کتاب نیز در هزینه چاپ کتاب موثر است که در حد ۲۰ جلد باشد یا بیشتر یا فقط یک جلد. بخاطر آرشیو خودتان پیشنهاد ما این است که دست کم بیست یا سی جلد چاپ کنید تا بتوانید موقع مصاحبه‌های آزمون دکتری، و رزومه‌های دانشیاری و یا مصاحبه‌های کاری، ارائه دهید و یا حتی به عزیزان خود پیشنهاد دهید.

نحوه تحویل کتابهای چاپ شده

زمانی که کتاب شما بعد از دریافت مجوزهای قانونی چاپ شد، چگونه می‌خواهید کتاب خود را تحویل بگیرید، تحویل کتاب در هزینه تمام شده چاپ کتاب موثر است
بنابراین در محاسبه هزینه‌ چاپ کتاب کلیه گزینه‌ها «دریافت مجوز، چاپ کتاب، صفحه‌آرایی (رنگی و سیاه سفید بودن) و طراحی جلد» در نظر گرفته شده است.
حال شاید بپرسید نحوه پرداخت هزینه چاپ کتاب چگونه است؟ معمولا ۵۰ درصد مبلغ قرارداد هنگام عقد قرارداد و ۵۰ درصد دیگر را باید پس از صحافی و قبل از چاپ کتاب ارائه دهید.

خدمات موسسه ایزی تز

چاپ کتاب با کیفیت بالا تخصص ماست و ما در این مجموعه تمام تلاش خود را برای ارائه خدمات چاپ کتاب با کیفیت تضمینی ارائه خواهیم کرد. این موسسه در زمینه ارائه خدمات دانشگاهی چندین سال سابقه دارد و چاپ کتاب در تیراژ دلخواه انجام می‌شود. کلیه خدمات لازم برای چاپ کتاب در این مجموعه توسط کارشناسان متخصص و با سابقه ای انجام می‌شود که چندین سال مهارت در این حوزه دارند و می‌توانند با بررسی محتوای کتاب شما به بهترین نحو آنرا ویراستاری کنند و مجوزهای لازم را برای کتاب اخذ نمایند. چاپ کتاب در قطع و تیراژی که شما معین می‌کنید چاپ خواهد شد و نوع چاپ نیز می‌تواند توسط خود مشتری مشخص شود. برای تعیین هزینه های چاپ کتاب می‌توانید فایل را به کارشناس مجموعه تحویل دهید تا بررسی های لازم انجام شود و هزینه زمان چاپ به صورت دقیق برآورد شود و به شما اطلاع داده شود. چاپ کتاب در کمتر از یکماه و به صورت تخصصی انجام می‌شود. چاپ کتاب در تمامی حوزه های کتاب شعر, رمان, کتابهای داستانی, کتابهای درسی, کتابهای علمی دانشگاهی و …. همچنین می‌توانید از خدمات ترجمه کتب جدیدالنشر نیز استفاده کنید. یکی از ساده‌ترین مراحل برای کسب امتیاز چاپ کتاب ترجمه کتب جدیدالنشر و چاپ آنها می‌باشد.

می‌توانید درخواست معرفی کتابهای جدیدالنشر را از موسسه داشته باشید و همچنین ترجمه و چاپ کتابهای جدیدالنشر نیز در موسسه ایزی تز ارائه می‌شود. استفاده از خدمات موسسه با هزینه بسیار پایین می‌باشد و کاملا تضمینی هستند.

مراحل چاپ کتاب در ایزی تز

 • تنظیم قرار داد و ارسال فایل کتاب به همراه تصویر کارت ملی نویسنده برای اخذ مجوزهای لازم.
 • تایپ و صفحه آرایی کتاب با بهترین کیفیت توسط کارشناس مجرب مجموعه.
 • طراحی جلد کتاب متناسب با موضوع توسط طراح خبره در موسسه.
 • دریافت شابک, فیپا, دریافت مجوز از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی.
 • شروع چاپ کتاب در تیراژ و قطع تعیین شده.
 • چاپ جلد کتاب با ضخامت و جنس معین شده.
 • کلیه خدمات در موسسه ایزی تز به صورت تضمینی و با کیفیت بسیار بالا ارائه می‌گردد.

 

ایزی تز برندی متفاوت با خدماتی متمایز در زمینه پایان نامه مشاوره پایان نامه دکتری و …

با همکاری آسان مقاله برند اول مشاوره مقاله در ایران

انجام پایان نامه ارشد : 09199631325

انجام پایان نامه دکتری : 09199631325

اکسپت مقاله علمی پژوهشی : 09353132500

ارسال دیدگاه

ایمیل خود را وارد کنید